Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Sara Wistrand

Sara Wistrand

Om mig

Kontakta mig när du behöver hjälp med din bostadsaffär i Sollentuna och all den spetskompetens jag besitter i kommunen. Lokalkännedom, erfarenhet och kvalité är några av mina främsta egenskaper.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Johannesbergsplan 10

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

73 m²

3 rum

4 148 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

47 945 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Bygdevägen 40F

Lägenhet
Tureberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

96 m²

3 rum

5 169 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 950 000 kr+1 %

41 146 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Silverdalsvägen 23

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

39,5 m²

1 rum

2 429 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

50 506 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Krögers Promenad 21

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

116 m²

5 rum

7 804 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 950 000 kr-1 %

51 293 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Rådans Gårdsväg 63

Radhus
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

84 m²

4 rum

4 353 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 910 000 kr+1 %

82 262 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Silverdalsvägen 33

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

46 m²

2 rum

2 702 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

55 435 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Vetenskapsvägen 3

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

89 m²

4 rum

4 639 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr-2 %

49 438 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Silverdalsvägen 29

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

56,5 m²

2,5 rum

3 142 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr+3 %

58 407 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Margreteborgsvägen 13

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

45 m²

2 rum

2 955 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr+5 %

58 333 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Krögers Promenad 25

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

93 m²

4 rum

6 568 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 150 000 kr+3 %

55 376 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Tegelhagsvägen 2C

Lägenhet
Silverdal-Tegelhagen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

50 m²

2,5 rum

4 201 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr+2 %

57 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Kvarnskogsvägen 10

Lägenhet
Kvarnskogen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

82 m²

3 rum

6 039 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr

46 341 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Tellusvägen 48A

Lägenhet
Sollentuna, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

133 m²

5 rum

7 361 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 400 000 kr+10 %

33 083 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Götavägen 36B

Villa
Töjnan, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

124+132 m²

7 rum

839 m²

Slutpris 9 800 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Tegelhagsvägen 135

Lägenhet
Tegelhagen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

79 m²

3 rum

5 580 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 920 000 kr+9 %

62 278 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Tegelhagsvägen 133

Radhus
Tegelhagen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

79 m²

3 rum

5 365 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 300 000 kr

67 089 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Johannesbergsplan 4

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

73 m²

3 rum

4 148 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 795 000 kr±0 %

51 986 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Harry Martinsons stig 22

Villa
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

156+10,5 m²

6 rum

621 m²

Slutpris 12 800 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Margreteborgsvägen 25

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

66 m²

2 rum

4 584 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr

48 485 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Tegelhagsvägen 169

Radhus
Tegelhagen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

79 m²

3 rum

5 580 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 250 000 kr+5 %

66 456 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Silverdalsvägen 27

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

116,5 m²

4,5 rum

5 658 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 580 000 kr+10 %

56 481 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Silverdalsvägen 25

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

78 m²

4 rum

4 047 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr+5 %

56 410 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Plogvägen 5

Villa
Tureberg, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

131+82 m²

6 rum

1 383 m²

Slutpris 9 600 000 kr+9 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Ryttarevägen 10

Villa
Töjnan, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

170 m²

7 rum

1 075 m²

Slutpris 8 450 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Silverdalsstråket 7

Lägenhet
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

97 m²

4 rum

6 767 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 425 000 kr+9 %

55 928 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

Visar 26 - 50 av 51