Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Lundin Fastighetsbyrå
Mäklare Anders Pettersson

Anders Pettersson

Om mig

Engagemang, lokalkännedom och resultat som räknas. Att sälja en bostad handlar om mer än kvadratmeter och slutpris, det handlar om rätt strategi och ett engagemang som håller genom hela processen. Mitt mål är alltid att skapa bästa möjliga förutsättningar för en lyckad affär, med fokus på både resultat och trygghet för kunden. Jag har arbetat som fastighetsmäklare sedan 2012 och är idag Senior Partner på Lundin Fastighetsbyrå med ett särskilt fokus på Hisingen.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Monsungatan 65B

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

43 m²

2 rum

2 931 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr-5 %

61 628 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Lillekärr Södra 140

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

96,5 m²

4 rum

5 498 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr-8 %

21 762 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Monsungatan 98

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

103 m²

3 rum

4 659 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 700 000 kr+3 %

65 049 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Övralidsgatan 15

Lägenhet
Hisings Backa Blå Staden, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

80 m²

3 rum

6 060 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr+8 %

16 875 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Gibraltargatan 58

Lägenhet
Johanneberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

48 m²

2 rum

3 180 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-3 %

59 375 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Topasgatan 83

Lägenhet
Frölunda, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

42,2 m²

2 rum

2 975 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

34 360 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jan. 2026

Övralidsgatan 27

Lägenhet
Hisings Backa Blå Staden, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

60 m²

2 rum

4 794 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 875 000 kr-12 %

14 583 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2026

Rambergsvägen 3B

Lägenhet
Hisingen Ramberget, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

41,6 m²

1 rum

4 381 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

32 452 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

Bratteråsgatan 40

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

53 m²

2 rum

3 955 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 710 000 kr-3 %

51 132 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Karolinernas gata 2

Lägenhet
Hisings Backa Blå Staden, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

79 m²

3 rum

5 989 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 170 000 kr-13 %

14 810 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Övralidsgatan 19

Lägenhet
Hisings Backa, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

60 m²

2 rum

5 042 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

16 583 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Wrangelsgatan 2

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

67 m²

3 rum

4 904 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+2 %

37 313 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

Backebogatan 3

Villa
Hisings Backa, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

162+57 m²

7 rum

1 027 m²

Slutpris 5 020 000 kr-7 %
Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025

Monsungatan 48

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

32 m²

1 rum

3 228 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 025 000 kr-8 %

63 281 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2025

Apelviksvägen

Tomt
Rörö, Öckerö kommun
Lundin Fastighetsbyrå

2,8 ha

Slutpris 2 000 000 kr-33 %
Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå

Visar alla 15