Hoppa till huvudinnehåll
LF Fastighetsförmedling Södermalm

LF Fastighetsförmedling Södermalm

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 5
Idag

Nyårsvägen 6

Lägenhet
Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
2 695 000 kr
49 m²
2 rum
vån 1/3
3 230 kr/mån
55 000 kr/m²

Välkommen till en stilfullt renoverad och mycket trivsam tvåa med balkong – ett hem som kombinerar modern elegans med smart planering och ett härligt ljusflöde. Här bor du på våning 1 av 3 i ett högt och insynsskyddat läge som skapar en privat och rofylld känsla samtidigt som bostaden badar i naturligt ljus. Lägenheten har nyligen genomgått en omfattande renovering där varje detalj har valts…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
3 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Nyårsvägen 6 Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 11:00

Nyårsvägen 6

Lägenhet
Hägersten/Telefonplan, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
3 750 000 kr
58 m²
3 rum
vån 1/3
3 823 kr/mån
64 655 kr/m²

Välkommen till en smakfullt nyrenoverad bostad med attraktivt läge i ett lugnt och omtyckt område! Här bor du bekvämt på våning 1 av 3 – en halvtrappa upp från entrén – med högt placerade fönster som skapar ett privat och insynsskyddat boende samtidigt som bostaden badar i naturligt ljus. Lägenheten präglas av ett fint ljusinsläpp från flera väderstreck och en genomgående modern känsla där…

Premium
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
2 rum lägenhet på Sandfjärdsgatan 112 Årsta, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sandfjärdsgatan 112 Årsta, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sandfjärdsgatan 112 Årsta, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sandfjärdsgatan 112 Årsta, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sandfjärdsgatan 112 Årsta, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Sandfjärdsgatan 112

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
2 500 000 kr
43 m²
2 rum
vån 1/3
3 533 kr/mån
58 140 kr/m²

Varmt välkomna till Sandfjärdsgatan 112 – en lägenhet där 60-talscharm möter ett fantastiskt ljusinsläpp. En trappa upp möts ni av en trivsam tvåa, där de stora fönsterpartierna i två väderstreck låter dagsljuset flöda fritt genom rummen. Vardagsrummet är en social oas med plats för både stora sällskap och lugna hemmakvällar, medan det charmiga arbetsköket bjuder in till matlagningsglädje. Här…

Premium
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
2 rum lägenhet på Ploggatan 4 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ploggatan 4 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ploggatan 4 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ploggatan 4 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ploggatan 4 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Ploggatan 4

Lägenhet
Södermalm - Sofia, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
6 950 000 kr
72 m²
2 rum
vån 6/6
3 648 kr/mån
96 528 kr/m²

Välkommen till Ploggatan 4 och denna trivsamma bostad belägen högst upp i huset – ett hem som kombinerar lugnt läge med närhet till det bästa Södermalm har att erbjuda. Här bor du med ett härligt ljusinsläpp, välplanerade ytor och en underbar kungsbalkong. Denna bostad kan med enkla medel byggas om till en funktionell och väldigt välplanerad 3:a eller 4:a. Lägenheten erbjuder ett rymligt…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
1,5 rum lägenhet på Ringvägen 157, 2 tr SoFo, Stockholms kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Ringvägen 157, 2 tr SoFo, Stockholms kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Ringvägen 157, 2 tr SoFo, Stockholms kommun - bild 3
Budgivning pågår

Ringvägen 157, 2 tr

Lägenhet
SoFo, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
3 995 000 kr
40 m²
1,5 rum
vån 2/5
2 566 kr/mån
99 875 kr/m²
Plus
Hiss
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
Södermalm - Katarina, Stockholms kommun
Budgivning pågår

Ringvägen 84, 2 tr

Lägenhet
Södermalm - Katarina, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
3 950 000 kr
38 m²
2 rum
vån 2/5
1 780 kr/mån
103 947 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
2 rum lägenhet på Siargatan 17 Stockholm – Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Siargatan 17 Stockholm – Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Siargatan 17 Stockholm – Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Siargatan 17 Stockholm – Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Siargatan 17 Stockholm – Södermalm, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Siargatan 17

Lägenhet
Stockholm – Södermalm, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
4 695 000 kr
45 m²
2 rum
vån 1/5
3 093 kr/mån
104 333 kr/m²

Varmt välkommen till en stilfull och smart planerad tvåa om 45 kvm, belägen på första våningen i ett lugnt och omtyckt kvarter på Siargatan. Här möts du av ett hem med fantastiska ljusflöden från stora fönsterpartier som fyller bostaden med naturligt ljus och skapar en öppen, harmonisk känsla. Genomgående högkvalitativa materialval och en elegant interiör sätter tonen för ett boende utöver det…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
1,5 rum lägenhet på Hästholmsvägen 17 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Hästholmsvägen 17 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Hästholmsvägen 17 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Hästholmsvägen 17 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Hästholmsvägen 17 Södermalm - Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår
Tor 14 maj kl 12:45

Hästholmsvägen 17

Lägenhet
Södermalm - Sofia, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
2 395 000 kr
28 m²
1,5 rum
vån 1/7
2 357 kr/mån
85 536 kr/m²

Denna yteffektiva och välplanerade bostad på vackra Danviksklippan. Här bor du i ett attraktivt och lugnt område med vacker utsikt mot Hammarby kanal. Lägenheten präglas av charm och karaktär med fina materialval. Generös takhöjd i kombination med ett fint ljusinsläpp skapar en luftig och trivsam atmosfär. Bekväm golvvärme i hela lägenheten. Den smarta planlösningen erbjuder ett…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5 Södermalm - Högalid, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5 Södermalm - Högalid, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5 Södermalm - Högalid, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5 Södermalm - Högalid, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5 Södermalm - Högalid, Stockholms kommun - bild 5

Kristinehovsgatan 5

Lägenhet
Södermalm - Högalid, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
2 995 000 kr
30 m²
1 rum
vån 2/5
2 351 kr/mån
99 833 kr/m²

Välkommen till Kristinehovsgatan 5 – en eftertraktad adress i hjärtat av Stockholm och charmiga Södermalm. Här bor du i ett vackert 40-talshus, två trappor upp i lugnt och tyst läge, med balkong mot en lummig och välskött innergård. En perfekt oas för morgonkaffet eller ett glas vin i kvällssolen. Redan i hallen möts du av en inbjudande och modern känsla. Den generösa takhöjden tillsammans med…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
1 rum lägenhet på Högbergsgatan 59B Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Högbergsgatan 59B Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Högbergsgatan 59B Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Högbergsgatan 59B Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Högbergsgatan 59B Södermalm, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Högbergsgatan 59B

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm
3 250 000 kr
30 m²
1 rum
vån 4/6
2 132 kr/mån
108 333 kr/m²

Fantastiskt läge på Högbergsgatan – perfekt för den som vill bo centralt men ändå lugnt. Här finns ingen trafik som stör, då samtliga fönster vetter mot park och grönska med helt insynsskyddad utsikt i ogenerat läge. Lägenheten är mycket ljus och charmig. Med ett kök som ni kan sitta i och kanske ta en kopp kaffe i morgonsolen. Ett nyligen renoverat och fräscht badrum med golvvärme. Sen bjuds ni…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm

Visar alla 10