Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Jonas Hellström

Jonas Hellström

Om mig

Fastighetsmäklare sedan 2006. Jag har lång erfarenhet av värdering och försäljning av villa och gård med goda kunskaper i byggnation, ekonomi och juridik. Jag är positiv som person och ser dig och möjligheter i de flesta lägen. Söker ni en kreativ och personlig fastighetsmäklare så ta en kontakt med mig. Mitt främsta mål är att hjälpa dig få ut det allra bästa av din bostadsaffär. Med en engagerad och lyhörd inställning skapar jag en trygg och smidig upplevelse Välkommen!
Mäklarens försäljningar
övrig på Sundvägen 12-22 Torne, Alvesta kommun - bild 1
övrig på Sundvägen 12-22 Torne, Alvesta kommun - bild 2
övrig på Sundvägen 12-22 Torne, Alvesta kommun - bild 3
övrig på Sundvägen 12-22 Torne, Alvesta kommun - bild 4
Tis 26 maj

Sundvägen 12-22

Övrigt
Torne, Alvesta kommun
LF Fastighetsförmedling Alvesta
9 150 000 kr
1 159 m²

Välskött hyreshusbestånd med 17 lägenheter uppdelat på 2 fastigheter i natursköna Torne i Alvesta kommun. Torne är vackert belägen intill sjön Åsnen och på nära avstånd finns bad, fiske, nationalpark och bussförbindelser. Fastigheterna säljs var och en för sig eller tillsammans. Sundet 1:39 som är den mindre av fastigheterna rymmer 5 lägenheter alla med uteplats i markplan. Sundet 1:47 är den…

Premium
LF Fastighetsförmedling Alvesta
LF Fastighetsförmedling Alvesta
2 rum lägenhet på Storgatan 7 Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Storgatan 7 Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Storgatan 7 Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Storgatan 7 Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Storgatan 7 Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 5

Storgatan 7

Lägenhet
Alvesta centrum, Alvesta kommun
LF Fastighetsförmedling Alvesta
695 000 kr
73,5 m²
2 rum
vån 3/4
6 450 kr/mån
9 456 kr/m²

Välkommen till Storgatan 7 och denna väl omhändertagna 2 rok mitt i centrala Alvesta. Här bor du lugnt och skönt med extrem närhet till tågstation, kommunikation och handel. Huset har hiss och fiber finns installerat! Planlösningen är bra och utnyttjar ytorna väl. Här erbjuds en välkommande hall, ett härligt vardagsrum med fint ljusinsläpp, trevligt badrum, ett rymligt kök med plats för stort…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Alvesta
LF Fastighetsförmedling Alvesta
Lagan, Ljungby kommun

Åby Säteri 4

Gård/Skog
Lagan, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 300 000 kr
10 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
3 rum lägenhet på Storgatan 5B Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Storgatan 5B Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Storgatan 5B Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Storgatan 5B Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Storgatan 5B Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 5

Storgatan 5B

Lägenhet
Alvesta centrum, Alvesta kommun
LF Fastighetsförmedling Alvesta
725 000 kr
74,5 m²
3 rum
vån 1/4
5 940 kr/mån
9 732 kr/m²

Välkommen till Storgatan 5B och denna mycket trevliga lägenhet endast en trappa upp. Lägenheten har en bra planlösning som utnyttjar ytorna väl samtidigt som den erbjuder gott om förvaring. Här i HSB Brf Beväringen bor du mitt i centrala Alvesta - bara ett stenkast från buss och tågstation. Lägenheten har fiber installerat och möjlighet till snabbt tillträde! Här erbjuds en välkomnande hall…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Alvesta
LF Fastighetsförmedling Alvesta
5 rum villa på Holmesås Holmaberg 1 Tolg, Växjö kommun - bild 1
5 rum villa på Holmesås Holmaberg 1 Tolg, Växjö kommun - bild 2
5 rum villa på Holmesås Holmaberg 1 Tolg, Växjö kommun - bild 3
5 rum villa på Holmesås Holmaberg 1 Tolg, Växjö kommun - bild 4
5 rum villa på Holmesås Holmaberg 1 Tolg, Växjö kommun - bild 5

Holmesås Holmaberg 1

Villa
Tolg, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
1 800 000 kr
105 + 19 m²
5 rum
9 425 m² tomt

