Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Per Stenmark

Per Stenmark

Om mig

Jag utbildade mig först till jurist, innan jag för snart 25 år sedan kompletterade min utbildning och arbetar 
sedan dess som fastighetsmäklare. Jag är född och uppvuxen i 
Västra Jakobsberg, nu boende i villa i Viksjö och har därmed mycket god lokalkännedom. Jag förmedlar försäljning av tomter, radhus, villor och lägenheter, men har också förmånen att ofta bli anlitad av dödsbon för försäljning av bostäder inom ramen för avveckling av dödsbon. Välkommen att kontakta mig.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Horsgärdesvägen 4

Villa
Stäket, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

132 m²

4 rum

3 458 m²

Slutpris 7 700 000 kr-3 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Slåttervägen 33

Villa
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

171+37 m²

8 rum

828 m²

Slutpris 7 350 000 kr+8 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025

Polygonvägen 10

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

121+18 m²

5 rum

630 m²

Slutpris 4 300 000 kr-9 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Majvägen 12

Villa
Jakobsberg - Västra, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

139 m²

6 rum

560 m²

Slutpris 5 000 000 kr-7 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 sep. 2025

Sabbatsvägen 17

Villa
Jakobsberg, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

167 m²

6 rum

608 m²

Slutpris 6 100 000 kr+2 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025

Harpungränd 46

Villa
Viksjö Hummelmora, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

142 m²

6 rum

296 m²

Slutpris 4 815 000 kr+3 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2025

Rågången 10

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

129 m²

4 rum

245 m²

Slutpris 3 950 000 kr+1 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 aug. 2025

Filarvägen 9

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

61 m²

2 rum

4 660 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-8 %

27 869 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2025

Vibblabyvägen 11, 1 tr.

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

76 m²

3 rum

6 807 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-2 %

26 316 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2025

Emaljvägen 4B

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

92 m²

4 rum

5 720 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 060 000 kr±0 %

33 261 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2025

Flygarvägen 241

Radhus
Barkarby, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

103 m²

4 rum

4 900 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr+6 %

33 981 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Traktorvägen 54, 1 tr., Viksjö, Järfälla kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Traktorvägen 54, 1 tr.

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

78 m²

3 rum

6 793 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr+5 %

28 846 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jun. 2025

Valnötsvägen 6

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

159 m²

6 rum

451 m²

Slutpris 5 400 000 kr+2 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jun. 2025

Timotejvägen 9

Villa
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

140+5 m²

6 rum

553 m²

Slutpris 5 950 000 kr-4 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Högbyvägen 276, entréplan

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

91 m²

4 rum

6 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

28 022 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025

Gitarrvägen 52

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

162 m²

6 rum

174 m²

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 maj. 2025

Marsvägen 45

Villa
Jakobsberg - Västra, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

161+94 m²

9 rum

767 m²

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Ekedalsvägen 11A, 2 tr.

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

83 m²

3 rum

6 875 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 980 000 kr-5 %

23 855 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2025

Aspnäsvägen 4

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

95 m²

4 rum

7 190 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 375 000 kr-5 %

25 000 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla

Visar 26 - 44 av 44