Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Magnusson Mäkleri AB
Mäklare Marcus Torell

Marcus Torell

Om mig

Jag har jobbat som mäklare i norrort sedan 2005. Mina främsta områden är Täby, Danderyd, Vallentuna och Norrtälje. Jag jobbar med villor, radhus, bostadsrätter och fritidshus. Mina styrkor är mitt engagemang och min passion för att göra affärer. Varje bostadsaffär är unik och därför utgår jag alltid från era förutsättningar och önskemål, vår tjänst är flexibel och vårt mål är att säkerställa att ni får högsta möjliga slutpris. Varmt välkommen att kontakta mig för att prata bostäder.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MarcusTorell

Karlsholmsvägen 3A

Lägenhet
Viggbyholm, Täby kommun
Magnusson Mäkleri AB

114,4 m²

4 rum

7 755 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 800 000 kr-3 %

59 441 kr/m²

Magnusson Mäkleri AB
Magnusson Mäkleri AB
Vendevägen 9E, Djursholm, Danderyds kommun
  • Såld 10 dec. 2025
profilfoto på mäklare
MarcusTorell

Vendevägen 9E

Lägenhet
Djursholm, Danderyds kommun
Magnusson Mäkleri AB

145 m²

5 rum

10 424 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 500 000 kr-4 %

65 517 kr/m²

Magnusson Mäkleri AB
Magnusson Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MarcusTorell

Klövervägen 6

Villa
Nora, Danderyds kommun
Magnusson Mäkleri AB

240+30 m²

6 rum

1 220 m²

Slutpris 15 500 000 kr-3 %
Magnusson Mäkleri AB
Magnusson Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MarcusTorell

Tjädervägen 46

Villa
Skarpäng, Täby kommun
Magnusson Mäkleri AB

193 m²

6 rum

815 m²

Slutpris 11 200 000 kr-6 %
Magnusson Mäkleri AB
Magnusson Mäkleri AB
Blockhusvägen 65, Skarpäng, Täby kommun
  • Såld 12 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MarcusTorell

Blockhusvägen 65

Radhus
Skarpäng, Täby kommun
Magnusson Mäkleri AB

148 m²

7 rum

7 448 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 850 000 kr-1 %

53 041 kr/m²

Magnusson Mäkleri AB
Magnusson Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2025
profilfoto på mäklare
MarcusTorell

Danderydsvägen 102

Villa
Djursholms Ekeby, Danderyds kommun
Magnusson Mäkleri AB

273+21 m²

8 rum

1 956 m²

Slutpris 19 500 000 kr+8 %
Magnusson Mäkleri AB
Magnusson Mäkleri AB

Visar alla 6