Hoppa till huvudinnehåll
Kustmäklaren i Ängelholm AB

Kustmäklaren i Ängelholm AB

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
1 rum lägenhet på Västanvindsgatan - B-huset Ödåkra, Helsingborgs kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Västanvindsgatan - B-huset Ödåkra, Helsingborgs kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Västanvindsgatan - B-huset Ödåkra, Helsingborgs kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Västanvindsgatan - B-huset Ödåkra, Helsingborgs kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Västanvindsgatan - B-huset Ödåkra, Helsingborgs kommun - bild 5

Västanvindsgatan - B-huset

Lägenhet
Ödåkra, Helsingborgs kommun
1 595 000 kr
72 m²
1 rum
500 kr/mån
22 153 kr/m²

INFLYTTNING PÅGÅR! BraLokaler har uppfört 44 lokaler i bostadsrättsform inom en obelånad förening för ett kostnadseffektivt ägande. Lokalerna har en yta (BYA) på 54 kvm till 96 kvm och bjuder alla på en generös nockhöjd om ca: 6,6 meter. Som företagare eller privatperson ger en lokal i bostadsrättsform en betydligt lägre månadskostnad till skillnad från att hyra en liknande lokal. Det är du…

Premium
Nyproduktion
Björkhagen, Ängelholms kommun
Lör 16 maj kl 11:00

Kobbvägen 7

Villa
Björkhagen, Ängelholms kommun
5 600 000 kr
140 + 28 m²
5 rum
799 m² tomt
4 rum villa på Sandbäcksvägen 12 Förslöv, Båstads kommun - bild 1
4 rum villa på Sandbäcksvägen 12 Förslöv, Båstads kommun - bild 2
4 rum villa på Sandbäcksvägen 12 Förslöv, Båstads kommun - bild 3
4 rum villa på Sandbäcksvägen 12 Förslöv, Båstads kommun - bild 4
4 rum villa på Sandbäcksvägen 12 Förslöv, Båstads kommun - bild 5
Budgivning pågår
Lör 16 maj kl 15:00

Sandbäcksvägen 12

Villa
Förslöv, Båstads kommun
2 895 000 kr
106 + 106 m²
4 rum
719 m² tomt

Längs med populära Sandbäcksvägen finns nu möjligheten att förvärva denna välrenoverade 1-plansvilla med källare och vidbyggt garage, belägen på lättskött och insynsskyddad trädgårdstomt i solsäkert västerläge med uterum. Bostaden bjuder på genomgående ljusa ytskikt, en modern interiör med härlig öppenhet och bra bonusytor i källaren. Fiberkabel, braskamin och jacuzzi. Ett barnvänligt läge med…

Premium
6 rum villa på Lyckohörnsvägen 1 Skepparkroken, Ängelholms kommun - bild 1
6 rum villa på Lyckohörnsvägen 1 Skepparkroken, Ängelholms kommun - bild 2
6 rum villa på Lyckohörnsvägen 1 Skepparkroken, Ängelholms kommun - bild 3
6 rum villa på Lyckohörnsvägen 1 Skepparkroken, Ängelholms kommun - bild 4
6 rum villa på Lyckohörnsvägen 1 Skepparkroken, Ängelholms kommun - bild 5

Lyckohörnsvägen 1

Villa
Skepparkroken, Ängelholms kommun
12 900 000 kr
194 m²
6 rum
1 370 m² tomt

I högst attraktiva Skepparkroken finns nu den unika möjligheten att förvärva en generös obebyggd tomt i ett av de främre leden. Längs lyckohörnsvägen bor man i en lugn och rofylld miljö med badrocksavstånd till badbryggor och sandstrand. Till denna fantastiska tomt har Fiskarhedenvillan skapat ett modernt, välplanerat och arkitektritat hus i 1,5-plan. Priset är inkluderade tomt, byggnation,…

Premium
Nyproduktion
3 rum lägenhet på Kallenbergsgatan 9C Villan, Ängelholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kallenbergsgatan 9C Villan, Ängelholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kallenbergsgatan 9C Villan, Ängelholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kallenbergsgatan 9C Villan, Ängelholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kallenbergsgatan 9C Villan, Ängelholms kommun - bild 5
Imorgon kl 17:00

