Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Lukas Selberg

Lukas Selberg

Om mig

Lukas har arbetat som fastighetsmäklare 16 år och är uppväxt i Röbäck men bor numera i villa på Umedalen. Han drivs av ett fritt arbete med ständig kontakt med människor och trivs mer och mer för varje år som går. Umeå är en fantastisk stad med en härlig blandning av små- och storstadskänsla. När han inte står på visning eller pratar i telefon så umgås han gärna med familjen, fiskar med vänner eller jagar en boll i någon rackethall.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Porfyrvägen 3C, Gimonäs, Umeå kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
LukasSelberg

Porfyrvägen 3C

Lägenhet
Gimonäs, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

54 m²

2 rum

4 164 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 475 000 kr-1 %

27 315 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Rödhakevägen 84, Mariehem, Umeå kommun
  • Såld 24 okt. 2025
profilfoto på mäklare
LukasSelberg

Rödhakevägen 84

Villa
Mariehem, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

107+107 m²

4 rum

811 m²

Slutpris 3 900 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Kullavägen 97, Umedalen, Umeå kommun
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LukasSelberg

Kullavägen 97

Lägenhet
Umedalen, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

87,5 m²

3 rum

5 766 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 025 000 kr+13 %

23 143 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Bryggargatan 41B, Teg, Umeå kommun
  • Såld 24 aug. 2025
profilfoto på mäklare
LukasSelberg

Bryggargatan 41B

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

73 m²

3 rum

5 050 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 560 000 kr+14 %

35 068 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå

Visar alla 4