Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Mathias Ek

Mathias Ek

Om mig

Jag har arbetat som mäklare sedan 2007 och jobbar med villor, radhus, bostadsrätter och kommersiella fastigheter. Mitt mål med varje försäljning är att möta såväl säljares som köpares behov. När både säljare och köpare är nöjda, då är jag också nöjd!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Grindögatan 14

Lägenhet
Rydebäck, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

98,5 m²

4 rum

4 676 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 450 000 kr-6 %

24 873 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Norra Vallåkravägen 16

Villa
Vallåkra, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

164 m²

5 rum

660 m²

Slutpris 2 730 000 kr+9 %
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

Ystadsgatan 12B

Lägenhet
Husensjö, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

58 m²

2 rum

5 663 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 975 000 kr-2 %

16 810 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Linbastagatan 9

Lägenhet
Filborna, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

45 m²

1 rum

3 443 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

27 778 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025

Hövitsmansgatan 13

Lägenhet
Olympia, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

48 m²

1,5 rum

2 751 kr/mån

Slutpris 1 820 000 kr-4 %

37 917 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 nov. 2025

Ekebyvägen 410

Villa
Bårslövshed, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

157+25 m²

4 rum

1 786 m²

Slutpris 1 950 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025

Påarpsvägen 41

Villa
Östra Ramlösa, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

94+56 m²

5 rum

850 m²

Slutpris 3 325 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 nov. 2025

Signestorpsvägen 18A-B

Villa
Kattarp, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

150 m²

1 430 m²

Slutpris 1 775 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 nov. 2025

Ryavägen 207

Villa
Kvistofta, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

87 m²

4 rum

509 m²

Slutpris 2 600 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Planavägen 12

Villa
Kattarp, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

98+72 m²

4 rum

740 m²

Slutpris 1 300 000 kr-26 %
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Ystadsgatan 12B

Lägenhet
Husensjö, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

58 m²

2 rum

5 663 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 075 000 kr-2 %

18 534 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2025

Planteringsvägen 104B

Lägenhet
Miatorp, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

57 m²

2 rum

5 126 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 985 000 kr-8 %

17 281 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025

Frostgatan 66

Villa
Ödåkra, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

178+10 m²

6 rum

695 m²

Slutpris 4 300 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Mårtenstorpsgatan 99

Radhus
Gustavslund, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

99,2 m²

4 rum

4 778 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

35 282 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2025

Hövitsmansgatan 16

Lägenhet
Olympia, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

115 m²

4 rum

7 195 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

24 348 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

Visar alla 15