Hoppa till huvudinnehåll
HusmanHagberg Umeå

HusmanHagberg Umeå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Fällforsvägen 82

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
HusmanHagberg Umeå

162+82 m²

6 rum

1 044 m²

Slutpris 2 150 000 kr-2 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Domarevägen 27

Lägenhet
Teg, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

71 m²

3 rum

5 734 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr+10 %

30 986 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Kolvaktargränd 3

Lägenhet
Gimonäs, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

45 m²

2 rum

4 418 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

24 333 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

Kylgränd 79

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

81 m²

3 rum

5 033 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr-5 %

18 210 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2025

Glädjens gränd 21

Lägenhet
Umedalen, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

86 m²

3 rum

6 875 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

13 953 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025

Skidspåret 8A

Radhus
Berghem, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

110+33 m²

5 rum

247 m²

Slutpris 5 280 000 kr+6 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Kylgränd 187

Lägenhet
Ersboda, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

71 m²

2 rum

3 503 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr+6 %

25 352 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Mellanbågen 20

Villa
Sofiehem, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

106+59 m²

5 rum

696 m²

Slutpris 4 400 000 kr-12 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Skolgatan 115M

Lägenhet
Öst På Stan, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

86,5 m²

3 rum

6 680 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 725 000 kr+9 %

31 503 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Krusbärsvägen 18D

Radhus
Böleäng, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

111 m²

4 rum

256 m²

Slutpris 4 300 000 kr+3 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Skymningsvägen 27

Radhus
Ersmark, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

108+27 m²

5 rum

473 m²

Slutpris 3 000 000 kr+11 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Älvans väg 82

Lägenhet
Tomtebo, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

52 m²

2 rum

4 581 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 945 000 kr+6 %

18 173 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 okt. 2025

Alfens allé 19

Lägenhet
Tomtebo, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

55 m²

2 rum

3 996 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

27 182 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Skogsbrynet 6

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

63 m²

3 rum

4 610 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

29 365 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Mjölkvägen 91

Lägenhet
Ersboda, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

120 m²

5 rum

10 015 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

12 500 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Paradisgränd 50

Lägenhet
Umedalen, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

47,5 m²

2 rum

4 224 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

23 053 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Skolgatan 74A

Lägenhet
Centrum, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

119 m²

5 rum

7 962 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 085 000 kr+14 %

25 924 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2025

Sagovägen 24B

Lägenhet
Tomtebo, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

79 m²

3 rum

6 603 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-2 %

24 051 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2025

Sandåkersgatan 11B

Lägenhet
Sandåkern, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

56 m²

2 rum

3 695 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr-2 %

36 607 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2025

Björnvägen 24

Villa
Marieberg, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

82 m²

4 rum

198 m²

Slutpris 3 295 000 kr±0 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2025

Vretgatan 7

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

74,7 m²

3 rum

6 262 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 545 000 kr+2 %

34 070 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Dragongatan 10

Lägenhet
Väst På Stan, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

84 m²

3 rum

5 230 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 745 000 kr

44 583 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Mariehemsvägen 146

Lägenhet
Mariestrand, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

92,5 m²

4 rum

6 759 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 070 000 kr-6 %

22 378 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Norra Ersmarksgatan 46

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

78 m²

3 rum

6 223 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 845 000 kr-8 %

23 654 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Kylgränd 59

Radhus
Västra Ersboda, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

102 m²

4 rum

6 601 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 270 000 kr+3 %

22 255 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå

Visar 126 - 150 av 292