Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Lundin Fastighetsbyrå

Lundin Fastighetsbyrå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 dec. 2025

Gibraltargatan 40

Lägenhet
Johanneberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

78 m²

3 rum

4 109 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr+5 %

60 256 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Tredje Långgatan 31, Linnéstaden, Göteborgs kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Tredje Långgatan 31

Lägenhet
Linnéstaden, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

75 m²

1,5 rum

2 963 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr±0 %

39 333 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025

Vaktmästaregången 3

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

67,5 m²

2 rum

4 267 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+7 %

47 407 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025

Ebbe Lieberathsgatan 14A

Lägenhet
Södra Centrum, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

76 m²

3 rum

3 768 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 450 000 kr+4 %

58 553 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Göketorpsgatan 28A, Örgryte Bö, Göteborgs kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Göketorpsgatan 28A

Lägenhet
Örgryte Bö, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

77,5 m²

3 rum

5 569 kr/mån

Slutpris 3 950 000 kr-5 %

50 968 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2025

Eklandagatan 67A

Lägenhet
Johanneberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

45 m²

2 rum

2 907 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr+2 %

62 222 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Föreningsgatan 2, Vasastaden, Göteborgs kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Föreningsgatan 2

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

116,4 m²

4 rum

4 772 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 13 050 000 kr+24 %

112 113 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025

Kungsportsavenyen 43

Lägenhet
Lorensberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

86 m²

3 rum

3 651 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 360 000 kr+6 %

73 953 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 dec. 2025

Myggan Ericsons Gata 6

Lägenhet
Örgryte Torp, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

82,5 m²

3 rum

5 865 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr-3 %

69 091 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 nov. 2025

Engelbrektsgatan 59

Lägenhet
Lorensberg Heden, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

63,5 m²

2 rum

3 394 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr-2 %

61 417 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2025

Spaldingsgatan 9

Lägenhet
Johanneberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

70 m²

3 rum

3 607 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 850 000 kr±0 %

69 286 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2025

Mattssonsliden 6

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

49 m²

1,5 rum

3 093 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 515 000 kr+3 %

51 327 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 nov. 2025

Fridkullagatan 18C

Lägenhet
Johanneberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

54 m²

2 rum

3 801 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 050 000 kr+7 %

56 481 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Solarvsplan 3, Askim Vita Fläcken, Göteborgs kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Solarvsplan 3

Lägenhet
Askim Vita Fläcken, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

88,9 m²

4 rum

6 405 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr-6 %

28 684 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 nov. 2025

Hovås Allé 11

Lägenhet
Hovås, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

41 m²

2 rum

3 409 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 260 000 kr-4 %

55 122 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Falkenbergsgatan 13A

Lägenhet
Johanneberg Almedal, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

55,2 m²

2 rum

3 735 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 790 000 kr±0 %

50 543 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Nordostpassagen 56, Linnéstaden, Göteborgs kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Nordostpassagen 56

Lägenhet
Linnéstaden, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

39 m²

1,5 rum

3 089 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+2 %

67 949 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Kapplandsgatan 74

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

66 m²

3 rum

4 400 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 640 000 kr+6 %

40 000 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Gibraltargatan 4

Lägenhet
Nedre Johanneberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

124 m²

4 rum

3 897 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 200 000 kr+14 %

82 258 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Önneredsvägen 118

Lägenhet
Önnered, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

52 m²

2 rum

4 660 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 920 000 kr-1 %

56 154 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Rågvägen 4, Lindome Gastorp, Mölndals kommun
  • Såld 19 nov. 2025

Rågvägen 4

Villa
Lindome Gastorp, Mölndals kommun
Lundin Fastighetsbyrå

96 m²

4 rum

6 543 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr+4 %
Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Barbro Hörbergs Gata 5

Lägenhet
Örgryte Torp, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

38,5 m²

1,5 rum

2 020 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 940 000 kr±0 %

76 364 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Eklandagatan 54A

Lägenhet
Johanneberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

45 m²

2 rum

3 165 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 850 000 kr±0 %

63 333 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Ebbe Lieberathsgatan 16A

Lägenhet
Södra Centrum, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

53,5 m²

2 rum

3 967 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 875 000 kr-4 %

53 738 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2025

Fyrmästaregången 18

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

52,5 m²

2 rum

3 854 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 390 000 kr+6 %

64 571 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå

Visar 151 - 175 av 417