Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Fredrik Drougge

Fredrik Drougge

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kungshatt Kungshättan 47, Kungshatt, Ekerö kommun
  • Såld 29 apr. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Kungshatt Kungshättan 47

Tomt
Kungshatt, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

1 954 m²

Slutpris 1 600 000 kr-36 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Singelgränd 38

Villa
Sandudden, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

104+21 m²

4 rum

418 m²

Slutpris 6 900 000 kr
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Skomakartorp 17, Skärvik, Ekerö kommun
  • Såld 20 feb. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Skomakartorp 17

Villa
Skärvik, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

146 m²

6 rum

1 008 m²

Slutpris 8 900 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Solvändan 10 / Månstigen 7, Adelsö, Ekerö kommun
  • Såld 27 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Solvändan 10 / Månstigen 7

Gård/Skog
Adelsö, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

147+76 m²

6 rum

6 ha

Slutpris 7 200 000 kr-10 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Sidenvägen 31, Träkvista, Ekerö kommun
  • Såld 28 nov. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Sidenvägen 31

Radhus
Träkvista, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

123+30 m²

6 rum

467 m²

Slutpris 5 875 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Stenbacksvägen 8

Villa
Adelsö, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

73+81 m²

3 rum

2 432 m²

Slutpris 3 200 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Brittgårdsvägen 22

Radhus
Träkvista, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

97+12 m²

5 rum

8 421 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 425 000 kr-4 %

35 309 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Tureholmsvägen 145

Villa
Skå, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

306+44 m²

8 rum

3 000 m²

Slutpris 16 000 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Växthusvägen 13

Villa
Närlunda, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

131+24 m²

6 rum

376 m²

Slutpris 7 750 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Alholmen 82

Fritidshus
Alholmen, Upplands-Bro kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

47 m²

4 rum

4 750 m²

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Lilla Stenby väg 11

Villa
Adelsö, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

124 m²

4 rum

1 140 m²

Slutpris 4 450 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Vikingavägen 4A

Villa
Skärvik, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

182 m²

7 rum

1 303 m²

Slutpris 9 700 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Harholmsvägen 31

Villa
Kungsberga, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

77 m²

4 rum

2 655 m²

Slutpris 2 800 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Havrevägen 10

Villa
Stenhamra, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

294 m²

9 rum

831 m²

Slutpris 6 500 000 kr-11 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jul. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Hasseluddsvägen 9

Villa
Färentuna, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

150+12 m²

5 rum

3 786 m²

Slutpris 4 000 000 kr-15 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Alholmsstigen 5 Tofta Holmar

Fritidshus
Tofta Holmar, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

46 m²

3 rum

5 620 m²

Slutpris 3 520 000 kr+26 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Kungshatt Kungsborg 12

Fritidshus
Kungshatt, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

97+17 m²

3 rum

2 656 m²

Slutpris 4 350 000 kr+12 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Vallviksvägen 20

Lägenhet
Stenhamra, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

48 m²

2 rum

3 343 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 510 000 kr+5 %

52 292 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Solbergavägen 12

Villa
Kungsberga, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

34+27 m²

4 rum

2 216 m²

Slutpris 1 400 000 kr-30 %
LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikDrougge

Gustavavägen 74

Lägenhet
Gustavalund, Ekerö kommun
LF Fastighetsförmedling Ekerö

53 m²

3 rum

3 554 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 990 000 kr±0 %

56 415 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ekerö
LF Fastighetsförmedling Ekerö

Visar alla 20