Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Jaime Markenbjörk

Jaime Markenbjörk

Om mig

Jag är uppvuxen i Skåne men har kallat Hässelby mitt hem i över 15 år. Att både bo och arbeta här ser jag som en stor förmån – jag känner till varje gata, skola, butikshörn, de finaste badplatserna och har god insyn i områdets kommande bostadsprojekt. För mig är yrket som fastighetsmäklare mer än bara ett arbete – det är en passion och en livsstil. Jag drivs av att göra mitt yttersta i varje affär och skulle beskriva mig själv som positiv, engagerad, målmedveten och kreativ.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Friherregatan 141

Radhus
Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

101+34 m²

4 rum

383 m²

Slutpris 3 600 000 kr+3 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Aprikosgatan 17D, 2 tr, Hässelby Strand, Stockholms kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Aprikosgatan 17D, 2 tr

Lägenhet
Hässelby Strand, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

53 m²

2 rum

4 290 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

35 849 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Björnidegränd 6, Vällingby - Kälvesta, Stockholms kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Björnidegränd 6

Radhus
Vällingby - Kälvesta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

198+52 m²

6 rum

374 m²

Slutpris 7 050 000 kr-3 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Liljeörnsgränd 1, Hässelby - Lövsta allé, Stockholms kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Liljeörnsgränd 1

Lägenhet
Hässelby - Lövsta allé, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

28 m²

1 rum

2 575 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr+4 %

42 857 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Vidholmsbackarna 33B, Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Vidholmsbackarna 33B

Radhus
Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

119 m²

5 rum

5 300 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 625 000 kr-4 %

38 866 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Multrågatan 25, Vällingby - Råcksta, Stockholms kommun
  • Såld 6 apr. 2026

Multrågatan 25

Lägenhet
Vällingby - Råcksta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

86,4 m²

4 rum

7 101 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-2 %

24 306 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Fjällnäsgatan 6A, Vällingby Centrum, Stockholms kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Fjällnäsgatan 6A

Lägenhet
Vällingby Centrum, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

42 m²

2 rum

2 679 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr+8 %

32 738 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Stamdikesvägen 10 A, Vällingby Nälsta, Stockholms kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Stamdikesvägen 10 A

Radhus
Vällingby Nälsta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

95,5 m²

4 rum

4 902 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 180 000 kr+4 %

54 241 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Söderberga Allé 34, Bromma Beckomberga, Stockholms kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Söderberga Allé 34

Lägenhet
Bromma Beckomberga, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

99 m²

4 rum

8 703 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr-2 %

26 768 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Kättilvreten 8, Spånga Bromsten, Stockholms kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Kättilvreten 8

Villa
Spånga Bromsten, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

125+67 m²

5 rum

932 m²

Slutpris 7 995 000 kr±0 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Kvickrotsgränd 15, Hässelby Norra Villastad, Stockholms kommun
  • Såld 24 feb. 2026

Kvickrotsgränd 15

Villa
Hässelby Norra Villastad, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

119+11 m²

620 m²

Slutpris 4 800 000 kr+4 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Blåsippsbacken 101, Vällingby - Vinsta, Stockholms kommun
  • Såld 10 feb. 2026

Blåsippsbacken 101

Radhus
Vällingby - Vinsta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

110 m²

4 rum

224 m²

Slutpris 4 450 000 kr+7 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Vittangigatan 35, Vällingby Centrum, Stockholms kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Vittangigatan 35

Lägenhet
Vällingby Centrum, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

32 m²

1,5 rum

2 396 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 530 000 kr-1 %

47 813 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Lövvägen 3, Spånga Flysta, Stockholms kommun
  • Såld 19 jan. 2026

Lövvägen 3

Villa
Spånga Flysta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

171+22 m²

6 rum

1 392 m²

Slutpris 15 300 000 kr-1 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Tallskogsgränd 4, Hässelby Norra Villastad, Stockholms kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Tallskogsgränd 4

Villa
Hässelby Norra Villastad, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

152 m²

6 rum

602 m²

Slutpris 6 450 000 kr-1 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Beata Sparres Gränd 20 K, Hässelby Gård, Stockholms kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Beata Sparres Gränd 20 K

Radhus
Hässelby Gård, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

116 m²

5 rum

7 102 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 450 000 kr+2 %

29 741 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Berghamnsbrinken 13, Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Berghamnsbrinken 13

Villa
Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

151+18 m²

6 rum

598 m²

Slutpris 7 750 000 kr-11 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Ullvidevägen 65

Lägenhet
Vällingby - Vinsta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

88 m²

3,5 rum

6 131 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr+2 %

30 682 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Blomsterkungsvägen 116 D Gavel, Hässelby Norra Villastad, Stockholms kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Blomsterkungsvägen 116 D Gavel

Lägenhet
Hässelby Norra Villastad, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

45,8 m²

2 rum

3 646 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

32 642 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Torparängsgränd 16, Vällingby - Vinsta, Stockholms kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Torparängsgränd 16

Radhus
Vällingby - Vinsta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

112+5 m²

5 rum

276 m²

Slutpris 3 950 000 kr+4 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Fyrspannsgatan 172, Hässelby Strand, Stockholms kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Fyrspannsgatan 172

Lägenhet
Hässelby Strand, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

51,5 m²

3 rum

4 004 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

44 660 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Kärrgränd 89, Vällingby - Kälvesta, Stockholms kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Kärrgränd 89

Radhus
Vällingby - Kälvesta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

116+54 m²

142 m²

Slutpris 3 795 000 kr±0 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Rissnavägen 69, Spånga Bromsten, Stockholms kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Rissnavägen 69

Lägenhet
Spånga Bromsten, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

54 m²

2 rum

4 472 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

27 685 kr/m²

HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Sjöbacken 27, Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Sjöbacken 27

Radhus
Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

110+5 m²

4 rum

169 m²

Slutpris 5 100 000 kr+2 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2025

Kvickrotsgränd 15

Villa
Hässelby Norra Villastad, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

119+11 m²

620 m²

Slutpris 4 750 000 kr±0 %
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

Visar 1 - 25 av 38