Hoppa till huvudinnehåll
LF Fastighetsförmedling Ljungby

LF Fastighetsförmedling Ljungby

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
8 rum villa på Florettvägen 14 Replösa, Ljungby kommun - bild 1
8 rum villa på Florettvägen 14 Replösa, Ljungby kommun - bild 2
8 rum villa på Florettvägen 14 Replösa, Ljungby kommun - bild 3
8 rum villa på Florettvägen 14 Replösa, Ljungby kommun - bild 4
8 rum villa på Florettvägen 14 Replösa, Ljungby kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 16:30

Florettvägen 14

Villa
Replösa, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
3 995 000 kr
205 m²
8 rum
980 m² tomt

Varmt välkommen till Florettvägen 14! Här kan vi nu erbjuda en generös och välplanerad 1-plansvilla om hela 205 kvm, belägen i ett attraktivt och mycket omtyckt område. Fastigheten ligger på en hörntomt som gränsar mot ett mindre skogsparti, vilket tillsammans med den insynsskyddade tomten skapar en lugn och avskild boendemiljö. Invändigt möts du av en tilltalande planlösning där de sociala…

Premium
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
4 rum lägenhet på Mjälenhöjden 1F Mjälen, Ljungby kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Mjälenhöjden 1F Mjälen, Ljungby kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Mjälenhöjden 1F Mjälen, Ljungby kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Mjälenhöjden 1F Mjälen, Ljungby kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Mjälenhöjden 1F Mjälen, Ljungby kommun - bild 5

Mjälenhöjden 1F

Lägenhet
Mjälen, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 950 000 kr
98 m²
4 rum
3 935 kr/mån
19 898 kr/m²

I natursköna Mjälenhöjden, med närhet till sjön Bolmen, ligger denna välplanerade bostadsrättsvilla om 4 rum och kök med en boarea på 98 kvm. Bostaden är byggd 2017 och erbjuder ett modernt och bekvämt boende med villakänsla – perfekt för dig som söker livskvalitet, närhet till naturen och ett hem att trivas i året om. Planlösningen är ljus och öppen med ett vitt, stilrent Ballingslöv-kök som…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
4 rum villa på Krokvägen 18 Kungshög, Ljungby kommun - bild 1
4 rum villa på Krokvägen 18 Kungshög, Ljungby kommun - bild 2
4 rum villa på Krokvägen 18 Kungshög, Ljungby kommun - bild 3
4 rum villa på Krokvägen 18 Kungshög, Ljungby kommun - bild 4
4 rum villa på Krokvägen 18 Kungshög, Ljungby kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Krokvägen 18

Villa
Kungshög, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 795 000 kr
122 + 116 m²
4 rum
971 m² tomt

Välkommen till denna arkitektritade 1-plansvilla med källare, byggd 1964, belägen i ett omtyckt och barnvänligt område. Entréplanet har en väl genomtänkt och funktionell planlösning som rymmer kök, vardagsrum, badrum, separat toalett samt tre sovrum, vilket gör bostaden mycket väl lämpad för familjeliv. De sociala ytorna är lättmöblerade och sovrummen är samlade på ett praktiskt och privat…

Premium
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
4 rum lägenhet på Stafettvägen 10 B Replösa, Ljungby kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Stafettvägen 10 B Replösa, Ljungby kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Stafettvägen 10 B Replösa, Ljungby kommun - bild 3

Stafettvägen 10 B

Lägenhet
Replösa, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
2 195 000 kr
96,5 m²
4 rum
6 359 kr/mån
22 746 kr/m²
Plus
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
4 rum villa på Guddarp Kronoberg 1 Ljungby, Ljungby kommun - bild 1
4 rum villa på Guddarp Kronoberg 1 Ljungby, Ljungby kommun - bild 2
4 rum villa på Guddarp Kronoberg 1 Ljungby, Ljungby kommun - bild 3
4 rum villa på Guddarp Kronoberg 1 Ljungby, Ljungby kommun - bild 4
4 rum villa på Guddarp Kronoberg 1 Ljungby, Ljungby kommun - bild 5

Guddarp Kronoberg 1

Villa
Ljungby, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 350 000 kr
53 m²
4 rum
2 626 m² tomt

