Hoppa till huvudinnehåll
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn

LF Fastighetsförmedling Oskarshamn

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
5 rum villa på Påkhäradsvägen 19 Figeholm, Oskarshamns kommun - bild 1
5 rum villa på Påkhäradsvägen 19 Figeholm, Oskarshamns kommun - bild 2
5 rum villa på Påkhäradsvägen 19 Figeholm, Oskarshamns kommun - bild 3
5 rum villa på Påkhäradsvägen 19 Figeholm, Oskarshamns kommun - bild 4
5 rum villa på Påkhäradsvägen 19 Figeholm, Oskarshamns kommun - bild 5
Imorgon kl 16:45

Påkhäradsvägen 19

Villa
Figeholm, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 695 000 kr
146 + 75 m²
5 rum
876 m² tomt

Nu har vi glädjen att erbjuda denna mycket trivsamma familjevilla på Påkhäradsvägen 19 i charmiga Figeholm! Här välkomnas du till ett välplanerat och omsorgsfullt underhållet hem med generösa ytor och en varm, inbjudande känsla. Bostaden omfattar totalt 221 kvm, varav 146 kvm boarea och 75 kvm biarea, och är belägen på en lättskött tomt om 876 kvm. Redan i entrén möts du av en rymlig hall med…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
3 rum villa på Dragskär Lilla Kättelsö 1 Dragskär, Oskarshamns kommun - bild 1
3 rum villa på Dragskär Lilla Kättelsö 1 Dragskär, Oskarshamns kommun - bild 2
3 rum villa på Dragskär Lilla Kättelsö 1 Dragskär, Oskarshamns kommun - bild 3
3 rum villa på Dragskär Lilla Kättelsö 1 Dragskär, Oskarshamns kommun - bild 4
3 rum villa på Dragskär Lilla Kättelsö 1 Dragskär, Oskarshamns kommun - bild 5
Fre 22 maj kl 11:15

Dragskär Lilla Kättelsö 1

Villa
Dragskär, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
2 900 000 kr
61 m²
3 rum
638 m² tomt

Välkommen till ett idylliskt fritidsboende där lugnet, ljuset och närheten till havet skapar en plats att verkligen trivas på. Detta charmiga hus som även kan nyttjas som året runt boende är på 61 kvm och erbjuder 3 rum och kök med två rofyllda sovrum samt en social och inbjudande öppen planlösning mellan kök och vardagsrum – perfekt för både avkoppling och umgänge. De stora fönsterpartierna…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
5 rum villa på Mossgatan 6 Tratten, Oskarshamns kommun - bild 1
5 rum villa på Mossgatan 6 Tratten, Oskarshamns kommun - bild 2
5 rum villa på Mossgatan 6 Tratten, Oskarshamns kommun - bild 3
5 rum villa på Mossgatan 6 Tratten, Oskarshamns kommun - bild 4
5 rum villa på Mossgatan 6 Tratten, Oskarshamns kommun - bild 5

Mossgatan 6

Villa
Tratten, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 695 000 kr
107 + 107 m²
5 rum
855 m² tomt

Välkommen till denna trivsamma villa med källare på populära Mossgatan 6 – perfekt belägen på en lugn hörntomt där baksidan bjuder på vacker grönska och rogivande natur. Här bor du med skogen som närmsta granne, samtidigt som du har bekvämt avstånd till service, skolor och kommunikationer. Redan vid entrén möts du av en ljus och rymlig hall med gott om plats för hela familjens ytterkläder. Det…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
övrig på Länsmansgatan 9A Centralt, Oskarshamns kommun - bild 1
övrig på Länsmansgatan 9A Centralt, Oskarshamns kommun - bild 2
övrig på Länsmansgatan 9A Centralt, Oskarshamns kommun - bild 3
övrig på Länsmansgatan 9A Centralt, Oskarshamns kommun - bild 4
övrig på Länsmansgatan 9A Centralt, Oskarshamns kommun - bild 5

Länsmansgatan 9A

Övrigt
Centralt, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
3 100 000 kr
200 m²
1 005 m² tomt

Centralt belägen hyresfastighet med 3 uthyrda lägenheter! Fastigheten har ett bra läge nära till skola, barnomsorg, havet och centrum. I huset finns det två lägenheter om 3 ROK och en lägenhet om 1 ROK. Hyresintäkter vid full uthyrning är 256 800 kr. Driftskostnaderna för 2024 var 74 292 kr. Fördelningen av driftskostnaden finns under fliken ekonomi.

