Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Allen Markenbjörk

Allen Markenbjörk

Om mig

Hej! Jag heter Allen Markenbjörk och arbetar som fastighetsmäklare i Malmö. Jag har vuxit upp här och har god kännedom om stadens olika områden. Med flera års erfarenhet i fastighetsbranschen älskar jag att hjälpa människor hitta sitt nästa drömhem och strävar alltid efter att göra mina kunder nöjda genom varje steg i processen. Min ambition är att skapa trygga och lyckade affärer med personligt engagemang. Om du funderar på att sälja eller köpa bostad, finns jag här för att guida dig!
Mäklarens försäljningar
1 rum lägenhet på Lovartsgatan 13 Dockan, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Lovartsgatan 13 Dockan, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Lovartsgatan 13 Dockan, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Lovartsgatan 13 Dockan, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Lovartsgatan 13 Dockan, Malmö kommun - bild 5
Idag kl 17:10

Lovartsgatan 13

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
1 595 000 kr
34 m²
1 rum
vån 2/7
3 138 kr/mån
46 912 kr/m²

VÄLPLANERAT - Möjlighet till GRÖNT BOLÅN Välkommen till denna välplanerade etta på Dockan. Bostaden erbjuder en öppen och social del mellan kök och vardagsrum med fint ljusinsläpp från stora fönsterpartier och utgång till balkong. Här finns plats för både soffgrupp och matbord, och rummet upplevs ljust och lättmöblerat. Köket är stilrent med vita luckor, ljus bänkskiva och kaklat…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
2 rum lägenhet på Eriksfältsgatan 61B Nydala, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Eriksfältsgatan 61B Nydala, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Eriksfältsgatan 61B Nydala, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Eriksfältsgatan 61B Nydala, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Eriksfältsgatan 61B Nydala, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 16:40

Eriksfältsgatan 61B

Lägenhet
Nydala, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
995 000 kr
61,5 m²
2 rum
vån 4/4
4 845 kr/mån
16 179 kr/m²

Nu lanserar vi en välplanerad tvåa högst upp i huset med solig balkong På fjärde våningen, högst upp i huset, kommer vi nu kunna presentera denna ljusa och specialrenoverade tvåa med insynsskyddat läge och härlig balkong i söderläge. Här bor du i en populär förening med lugna innergårdar, goda kommunikationer och närhet till både grönområden och city. Lägenheten har varsamt renoverats med…

Premium
Balkong
Hiss
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
3 rum lägenhet på Ahrenbergsgatan 12 Bulltofta, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ahrenbergsgatan 12 Bulltofta, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ahrenbergsgatan 12 Bulltofta, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ahrenbergsgatan 12 Bulltofta, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ahrenbergsgatan 12 Bulltofta, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 14:00

Ahrenbergsgatan 12

Lägenhet
Bulltofta, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
2 295 000 kr
70 m²
3 rum
vån 2/8
6 254 kr/mån
32 786 kr/m²

VÄLPLANERAT - Möjlighet till GRÖNT BOLÅN På Ahrensbergsgatan 12 i Bulltofta erbjuds denna genomtänkta trerumslägenhet om 70 kvadratmeter med ljusinsläpp från flera väderstreck och en planlösning som utnyttjar varje kvadratmeter på ett smart sätt. Redan i hallen möts du av bra avhängningsmöjligheter samt tillgång till en klädkammare som ger extra förvaring. Härifrån når du bostadens…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
2 rum lägenhet på Lönngatan 52C Lönngården, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lönngatan 52C Lönngården, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lönngatan 52C Lönngården, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lönngatan 52C Lönngården, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lönngatan 52C Lönngården, Malmö kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 13:45

Lönngatan 52C

Lägenhet
Lönngården, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
1 145 000 kr
53 m²
2 rum
vån 1/4
3 443 kr/mån
21 604 kr/m²