Drömmer du om ett liv på landet? Då kanske detta huset är något för dig! I natursköna Guddarp, med endast 15 minuters bilfärd från Ljungby centrum, finner du denna trivsamma bostad belägen i en rofylld och lantlig miljö med naturen alldeles inpå knuten. Här erbjuds ett hem som lämpar sig lika väl som fritidshus som för permanentboende – en plats där lugn, frihet och livskvalitet står i fokus. …

Premium
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
8 rum gård/skog på Höghult 2288 Älmhult, Älmhults kommun - bild 1
8 rum gård/skog på Höghult 2288 Älmhult, Älmhults kommun - bild 2
8 rum gård/skog på Höghult 2288 Älmhult, Älmhults kommun - bild 3
8 rum gård/skog på Höghult 2288 Älmhult, Älmhults kommun - bild 4
8 rum gård/skog på Höghult 2288 Älmhult, Älmhults kommun - bild 5

Höghult 2288

Gård/Skog
Älmhult, Älmhults kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
2 795 000 kr
200 + 36 m²
8 rum
6 ha tomt

Välkommen till Höghult 2288, en attraktiv fastighet om dryga 6 Ha, belägen i en lantlig och naturskön miljö. Här kombineras ett bekvämt familjeboende med utmärkta förutsättningar för djurhållning, odling eller hobbyverksamhet, samtidigt som Älmhult nås på ca 20 minuter med bil. Från Älmhult finns bra pendlingsmöjligheter med både tåg- och buss, vilket gör läget attraktivt även för den som arbetar…

Premium
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
7 rum gård med jordbruk på Vänneböke 2298 Strömsnäsbruk, Markaryds kommun - bild 1
7 rum gård med jordbruk på Vänneböke 2298 Strömsnäsbruk, Markaryds kommun - bild 2
7 rum gård med jordbruk på Vänneböke 2298 Strömsnäsbruk, Markaryds kommun - bild 3
7 rum gård med jordbruk på Vänneböke 2298 Strömsnäsbruk, Markaryds kommun - bild 4
7 rum gård med jordbruk på Vänneböke 2298 Strömsnäsbruk, Markaryds kommun - bild 5
Budgivning pågår

Vänneböke 2298

Gård/Skog
Strömsnäsbruk, Markaryds kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
5 250 000 kr
200 + 49 m²
7 rum
4 ha tomt

Första intrycket WOW! Drömmer du om ett liv på landet i en bostad som verkligen sticker ut? Då har du hittat rätt. Vänneböke 2298 är en fastighet med ett pampigt bostadshus, påkostade materialval och vackra omgivningar som tillsammans skapar något utöver det vanliga. Gården omfattar 3,6 hektar mark och präglas av ett naturnära och rofyllt läge med Vänneån som löper längs fastigheten – en idyll…

Premium
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
6 rum villa på Pilvägen 22 Ryssby, Ljungby kommun - bild 1
6 rum villa på Pilvägen 22 Ryssby, Ljungby kommun - bild 2
6 rum villa på Pilvägen 22 Ryssby, Ljungby kommun - bild 3
Budgivning pågår

Pilvägen 22

Villa
Ryssby, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 975 000 kr
157 m²
6 rum
1 110 m² tomt
Plus
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Ryssby, Ljungby kommun

Ekgatan 27

Villa
Ryssby, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 795 000 kr
104 + 104 m²
3 rum
1 015 m² tomt
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 rum lägenhet på Drottninggatan 27F Markaryd, Markaryds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Drottninggatan 27F Markaryd, Markaryds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Drottninggatan 27F Markaryd, Markaryds kommun - bild 3
Budgivning pågår

Drottninggatan 27F

Lägenhet
Markaryd, Markaryds kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
250 000 kr
39 m²
1 rum
vån 1/2
3 135 kr/mån
6 410 kr/m²
Plus
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Centralt, Ljungby kommun
Mån 18 maj kl 17:15

Höslängagatan 5

Villa
Centralt, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 695 000 kr
104 + 104 m²
4 rum
821 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Ryssby, Ljungby kommun

Kopparemåla 2

Fritidshus
Ryssby, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
675 000 kr
50 m²
3 rum
1 943 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
2 rum lägenhet på Ågårdsvägen 65 Centralt, Ljungby kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ågårdsvägen 65 Centralt, Ljungby kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ågårdsvägen 65 Centralt, Ljungby kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ågårdsvägen 65 Centralt, Ljungby kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ågårdsvägen 65 Centralt, Ljungby kommun - bild 5