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
6 rum villa på Bröllopsvägen 6 Rödsle, Oskarshamns kommun - bild 1
6 rum villa på Bröllopsvägen 6 Rödsle, Oskarshamns kommun - bild 2
6 rum villa på Bröllopsvägen 6 Rödsle, Oskarshamns kommun - bild 3
6 rum villa på Bröllopsvägen 6 Rödsle, Oskarshamns kommun - bild 4
6 rum villa på Bröllopsvägen 6 Rödsle, Oskarshamns kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 16:00

Bröllopsvägen 6

Villa
Rödsle, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 975 000 kr
140 m²
6 rum
429 m² tomt

På lugna Bröllopsvägen 6 i Oskarshamn finner du denna trivsamma och välplanerade villa, idealiskt belägen på en stillsam återvändsgata i ett mycket barnvänligt område. Här bor du med närhet till både natur och service – skola och förskola nås enkelt via en trygg och smidig cykelväg, och i slutet av gatan finns en fin lekplats, fotbollsplan och tennisplan. Ett område där barnen kan leka fritt och…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
2 rum lägenhet på Solvändan 16 Gröndal, Oskarshamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Solvändan 16 Gröndal, Oskarshamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Solvändan 16 Gröndal, Oskarshamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Solvändan 16 Gröndal, Oskarshamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Solvändan 16 Gröndal, Oskarshamns kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 10:00

Solvändan 16

Lägenhet
Gröndal, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 150 000 kr
55 m²
2 rum
vån 1/2
3 601 kr/mån
20 909 kr/m²

Välkommen till denna moderna och trivsamma tvåa om 55 kvm i markplan – nyproducerad 2019 och i skick som ny! Lägenheten har ett attraktivt hörnläge med generöst ljusinsläpp och erbjuder två härliga uteplatser: en solig med trall och gräsyta samt en praktisk vid entrén. Planlösningen är genomtänkt med öppna sociala ytor, ett rymligt sovrum och ett stort, stilrent badrum med tvättmöjligheter.…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
4 rum villa på Södra vägen 58 Svalliden, Oskarshamns kommun - bild 1
4 rum villa på Södra vägen 58 Svalliden, Oskarshamns kommun - bild 2
4 rum villa på Södra vägen 58 Svalliden, Oskarshamns kommun - bild 3
4 rum villa på Södra vägen 58 Svalliden, Oskarshamns kommun - bild 4
4 rum villa på Södra vägen 58 Svalliden, Oskarshamns kommun - bild 5
Budgivning pågår
Idag kl 13:00

Södra vägen 58

Villa
Svalliden, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 350 000 kr
164 m²
4 rum
1 210 m² tomt

På Södra vägen 58 i omtyckta Svalliden erbjuds nu ett rymligt och trivsamt hus med stora möjligheter för nästa ägare. Här bor du i ett välplanerat hem om 164 kvm som byggdes ut till sin nuvarande storlek 1985, med gott om plats för både familjeliv och egna projekt. Huset välkomnar med en praktisk entré som leder vidare till ett hemtrevligt kök och ett generöst vardagsrum där en stämningsfull…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
9 rum villa på Flivik Askbäcken 1 Flivik, Oskarshamns kommun - bild 1
9 rum villa på Flivik Askbäcken 1 Flivik, Oskarshamns kommun - bild 2
9 rum villa på Flivik Askbäcken 1 Flivik, Oskarshamns kommun - bild 3
9 rum villa på Flivik Askbäcken 1 Flivik, Oskarshamns kommun - bild 4
9 rum villa på Flivik Askbäcken 1 Flivik, Oskarshamns kommun - bild 5

Flivik Askbäcken 1

Villa
Flivik, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
3 480 000 kr
218 + 27 m²
9 rum
894 m² tomt

Välkomna till en unik möjlighet att förvärva en vacker och rymlig villa belägen precis vid havet i Flivik, endast 40 minuter från Oskarshamn. Denna fastighet erbjuder en fantastisk livsstil med närhet till naturen och enastående havsutsikt. Bostaden kombinerar traditionell karaktär med moderna bekvämligheter. Huset är målat i rött med vita fönster och dörrar i en vacker blå nyans, vilket ger…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Norrtorn, Oskarshamns kommun

Norrtornsvägen 31

Lägenhet
Norrtorn, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
695 000 kr
81 m²
3 rum
vån 1/3
4 993 kr/mån
8 580 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Kristdala, Oskarshamns kommun
Imorgon kl 10:00

Västerviksvägen 17

Villa
Kristdala, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
595 000 kr
104 + 55 m²
3 rum
1 350 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
5 rum villa på Nordenskjöldsvägen 8 Fårbo, Oskarshamns kommun - bild 1
5 rum villa på Nordenskjöldsvägen 8 Fårbo, Oskarshamns kommun - bild 2
5 rum villa på Nordenskjöldsvägen 8 Fårbo, Oskarshamns kommun - bild 3
5 rum villa på Nordenskjöldsvägen 8 Fårbo, Oskarshamns kommun - bild 4
5 rum villa på Nordenskjöldsvägen 8 Fårbo, Oskarshamns kommun - bild 5