Välkommen till denna charmiga tvåa på 53 kvm, belägen en halv trappa upp på Lönngatan 52C. Lägenheten är välplanerad och präglas av hög standard med stilrent utförande och vackert fiskbensparkettgolv som löper genom hela bostaden. Det moderna köket är både funktionellt och elegant, utrustat med diskmaskin, kyl, frys, spis med ugn och mikro, perfekt för matlagning och sociala tillfällen. Det…

Premium
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
3 rum lägenhet på Nobelvägen 147C Ellstorp, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Nobelvägen 147C Ellstorp, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Nobelvägen 147C Ellstorp, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Nobelvägen 147C Ellstorp, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Nobelvägen 147C Ellstorp, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 14:40

Nobelvägen 147C

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
1 695 000 kr
74 m²
3 rum
vån 3/6
6 567 kr/mån
22 905 kr/m²

HÖRNLÄGENHET - VÄLPLANERAT - HÖGT I TAK Trivsam hörnlägenhet med härligt ljusinsläpp och klassiska detaljer! Välkommen till denna fina trea på tredje våningen, belägen i ett av Ellstorps mest omtyckta kvarter. Här bor du i en välplanerad hörnlägenhet med fönster i olika väderstreck som ger ett fantastiskt ljusflöde genom hela bostaden. Vardagsrummet är elegant med vacker fiskbensparkett…

Premium
Hiss
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
1 rum lägenhet på Räfsgatan 25 Elinegård, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Räfsgatan 25 Elinegård, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Räfsgatan 25 Elinegård, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Räfsgatan 25 Elinegård, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Räfsgatan 25 Elinegård, Malmö kommun - bild 5
Budgivning pågår
Imorgon kl 17:20

Räfsgatan 25

Lägenhet
Elinegård, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
1 195 000 kr
35 m²
1 rum
vån 3/6
3 196 kr/mån
34 143 kr/m²

VÄLPLANERAT - Möjlighet till GRÖNT BOLÅN - FRANSK BALKONG Välkommen till Räfsgatan 25 och denna nybyggda lägenhet på tredje våningen. Här bor du med låg avgift och energiklass B vilket kan ge möjlighet till grönt bolån. Du kliver in i en hall med bra förvaringsmöjligheter som gör det enkelt att hålla ordning på kläder, ytterkläder och skor. Vidare in i bostaden möts du av ett stilrent…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
2 rum lägenhet på Sofierogatan 3C Ellstorp, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sofierogatan 3C Ellstorp, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sofierogatan 3C Ellstorp, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sofierogatan 3C Ellstorp, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sofierogatan 3C Ellstorp, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 15:10

Sofierogatan 3C

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
1 545 000 kr
53,5 m²
2 rum
vån 4/6
3 882 kr/mån
28 879 kr/m²

Välkommen till Sofierogatan 3C och denna trivsamma tvåa om 53,5 kvm belägen på fjärde våningen. Här erbjuds en välplanerad bostad med fint ljusinsläpp och en hemtrevlig känsla. Vardagsrummet är luftigt och lättmöblerat med plats för både soffgrupp och matbord. Den gröna fondväggen ger rummet karaktär samtidigt som de stora fönsterpartierna bidrar med ett härligt ljus. Köket är funktionellt…

Premium
Hiss
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 12:40

Packhusgatan 23A

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
4 450 000 kr
99 m²
4 rum
vån 2/6
6 497 kr/mån
44 949 kr/m²

Välkommen till Packhusgatan 23A och denna fyrarumslägenhet om 99 kvm i attraktiva Limhamns Sjöstad! Här får du en modern bostad i en nybyggd förening där allt fortfarande är helt nytt och fräscht, från planlösning till materialval. Lägenheten är genomtänkt i varje detalj. De tre sovrummen ger gott om plats för både familj, gäster eller hemmakontor. Båda helkaklade badrummen inkluderar…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
4 rum lägenhet på Ingelstadsgatan 4 Slottsstaden, Malmö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Ingelstadsgatan 4 Slottsstaden, Malmö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Ingelstadsgatan 4 Slottsstaden, Malmö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Ingelstadsgatan 4 Slottsstaden, Malmö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Ingelstadsgatan 4 Slottsstaden, Malmö kommun - bild 5
Lör 23 maj kl 13:00

