Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Rebecca Hellström

Rebecca Hellström

Om mig

Jag trivs otroligt bra som fastighetsmäklare och har varit verksam i branschen sedan 2016 och arbetar alltid för att överträffa mina kunders förväntningar så att ni vill rekommendera mig vidare till era vänner och bekanta. Mina kunder brukar beskriva mig som ambitiös, trygg och professionell. Jag tar mig alltid tid för varje kund jag möter - tillit, tillgänglighet och engagemang är några utav de viktigaste aspekterna för en lyckad bostadsaffär. För övrigt bor jag själv i området och älskar det!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2026

Grevgatan 20B, 1,5 tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

56 m²

2 rum

3 434 kr/mån

Slutpris 9 150 000 kr

163 393 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Rådmansgatan 11 - Kungsbalkong, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Rådmansgatan 11 - Kungsbalkong

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

28 m²

2 rum

1 206 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 000 000 kr+14 %

178 571 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Östermalmsgatan 31, Östermalm Lärkstaden, Stockholms kommun
  • Såld 27 mar. 2026

Östermalmsgatan 31

Lägenhet
Östermalm Lärkstaden, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

64 m²

2 rum

2 801 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 8 950 000 kr+5 %

139 844 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Kommendörsgatan 11, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Kommendörsgatan 11

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

42 m²

2 rum

1 183 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 400 000 kr+16 %

152 381 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Värtavägen 33, 2 tr, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Värtavägen 33, 2 tr

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

73 m²

3 rum

3 986 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 150 000 kr+14 %

139 041 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Rigagatan 4, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Rigagatan 4

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

115 m²

3 rum

6 704 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 15 750 000 kr+14 %

136 957 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Skeppargatan 102

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

42,5 m²

2 rum

3 529 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 950 000 kr+10 %

116 471 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Surbrunnsgatan 5, 3 tr, Östermalm Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 9 mar. 2026

Surbrunnsgatan 5, 3 tr

Lägenhet
Östermalm Vasastan, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vasastan

62 m²

2 rum

2 214 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 750 000 kr+27 %

173 387 kr/m²

HusmanHagberg Vasastan
HusmanHagberg Vasastan
Rådmansgatan 11, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 5 mar. 2026

Rådmansgatan 11

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

37 m²

2 rum

1 336 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 570 000 kr+21 %

150 541 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Skeppargatan 98, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Skeppargatan 98

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

43,5 m²

2 rum

3 660 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr+17 %

126 437 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Karlavägen 52, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Karlavägen 52

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

26 m²

1 rum

583 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 625 000 kr+21 %

139 423 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Skeppargatan 102, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Skeppargatan 102

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

44,5 m²

2 rum

3 662 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 225 000 kr+11 %

117 416 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Skeppargatan 79, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Skeppargatan 79

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

41,5 m²

2 rum

3 371 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 880 000 kr+12 %

117 590 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Valhallavägen 174, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Valhallavägen 174

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

41 m²

2 rum

2 223 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 575 000 kr+23 %

135 976 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Skeppargatan 102, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Skeppargatan 102

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

44,5 m²

2 rum

3 555 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 300 000 kr+13 %

119 101 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Storskärsgatan 3, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 10 nov. 2025

Storskärsgatan 3

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

32 m²

1,5 rum

1 846 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 150 000 kr+15 %

129 688 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Riddargatan 36B, Nedre Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Riddargatan 36B

Lägenhet
Nedre Östermalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

82 m²

3 rum

2 350 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 8 750 000 kr-3 %

106 707 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Ängskärsgatan 4, 2,5 tr, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Ängskärsgatan 4, 2,5 tr

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

73 m²

3 rum

5 869 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 250 000 kr+18 %

113 014 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Skeppargatan 81, 2,5 tr, Nedre Gärdet Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 12 okt. 2025

Skeppargatan 81, 2,5 tr

Lägenhet
Nedre Gärdet Östermalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

42 m²

2 rum

3 371 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 800 000 kr-2 %

114 286 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Skeppargatan 79, 2 tr, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Skeppargatan 79, 2 tr

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

41,5 m²

2 rum

3 371 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr+8 %

108 434 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Smedsbacksgatan 18, Gärdet Östemalm, Stockholms kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Smedsbacksgatan 18

Lägenhet
Gärdet Östemalm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

32 m²

1 rum

2 436 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+22 %

93 750 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Karlavägen 1, Östermalm Lärkstaden, Stockholms kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Karlavägen 1

Lägenhet
Östermalm Lärkstaden, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

25 m²

1 rum

1 440 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr+14 %

136 000 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Skeppargatan 77, 5 tr, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Skeppargatan 77, 5 tr

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

41,5 m²

2 rum

3 371 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr+7 %

113 253 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Skeppargatan 75, 6 tr

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

88 m²

4 rum

7 138 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 200 000 kr+13 %

115 909 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Skeppargatan 81, 2 tr, Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Skeppargatan 81, 2 tr

Lägenhet
Östermalm Nedre Gärdet, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

41,5 m²

2 rum

3 370 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 900 000 kr+10 %

118 072 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm

Visar 1 - 25 av 31