Kallenbergsgatan 9C

Lägenhet
Villan, Ängelholms kommun
1 495 000 kr
68 m²
3 rum
vån 2/3
5 655 kr/mån
21 985 kr/m²

Nu finns möjligheten att förvärva denna toppfräscha trerummare, belägen på andra våningen med ett attraktivt hörnläge och en stor inglasad balkong. Lägenheten har under det senaste året totalrenoverats med nya ytskikt, nytt kök och ett läckert helkaklat badrum med tvättmaskin. Ett lättskött boende med närhet till butik, bageri och centrum. Här kan man verkligen flytta rakt in! Varmt välkomna!

Premium
Balkong
1 rum övrig på Gesällgatan 9 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 1
1 rum övrig på Gesällgatan 9 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 2
1 rum övrig på Gesällgatan 9 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 3
1 rum övrig på Gesällgatan 9 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 4
1 rum övrig på Gesällgatan 9 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 5

Gesällgatan 9

Övrigt
Munka-Ljungby, Ängelholms kommun
1 095 000 kr
66 m²
1 rum
66 m² tomt

INFLYTTNINGSKLART! Nu erbjuds dessa nybyggda och friköpta lokaler för dig som privatperson eller företagare! Behöver du mer plats i din vardag för husbilen, båten, hobbyn eller verksamheten? Då är Gesällgatan 9 för dig! Kvalitativ byggnation om 66 kvm (6 x 11 meter) med en nockhöjd på drygt 5 meter. Vikport med måtten 3 x 3 meter och vid behov kan innerväggar väljas bort och flera…

Ödåkra, Helsingborgs kommun
1 595 000 kr
72 m²
1 rum
500 kr/mån
22 153 kr/m²

Premium
Nyproduktion
4 rum villa på Skeldingevägen 4 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 1
4 rum villa på Skeldingevägen 4 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 2
4 rum villa på Skeldingevägen 4 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 3
4 rum villa på Skeldingevägen 4 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 4
4 rum villa på Skeldingevägen 4 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 5

Skeldingevägen 4

Villa
Munka-Ljungby, Ängelholms kommun
5 500 000 kr
130 + 130 m²
4 rum
3 596 m² tomt

Nu erbjuds den unika möjligheten att förvärva en rejäl villafastighet med tillhörande industrilokal belägen på generös tomt med bra uppställningsmöjligheter. Gedigen 1-plansvilla med inredd källare och bra bonusytor, vattenburen värme och friliggande garage om ca: 75 kvm. Industrilokal om ca: 200 kvm med dubbla portar och separat infart. Chansen att kombinera boende och verksamhet eller bara få…

Premium
5 rum villa på Otto Norvids väg 2 Magnarp, Ängelholms kommun - bild 1
5 rum villa på Otto Norvids väg 2 Magnarp, Ängelholms kommun - bild 2
5 rum villa på Otto Norvids väg 2 Magnarp, Ängelholms kommun - bild 3
5 rum villa på Otto Norvids väg 2 Magnarp, Ängelholms kommun - bild 4
5 rum villa på Otto Norvids väg 2 Magnarp, Ängelholms kommun - bild 5

Otto Norvids väg 2

Villa
Magnarp, Ängelholms kommun
8 750 000 kr
153 m²
5 rum
1 043 m² tomt

I bedårande Magnarp finns nu möjligheten att förvärva denna välplanerade 1-plansvilla, belägen på hörntomt med garage om ca: 54 kvm. Bostaden bjuder på en genomgående ljus interiör, tilltalande sociala ytor och fyra sovrum. Insynsskyddat och inbjudande poolområde i rätt väderstreck tillsammans med en välanlagd och lättskött trädgård. Solcellsanläggning med villabatteri sörjer för en låg drift och…

Premium
7 rum villa på Klittervägen 35 Havsbaden, Ängelholms kommun - bild 1
7 rum villa på Klittervägen 35 Havsbaden, Ängelholms kommun - bild 2
7 rum villa på Klittervägen 35 Havsbaden, Ängelholms kommun - bild 3
7 rum villa på Klittervägen 35 Havsbaden, Ängelholms kommun - bild 4
7 rum villa på Klittervägen 35 Havsbaden, Ängelholms kommun - bild 5

Klittervägen 35

Villa
Havsbaden, Ängelholms kommun
22 750 000 kr
165 + 27 m²
7 rum
1 646 m² tomt

I första ledet, med sanddynerna som närmsta granne, ett ytterst privat läge och en svårslagen utsikt finns nu den unika möjligheten att förvärva denna generösa villafastighet på Klittervägen 35. Representativ bostad med tilltagna sociala ytor, betagande uteplatser och fristående dubbelgarage med gästlägenhet. En chans ni inte vill missa! Visas på förfrågan!