Ingelstadsgatan 4

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
4 450 000 kr
91,1 m²
4 rum
vån 3/3
6 657 kr/mån
48 847 kr/m²

Välkommen till denna fina och unika fyrarummare om 91,1 kvm på tredje våningen på Ingelstadsgatan 4 i Slottstaden. Här erbjuds en bostad med charm, smart planlösning och fina ytor som passar både familjen och dig som vill ha extra plats för arbete eller umgänge. Redan i den långa hallen möts du av ett fint brunt golv som skapar en varm och trivsam känsla genom bostaden. Här finns även en…

Premium
Balkong
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
2 rum lägenhet på Östra Farmvägen 19AA Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Östra Farmvägen 19AA Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Östra Farmvägen 19AA Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Östra Farmvägen 19AA Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Östra Farmvägen 19AA Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 15:40

Östra Farmvägen 19AA

Lägenhet
Sorgenfri, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
545 000 kr
33 m²
2 rum
vån 2
6 468 kr/mån
16 515 kr/m²

Välkommen till Östra Farmvägen 19AA, en ljus och stilren tvårummare med nytt kök och badrum. Bostaden ligger på andra våningen i ett lugnt och centrumnära område. Planlösningen är genomtänkt och varje yta används effektivt. Det moderna köket är smakfullt utformat med plats för det du behöver i vardagen. Badrummet är fräscht med stilrena materialval och utrustat med en praktisk kombimaskin som…

Premium
Balkong
Hiss
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
2 rum lägenhet på Munkhättegatan 30A Nydala, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Munkhättegatan 30A Nydala, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Munkhättegatan 30A Nydala, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Munkhättegatan 30A Nydala, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Munkhättegatan 30A Nydala, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 16:10

Munkhättegatan 30A

Lägenhet
Nydala, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
1 195 000 kr
64 m²
2 rum
vån 5/8
4 687 kr/mån
18 672 kr/m²

Fin UTSIKT! Välkommen till Munkhättegatan 30A. Här får du en rymlig tvåa på 64 kvadratmeter med fin utsikt, eftermiddagssol och en bra planlösning. Vardagsrummet är stort och ljust med gott om plats för både soffgrupp och matbord. De stora fönstren ger ett fint ljusinsläpp och rummet har en naturlig kontakt med balkongen. Härifrån når du den inglasade balkongen som ger utsikt över området…

Premium
Balkong
Hiss
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
1 rum lägenhet på Ystadsgatan 47G Nobeltorget/Sofielund, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ystadsgatan 47G Nobeltorget/Sofielund, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Ystadsgatan 47G Nobeltorget/Sofielund, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Ystadsgatan 47G Nobeltorget/Sofielund, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Ystadsgatan 47G Nobeltorget/Sofielund, Malmö kommun - bild 5
Fre 15 maj kl 17:00

Ystadsgatan 47G

Lägenhet
Nobeltorget/Sofielund, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
945 000 kr
31 m²
1 rum
vån 3/4
3 241 kr/mån
30 484 kr/m²

HÖRNLÄGE - VÄLPLANERAD planlösning Nu har vi nöjet att presentera denna välplanerade etta på Ystadsvägen 47G, belägen på tredje våningen med fransk balkong och låg avgift. Här möts du av en ljus och trivsam bostad där planlösningen är genomtänkt in i minsta detalj. Den upphöjda sovdelen skapar en naturlig avskildhet och ger rummet en härlig känsla av rymd samtidigt som golvytan utnyttjas…

Premium
Balkong
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö

Visar alla 12