Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Charlotta Dufmats

Charlotta Dufmats

Om mig

Jag älskar mitt arbete och förmånen att få träffa så många trevliga människor. Jag jobbar målinriktat och försöker alltid att vara tillgänglig för mina kunder. Jag har varit verksam som Fastighetsmäklare sedan 2005 och började min karriär på Fastighetsbyrån i Mjölby och Boxholm, och bytte sedan till Motala och Vadstena 2008. Sedan 2020 arbetar jag på Länsförsäkringar Fastighetsförmedling i Motala och Vadstena. Idag bor jag i Motala - Östergötlands Sjöstad - och innan dess 24 år i Vadstena ✨✨✨
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Stavlösa 204

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

102+20 m²

5 rum

1 431 m²

Slutpris 2 595 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Holmsvägen 26, Nedre Holm, Motala kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Holmsvägen 26

Villa
Nedre Holm, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

184+34 m²

6 rum

943 m²

Slutpris 3 200 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Motalagatan 15B, 2 vån, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Motalagatan 15B, 2 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

55 m²

2 rum

4 409 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 500 000 kr-9 %

9 091 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Motalagatan 16F

Radhus
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

105+6 m²

5 rum

97 m²

Slutpris 3 400 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Rosgatan 9

Villa
Duvedal, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

110+60 m²

4 rum

1 007 m²

Slutpris 1 500 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Magnus Erikssons väg 10A, 3 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

74 m²

3 rum

3 773 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-6 %

10 811 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Ugglegatan 10, Quisberg, Vadstena kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Ugglegatan 10

Radhus
Quisberg, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

116+53 m²

5 rum

960 m²

Slutpris 2 400 000 kr+9 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2026

Lorentz Perssons gata 6

Villa
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

159+77 m²

6 rum

875 m²

Slutpris 3 895 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Trädgårdsgatan 39, Borensberg, Motala kommun
  • Såld 15 mar. 2026

Trädgårdsgatan 39

Villa
Borensberg, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

92+26 m²

4 rum

1 124 m²

Slutpris 1 750 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Strömpromenaden 20, Ekenäs, Motala kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Strömpromenaden 20

Villa
Ekenäs, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

138+70 m²

5 rum

985 m²

Slutpris 3 950 000 kr-11 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Vinnerstadsvägen 18C, 2 vån

Lägenhet
Dunteberget, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

53,5 m²

2 rum

3 172 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 530 000 kr-11 %

9 907 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026

Ejdergatan 3

Villa
Quisberg, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

80 m²

3 rum

1 012 m²

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Engelbrektsgatan 24F, 1 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

88,2 m²

4 rum

7 624 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr-5 %

10 771 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2026

Drottninggatan 22D, 1 vån

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

37,5 m²

2 rum

3 734 kr/mån

Slutpris 395 000 kr±0 %

10 533 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Dalgatan 16A, 1 vån, Duvedal, Motala kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Dalgatan 16A, 1 vån

Lägenhet
Duvedal, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

93 m²

3 rum

6 990 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-15 %

11 828 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Zederslundsgatan 9B, 2 vån, Centralt, Motala kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Zederslundsgatan 9B, 2 vån

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

39,5 m²

1 rum

2 763 kr/mån

Slutpris 500 000 kr-26 %

12 658 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2026

Storgatan 29C, 3 vån

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

56,5 m²

2 rum

4 005 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 675 000 kr-7 %

11 947 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Kvarngatan 3A, 2 vån

Lägenhet
Verkstadstorget, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

104 m²

4 rum

4 569 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

17 260 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2026

Järnvägsgatan 27

Villa
Duvedal, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

180+70 m²

5 rum

1 056 m²

Slutpris 5 250 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2025

Högalidsgatan 7

Villa
Brinken, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

143 m²

4 rum

914 m²

Slutpris 2 750 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2025

Akasialiden 16, 2 vån

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

74 m²

3 rum

6 128 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr+27 %

25 676 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 dec. 2025

Strågatan 5

Villa
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

189+21 m²

6 rum

698 m²

Slutpris 7 300 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2025

Verkstadsvägen 117D

Lägenhet
Verkstadsön, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

102,6 m²

4 rum

5 195 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

17 495 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Hertig Johans gata 59, Hertigen, Vadstena kommun
  • Såld 10 nov. 2025

Hertig Johans gata 59

Radhus
Hertigen, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

165 m²

7 rum

418 m²

Slutpris 2 100 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 nov. 2025

Norrängsgatan 4C, 3 vån

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

50 m²

2 rum

3 655 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 720 000 kr-4 %

14 400 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Visar 1 - 25 av 59