Välkommen till denna charmiga fastighet belägen i den fridfulla bygden kring Tolg. Här erbjuds ett hemtrevligt hus med en rymlig tomt i lite avskilt läge som sista hus på vägen. Perfekt för den som söker lugnet, drömmer om det fridfulla livet med t.ex. får eller höns. Huset består av en äldre del samt en smakfull tillbyggnad från 2006, vilket skapar en harmonisk kombination av tradition och…

Premium
LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
8 rum gård med jordbruk på Nottebäcks-Skruv 6 Norrhult, Uppvidinge kommun - bild 1
8 rum gård med jordbruk på Nottebäcks-Skruv 6 Norrhult, Uppvidinge kommun - bild 2
8 rum gård med jordbruk på Nottebäcks-Skruv 6 Norrhult, Uppvidinge kommun - bild 3
8 rum gård med jordbruk på Nottebäcks-Skruv 6 Norrhult, Uppvidinge kommun - bild 4
8 rum gård med jordbruk på Nottebäcks-Skruv 6 Norrhult, Uppvidinge kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Jonas Hellström

LF Fastighetsförmedling Växjö

Objektsbild

Nottebäcks-Skruv 6

Gård/Skog
Norrhult, Uppvidinge kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
7 200 000 kr
259 + 30 m²
8 rum
49 ha tomt

Välkommen till denna vackert belägna gård i Nottebäcks-Skruv, strax utanför Norrhult. Här kan du njuta av ett naturskönt och kuperat landskap. Gården ligger högst upp i byn och omfattar en areal om 49,8 hektar, varav 44,6 hektar är produktiv skogsmark. Med ett virkesförråd om cirka 7049 m3sk erbjuder skogen en bra fördelning i olika åldersklasser med tall, gran och björk. Bostadshuset är en…

Max
Jonas Hellström
Jonas HellströmLF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
6 rum villa på Kullavägen 5 Urshult, Tingsryds kommun - bild 1
6 rum villa på Kullavägen 5 Urshult, Tingsryds kommun - bild 2
6 rum villa på Kullavägen 5 Urshult, Tingsryds kommun - bild 3

Kullavägen 5

Villa
Urshult, Tingsryds kommun
LF Fastighetsförmedling Tingsryd
1 195 000 kr
115 + 36 m²
6 rum
953 m² tomt
Plus
LF Fastighetsförmedling Tingsryd
LF Fastighetsförmedling Tingsryd
Älmeboda, Tingsryds kommun

Grönadal Södergård 3

Gård/Skog
Älmeboda, Tingsryds kommun
LF Fastighetsförmedling Tingsryd
2 475 000 kr
132 m²
6 rum
4 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Tingsryd
LF Fastighetsförmedling Tingsryd
4 rum lägenhet på Värendsgatan 8E Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Värendsgatan 8E Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Värendsgatan 8E Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Värendsgatan 8E Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Värendsgatan 8E Alvesta centrum, Alvesta kommun - bild 5

Värendsgatan 8E

Lägenhet
Alvesta centrum, Alvesta kommun
LF Fastighetsförmedling Alvesta
950 000 kr
85,5 m²
4 rum
vån 1/4
5 519 kr/mån
11 111 kr/m²

Välkommen till Värendsgatan 8E! Nu finns möjligheten att förvärva en central 4:a i markplan utan trappor i omtyckta HSB brf Värend. Lägenheten har en trivsam planlösning som utnyttjar ytorna väl. Stor inglasad balkong i söderläge. Dubbla entrédörrar, perfekt om man villa dela av och skapa kontor/tonårsrum. Månadsavgiften är på 5519 kr inkl. värme, vatten samt bostadsrättstillägg. Fiber finns…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Alvesta
LF Fastighetsförmedling Alvesta
6 rum villa på Sibbarp Andersholm 1 Torset, Sävsjö kommun - bild 1
6 rum villa på Sibbarp Andersholm 1 Torset, Sävsjö kommun - bild 2
6 rum villa på Sibbarp Andersholm 1 Torset, Sävsjö kommun - bild 3

Sibbarp Andersholm 1

Villa
Torset, Sävsjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
4 650 000 kr
153 m²
6 rum
3 767 m² tomt
Plus
LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Lidhult, Ljungby kommun

Fabriksgatan 3

Villa
Lidhult, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
790 000 kr
164 + 50 m²
7 rum
1 303 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Ryd, Tingsryds kommun

Storgatan 21

Villa
Ryd, Tingsryds kommun
LF Fastighetsförmedling Tingsryd
1 800 000 kr
681 m²
1 406 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Tingsryd
LF Fastighetsförmedling Tingsryd

Visar alla 12