Ågårdsvägen 65

Lägenhet
Centralt, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
695 000 kr
66,5 m²
2 rum
vån 2/3
5 009 kr/mån
10 451 kr/m²

Här välkomnas ni till en mycket trivsam 2:a på Ågårdsvägen 65. Bra läge med promenad- och cykelavstånd till det mesta. Närhet till såväl centrum, affärer, skola, bad- och idrottsanläggning som fina Kronoskogen. Bostadsrätten har en boarea på 66,5 kvm och är belägen på andra våningen. Direkt när du stiger in i bostaden så välkomnas du av en varm och hemtrevlig känsla. Bostaden erbjuder en…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Replösa, Ljungby kommun
Budgivning pågår

Sätervägen 4

Villa
Replösa, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
4 250 000 kr
122 + 58 m²
5 rum
1 341 m² tomt
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Lagan, Ljungby kommun

Barrstigen 5

Villa
Lagan, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
2 150 000 kr
125 + 90 m²
4 rum
1 058 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Lagan, Ljungby kommun

Åby Säteri 4

Gård/Skog
Lagan, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 300 000 kr
10 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
3 rum fritidshus på Borshult 58 Diö, Älmhults kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Borshult 58 Diö, Älmhults kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Borshult 58 Diö, Älmhults kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Borshult 58 Diö, Älmhults kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Borshult 58 Diö, Älmhults kommun - bild 5
Imorgon kl 16:00

Borshult 58

Fritidshus
Diö, Älmhults kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
3 595 000 kr
65 m²
3 rum
1 315 m² tomt

Välkommen till ett charmigt och välskött fritidshus med högt, naturskönt läge vid vackra Birsjön, en liten och stilla insjö i Älmhults kommun. Det natursköna läget ger en harmonisk miljö med vacker natur och flera sjöar i omgivningen. Huset , byggt 1978 , har en boarea på 65 kvm och rymmer entré, kök, allrum, badrum och 2 sovrum. Tilltalande planlösning där man nyttjar varje kvadratmeter väl.…

Premium
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Lagavallen, Ljungby kommun

Högarörsgatan 15

Lägenhet
Lagavallen, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
850 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/3
4 972 kr/mån
10 897 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Kånna, Ljungby kommun

Berghem Södergård 15

Villa
Kånna, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 750 000 kr
76 m²
4 rum
1 832 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Centralt, Ljungby kommun
Tis 19 maj kl 18:00

Strömgatan 43

Lägenhet
Centralt, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
895 000 kr
67 m²
2 rum
vån 1/3
3 800 kr/mån
13 358 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
5 rum villa på Hamneda Kronogård 2 Hamneda, Ljungby kommun - bild 1
5 rum villa på Hamneda Kronogård 2 Hamneda, Ljungby kommun - bild 2
5 rum villa på Hamneda Kronogård 2 Hamneda, Ljungby kommun - bild 3
5 rum villa på Hamneda Kronogård 2 Hamneda, Ljungby kommun - bild 4
5 rum villa på Hamneda Kronogård 2 Hamneda, Ljungby kommun - bild 5

Hamneda Kronogård 2

Villa
Hamneda, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
525 000 kr
112 + 48 m²
5 rum
5 969 m² tomt

Välkomna till Hamneda Kronogård 2! Här erbjuds nu en 1 1/2 plansvilla med källare belägen strax utanför Hamneda. Rymlig tomt om hela 5 965 kvm. Fristående garage med carport. Ett trivsamt hus men som i dagsläget är i visst renoveringsbehov. Fiber finns! Bra pendlingsmöjligheter med busshållplats utanför huset och med ca 15 minuters bilfärd in till Ljungby centrum. Huset är besiktigat av…

Premium
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Ryssby, Ljungby kommun

Målarevägen 7

Villa
Ryssby, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 195 000 kr
125 + 33 m²
4 rum
922 m² tomt
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Astrad, Ljungby kommun

Fjällgatan 5

Villa
Astrad, Ljungby kommun
LF Fastighetsförmedling Ljungby
1 795 000 kr
116 + 78 m²
4 rum
813 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Ljungby
LF Fastighetsförmedling Ljungby
Virestad, Älmhults kommun

Virestad Solhäll 1

Villa
Virestad, Älmhults kommun