Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Sofia Bjurelid

Sofia Bjurelid

Om mig

Det bästa med att arbeta som fastighetsmäklare är att man dagligen får träffa så mycket människor och att ingen dag är den andra lik. Att få vara med och hjälpa till i en av livets kanske största affärer känns både roligt och stort. Mitt mål är att alltid sätta kunden i fokus, att alltid göra mitt bästa och att få både köpare och säljare så nöjda som möjligt. Mina ledord för att lyckas med detta är tillit, förtroende och engagemang. Varmt välkomna att höra av er!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Engelbrektsgatan 3, Värnamo, Värnamo kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Engelbrektsgatan 3

Lägenhet
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

65,5 m²

2 rum

4 389 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 725 000 kr-19 %

11 069 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Lagmansgatan 14 B, Värnamo, Värnamo kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Lagmansgatan 14 B

Lägenhet
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

78 m²

3 rum

4 503 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr-6 %

19 167 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Skolgatan 9

Villa
Forsheda, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

91+118 m²

3 rum

1 164 m²

Slutpris 1 850 000 kr±0 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Lindgatan 8

Villa
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

97+97 m²

4 rum

730 m²

Slutpris 3 200 000 kr±0 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Herrestad 1:254

Tomt
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

1 407 m²

Slutpris 1 600 000 kr-47 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Herrestad 1:253

Tomt
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

1 493 m²

Slutpris 1 600 000 kr
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Brogatan 4

Lägenhet
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

100 m²

4 rum

6 867 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr

30 000 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Åkermyntavägen 93

Lägenhet
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

98,5 m²

4 rum

6 645 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr±0 %

21 827 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Mosslegatan 31A, Mossle, Värnamo kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Mosslegatan 31A

Villa
Mossle, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

448 m²

14 rum

1 975 m²

Slutpris 3 200 000 kr-19 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Pepparmyntavägen 28, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Pepparmyntavägen 28

Lägenhet
Gröndal, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

83,5 m²

2 rum

4 985 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 620 000 kr-4 %

19 401 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Brändögatan 4, Apladalen, Värnamo kommun
  • Såld 7 mar. 2026

Brändögatan 4

Villa
Apladalen, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

172+100 m²

5 rum

614 m²

Slutpris 5 500 000 kr-8 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Malmstensgatan 40, Amerika, Värnamo kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Malmstensgatan 40

Villa
Amerika, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

154+140 m²

8 rum

925 m²

Slutpris 4 600 000 kr-2 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Gjuterigatan 8, Malmen, Värnamo kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Gjuterigatan 8

Lägenhet
Malmen, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

31 m²

1 rum

2 254 kr/mån

Slutpris 625 000 kr±0 %

20 161 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Bolavägen 91, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 18 jan. 2026

Bolavägen 91

Lägenhet
Gröndal, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

96 m²

3 rum

5 895 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 535 000 kr+3 %

15 990 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Åkermyntavägen 99, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Åkermyntavägen 99

Lägenhet
Gröndal, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

129 m²

5 rum

8 073 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

17 829 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Varpvägen 6, Värnamo, Värnamo kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Varpvägen 6

Villa
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

130+28 m²

5 rum

467 m²

Slutpris 2 700 000 kr-10 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Fjärilsvägen 28, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 7 jan. 2026

Fjärilsvägen 28

Villa
Gröndal, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

136 m²

5 rum

862 m²

Slutpris 3 800 000 kr+3 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Ynglingagatan 16, Vråen, Värnamo kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Ynglingagatan 16

Lägenhet
Vråen, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

65,5 m²

2 rum

4 400 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 195 000 kr-8 %

18 244 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Smålandsgatan 5A, Värnamo, Värnamo kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Smålandsgatan 5A

Villa
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

174+80 m²

4 rum

785 m²

Slutpris 4 100 000 kr-8 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Bondegatan 12, Mossle, Värnamo kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Bondegatan 12

Villa
Mossle, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

140+72 m²

5 rum

499 m²

Slutpris 3 600 000 kr-9 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Herrgårdsvägen 15, Värnamo, Värnamo kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Herrgårdsvägen 15

Radhus
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

105+8 m²

4 rum

756 m²

Slutpris 4 800 000 kr-2 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Kyrkvägen 7, Rydaholm, Värnamo kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Kyrkvägen 7

Villa
Rydaholm, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

95+116 m²

6 rum

756 m²

Slutpris 1 325 000 kr-2 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Slånbärstigen 9, Hillerstorp, Gnosjö kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Slånbärstigen 9

Villa
Hillerstorp, Gnosjö kommun
HusmanHagberg Värnamo

112+32 m²

4 rum

943 m²

Slutpris 1 600 000 kr-18 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Duvgatan 3, Hillerstorp, Gnosjö kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Duvgatan 3

Villa
Hillerstorp, Gnosjö kommun
HusmanHagberg Värnamo

180+61 m²

7 rum

1 271 m²

Slutpris 2 550 000 kr-7 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

Sjöåkra Björkäng 1