Nordenskjöldsvägen 8

Villa
Fårbo, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 295 000 kr
112 + 66 m²
5 rum
1 765 m² tomt

Välkommen till Nordenskjöldsgatan 8 – en charmig 1½-plansvilla med källare i natursköna Fårbo! Denna rymliga och välplanerade villa erbjuder 112 kvm boarea och 66 kvm biarea, och har allt för den som söker ett trivsamt och funktionellt hem. Huset har tre sovrum fördelade på både övre och nedre plan, vilket ger gott om plats för både familj och gäster. Här bor du med både komfort och…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
5 rum villa på Sjösätra 1 Krokstorp, Oskarshamns kommun - bild 1
5 rum villa på Sjösätra 1 Krokstorp, Oskarshamns kommun - bild 2
5 rum villa på Sjösätra 1 Krokstorp, Oskarshamns kommun - bild 3
5 rum villa på Sjösätra 1 Krokstorp, Oskarshamns kommun - bild 4
5 rum villa på Sjösätra 1 Krokstorp, Oskarshamns kommun - bild 5

Sjösätra 1

Villa
Krokstorp, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
2 750 000 kr
79 + 77 m²
5 rum
2 949 m² tomt

Välkommen till ett sant sommarparadis – en plats där lugnet från sjön möter ett omsorgsfullt renoverat hem, skapat för livets alla årstider. Här, med egen sjötomt och brygga, breder vattnet ut sig som en spegel precis utanför dörren, och bjuder på allt från stilla morgondopp till magiska solnedgångar som färgar himlen i varma toner. Villan har sedan 2015 genomgått en omfattande och smakfull…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
4 rum villa på Metkroksvägen 7 Emmekalv, Oskarshamns kommun - bild 1
4 rum villa på Metkroksvägen 7 Emmekalv, Oskarshamns kommun - bild 2
4 rum villa på Metkroksvägen 7 Emmekalv, Oskarshamns kommun - bild 3
4 rum villa på Metkroksvägen 7 Emmekalv, Oskarshamns kommun - bild 4
4 rum villa på Metkroksvägen 7 Emmekalv, Oskarshamns kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 16:00

Metkroksvägen 7

Villa
Emmekalv, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 395 000 kr
73 + 65 m²
4 rum
1 355 m² tomt

Välkommen till Metkroksvägen 7, ett hem där omtanke och stil möts. Denna trivsamma enplansvilla med källare har genomgått flera större renoveringar och erbjuder en modern och bekväm boendemiljö. Taket är renoverat omkring 2014, och både kök, badrum och fönster på entréplanet är uppdaterade cirka 2016. Huset bjuder på tre sovrum på entréplanet, generösa ytor i källaren som kan användas som…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Kristineberg, Oskarshamns kommun
Tor 14 maj kl 11:30

Middelfartsvägen 25

Villa
Kristineberg, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
2 400 000 kr
142 m²
5 rum
489 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Fårbo, Oskarshamns kommun
Budgivning pågår

Hammarsköldsvägen 34

Villa
Fårbo, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 495 000 kr
104 + 104 m²
4 rum
956 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Kristineberg, Oskarshamns kommun

Finnrevsgatan 11

Villa
Kristineberg, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
3 295 000 kr
145 + 44 m²
5 rum
775 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
4 rum lägenhet på Fridhemsgatan 8B Centralt, Oskarshamns kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Fridhemsgatan 8B Centralt, Oskarshamns kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Fridhemsgatan 8B Centralt, Oskarshamns kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Fridhemsgatan 8B Centralt, Oskarshamns kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Fridhemsgatan 8B Centralt, Oskarshamns kommun - bild 5

Fridhemsgatan 8B

Lägenhet
Centralt, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
650 000 kr
129 m²
4 rum
vån 2/2
8 127 kr/mån
5 039 kr/m²

Varmt välkommen till denna rymliga lägenhet som med sina generösa 129 kvadratmeter erbjuder en unik möjlighet att skapa ditt drömhem från grunden. Här finns gott om plats för hela familjen – eller för dig som drömmer om stora sällskapsytor och möjlighet att forma varje rum efter egen smak och stil. Bostaden rymmer ett stort vardagsrum med gott om plats för både soffgrupp och matsalsmöbel –…