Ödåkra, Helsingborgs kommun
1 595 000 kr
72 m²
1 rum
500 kr/mån
22 153 kr/m²

Premium
Nyproduktion
5 rum par-/kedje-/radhus på Höja landsväg 30A Skörpinge, Ängelholms kommun - bild 1
5 rum par-/kedje-/radhus på Höja landsväg 30A Skörpinge, Ängelholms kommun - bild 2
5 rum par-/kedje-/radhus på Höja landsväg 30A Skörpinge, Ängelholms kommun - bild 3
5 rum par-/kedje-/radhus på Höja landsväg 30A Skörpinge, Ängelholms kommun - bild 4
5 rum par-/kedje-/radhus på Höja landsväg 30A Skörpinge, Ängelholms kommun - bild 5

Höja landsväg 30A

Radhus
Skörpinge, Ängelholms kommun
3 950 000 kr
154 + 102 m²
5 rum
755 m² tomt

I byggnaden som en gång inrymde Skörpinges skola finns nu möjligheten att förvärva detta läckra parhus med mängder av karaktär och oanade ytor. Ett sällan skådat vardagsrum med nästa sex meter i takhöjd, exponerade takbjälkar och öppen planlösning mot köket. I bostaden finns hela fyra helkaklade badrum, stora fönsterytor som ger ett vackert ljusflöde och bra bonusytor i källarvåningen. Lättskött…

Premium
1 rum lägenhet på Metallgatan 27 Ängelholm, Ängelholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Metallgatan 27 Ängelholm, Ängelholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Metallgatan 27 Ängelholm, Ängelholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Metallgatan 27 Ängelholm, Ängelholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Metallgatan 27 Ängelholm, Ängelholms kommun - bild 5

Metallgatan 27

Lägenhet
Ängelholm, Ängelholms kommun
1 495 000 kr
80 m²
1 rum
500 kr/mån
18 688 kr/m²

Nybyggda lokaler på Södra Industriområdet! Nu är det tid att föranmäla ditt intresse till dessa välplanerade och kvalitativa lokaler som under år 2026 kommer uppföras på Metallgatan. Behöver du plats till företaget? Eller plats för entusiastbilar, husbil eller båt? Då är detta en chans du inte vill missa! Din lokal äger du antingen som privatperson eller företagare inom en obelånad…

Premium
Nyproduktion
6 rum villa på Östra Storgatan 24 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 1
6 rum villa på Östra Storgatan 24 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 2
6 rum villa på Östra Storgatan 24 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 3
6 rum villa på Östra Storgatan 24 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 4
6 rum villa på Östra Storgatan 24 Munka-Ljungby, Ängelholms kommun - bild 5

Östra Storgatan 24

Villa
Munka-Ljungby, Ängelholms kommun
3 150 000 kr
148 + 36 m²
6 rum
714 m² tomt

I omtyckta Munka-Ljungby finns nu möjligheten att förvärva denna gedigna familjevilla med massvis av karaktär och vackra detaljer. En genomgående välrenoverad villa med bra ytor, moderna installationer och flera braskaminer. Friliggande garage med separat förrådsdel, härligt uterum och ett inbjudande poolområde. Direkt närhet till butik, skola och goda kommunikationer till Ängelholm. Varmt…

Premium
Ödåkra, Helsingborgs kommun

Västanvindsgatan

Lägenhet
Ödåkra, Helsingborgs kommun
fr. 1 595 000 kr
72 m²
1 rum
fr. 500 kr/mån
fr. 22 153 kr/m²
Nybyggnadsprojekt

Visar alla 15