Hoppa till huvudinnehåll
LF Fastighetsförmedling Kungälv

LF Fastighetsförmedling Kungälv

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Älvängen 270, Harestad, Kungälvs kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Älvängen 270

Villa
Harestad, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

76+76 m²

4 rum

1 592 m²

Slutpris 2 100 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Fräkne Gränd 5, Centralt, Kungälvs kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Fräkne Gränd 5

Lägenhet
Centralt, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

45,5 m²

2 rum

3 696 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr-7 %

51 099 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Herr Arnes Gata 8, Centralt, Kungälvs kommun
  • Såld 22 okt. 2025

Herr Arnes Gata 8

Lägenhet
Centralt, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

90 m²

3 rum

6 310 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-4 %

35 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Esters Gata 24, Ytterby, Kungälvs kommun
  • Såld 12 okt. 2025

Esters Gata 24

Radhus
Ytterby, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

110 m²

5 rum

6 500 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 050 000 kr+1 %

36 818 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Bohusgatan 4, Marstrand, Kungälvs kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Bohusgatan 4

Villa
Marstrand, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

162+78 m²

6 rum

495 m²

Slutpris 9 300 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025

Selma lagerlöfs gata 4

Lägenhet
Centralt, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

58 m²

2 rum

4 864 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 160 000 kr-6 %

37 241 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Åkergatan 7B, Kungälv, Kungälvs kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Åkergatan 7B

Radhus
Kungälv, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

90 m²

4 rum

130 m²

Slutpris 3 600 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Munkegärdegatan 337, Munkegärde, Kungälvs kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Munkegärdegatan 337

Villa
Munkegärde, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

152+5 m²

6 rum

615 m²

Slutpris 5 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2025

Knaptorp 250

Gård/Skog
Älvängen, Ale kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

75+30 m²

28 ha

Slutpris 6 750 000 kr
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Västra gatan 52D, Västra Gatan, Kungälvs kommun
  • Såld 28 sep. 2025

Västra gatan 52D

Lägenhet
Västra Gatan, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

54 m²

3 rum

5 157 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 790 000 kr-7 %

51 667 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Kulpetorpsvägen, Lökeberg, Kungälvs kommun
  • Såld 28 sep. 2025

Kulpetorpsvägen

Tomt
Lökeberg, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

1 155 m²

Slutpris 1 855 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Solskiftegatan 31, Ytterby, Kungälvs kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Solskiftegatan 31

Villa
Ytterby, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

177+135 m²

7 rum

1 031 m²

Slutpris 6 100 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Fräkne gränd 12, Centrum, Kungälvs kommun
  • Såld 23 sep. 2025

Fräkne gränd 12

Lägenhet
Centrum, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

70 m²

3 rum

5 167 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr-1 %

56 429 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Timmervik 135, Romelanda, Kungälvs kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Timmervik 135

Villa
Romelanda, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

181+57 m²

1 035 m²

Slutpris 7 000 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Hjortgatan 46, Olseröd, Kungälvs kommun
  • Såld 16 sep. 2025

Hjortgatan 46

Radhus
Olseröd, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

111 m²

4 rum

7 388 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-7 %

28 378 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Ställets Bygata 39, Centralt, Kungälvs kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Ställets Bygata 39

Lägenhet
Centralt, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

83 m²

3 rum

6 342 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-8 %

31 928 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Ytterby Torg 9, Ytterby, Kungälvs kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Ytterby Torg 9

Lägenhet
Ytterby, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

72,6 m²

3 rum

7 138 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

41 253 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Stora Risby 540, Hålta, Kungälvs kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Stora Risby 540

Villa
Hålta, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

47 m²

3 rum

902 m²

Slutpris 2 850 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Selma lagerlöfs gata 7, Centralt, Kungälvs kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Selma lagerlöfs gata 7

Lägenhet
Centralt, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

34 m²

1 rum

3 828 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

45 588 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Rörtången 269, Rörtången/Ödsmålsmosse, Kungälvs kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Rörtången 269

Fritidshus
Rörtången/Ödsmålsmosse, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

60 m²

3 rum

600 m²

Slutpris 5 500 000 kr+10 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Krappvägen 569, Ullstorp, Kungälvs kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Krappvägen 569

Villa
Ullstorp, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

128+9 m²

6 rum

350 m²

Slutpris 5 625 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Ryksdamm 257, Skepplanda, Ale kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Ryksdamm 257

Villa
Skepplanda, Ale kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

153 m²

6 rum

2 151 m²

Slutpris 5 200 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 sep. 2025

Runängsgatan 15

Lägenhet
Ytterby, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

55,6 m²

2 rum

2 757 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

44 874 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025

Ställets Bygata 110

Lägenhet
Stället, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

111 m²

4 rum

7 532 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

26 081 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Opalvägen 11, Kode, Kungälvs kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Opalvägen 11

Villa
Kode, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

110+121 m²

6 rum

924 m²

Slutpris 4 000 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv

Visar 76 - 100 av 150