Premium
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 rum lägenhet på Furuvägen 18B Åsa, Oskarshamns kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Furuvägen 18B Åsa, Oskarshamns kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Furuvägen 18B Åsa, Oskarshamns kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Furuvägen 18B Åsa, Oskarshamns kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Furuvägen 18B Åsa, Oskarshamns kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 16:00

Furuvägen 18B

Lägenhet
Åsa, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
325 000 kr
29,3 m²
1 rum
vån 2/8
1 843 kr/mån
11 092 kr/m²

Välkommen till denna smakfullt nyrenoverade enrummare om 29,3 kvm – ett perfekt boende för dig som söker något modernt, lättskött och centralt. Här bor du i en välplanerad bostad där varje kvadratmeter tas tillvara, med ljusa ytskikt och en trivsam känsla genom hela lägenheten. Allrummet erbjuder plats för både säng, soffa och matplats. Från rummet nås även den trevliga balkongen, en härlig…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
3 rum lägenhet på Törnholmsvägen 47 Mysingsö, Oskarshamns kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Törnholmsvägen 47 Mysingsö, Oskarshamns kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Törnholmsvägen 47 Mysingsö, Oskarshamns kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Törnholmsvägen 47 Mysingsö, Oskarshamns kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Törnholmsvägen 47 Mysingsö, Oskarshamns kommun - bild 5
Fre 15 maj kl 14:00

Törnholmsvägen 47

Lägenhet
Mysingsö, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 495 000 kr
81 m²
3 rum
vån 1/1
5 463 kr/mån
18 457 kr/m²

Nu har vi glädjen att presentera detta välplanerade bostadsrättsradhus om 3 ROK, beläget i attraktivt hörnläge – endast ett stenkast från havet. Varmt välkommen till Törnholmsvägen 47 på Mysingsö, en mycket omtyckt adress! Området är lugnt vilket skapar en trygg och harmonisk miljö som passar såväl barnfamiljer som seniorer. Här finns även en uppskattad lekplats för de yngsta, vilket bidrar…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Gröndal, Oskarshamns kommun

Bangatan 16

Villa
Gröndal, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
3 595 000 kr
149 + 23 m²
6 rum
1 046 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Påskallavik, Oskarshamns kommun
Mån 25 maj kl 16:30

Vattugatan 15

Villa
Påskallavik, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 495 000 kr
89 + 86 m²
6 rum
970 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Centralt, Oskarshamns kommun

Parkgatan 12

Lägenhet
Centralt, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
1 395 000 kr
95,5 m²
4 rum
vån 3/3
5 648 kr/mån
14 607 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
2 rum lägenhet på Furuvägen 14 D Lgh 1202 Åsa, Oskarshamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Furuvägen 14 D Lgh 1202 Åsa, Oskarshamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Furuvägen 14 D Lgh 1202 Åsa, Oskarshamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Furuvägen 14 D Lgh 1202 Åsa, Oskarshamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Furuvägen 14 D Lgh 1202 Åsa, Oskarshamns kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 13:30

Furuvägen 14 D Lgh 1202

Lägenhet
Åsa, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
725 000 kr
60,2 m²
2 rum
vån 2/3
3 562 kr/mån
12 043 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma tvåa i omtyckta Brf Åsa, belägen på andra våningen! Här erbjuds en ljus och välplanerad bostad som just nu förbereds för försäljning. Lägenheten imponerar med hela tre balkonger – med utgång från sovrum, vardagsrum och kök! Det fullutrustade köket är praktiskt och stilrent med spishäll, fläkt, ugn, diskmaskin samt kombinerad kyl och frys. Badrummet är utrustat…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
2 rum lägenhet på Värdshusgatan 2C Centralt, Oskarshamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Värdshusgatan 2C Centralt, Oskarshamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Värdshusgatan 2C Centralt, Oskarshamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Värdshusgatan 2C Centralt, Oskarshamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Värdshusgatan 2C Centralt, Oskarshamns kommun - bild 5
Budgivning pågår
Tor 14 maj kl 11:00

Värdshusgatan 2C

Lägenhet
Centralt, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
850 000 kr
44 m²
2 rum
vån 1/2
4 233 kr/mån
19 318 kr/m²

Välkommen till denna mycket tilltalande tvåa som erbjuder det lilla extra. Bostaden, uppförd 2019, präglas av en modern och hemtrevlig känsla samt en stor och trivsam uteplats med utmärkt läge. Invändigt möts du av stilrena materialval, ljusa ytskikt och ett enhetligt parkettgolv som skapar ett harmoniskt intryck. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum, i kombination med generösa…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Svalliden, Oskarshamns kommun

Södra vägen 32B

Villa
Svalliden, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
850 000 kr
120 m²
3 rum
1 483 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn

Visar 1 - 25 av 50