Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Emil Petersson

Emil Petersson

Om mig

"Min målsättning är att vara en engagerad, närvarande, aktiv och positiv fastighetsmäklare för både säljare och köpare. Mitt namn är Emil och jag utgår från Växjö, jag brinner för mäklaryrket och ger allt vid varje försäljning. Det är med mycket energi, stort driv och noggrannhet som jag vill hjälpa mina kunder. Jag vill vara den trygga och ödmjuka personen som får möjligheten att hjälpa dig i din viktigaste affär. Ring mig gärna om du eller någon du känner önskar hjälp med din försäljning!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Ulla-Britt Söderlunds Väg 30, Vikaholm, Växjö kommun
  • Såld 18 jan. 2026

Ulla-Britt Söderlunds Väg 30

Lägenhet
Vikaholm, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

108 m²

4 rum

6 063 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

19 907 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Axel Quidings gata 10E, Telestadshöjden, Växjö kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Axel Quidings gata 10E

Lägenhet
Telestadshöjden, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

55 m²

2 rum

4 034 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

20 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Norregårdsvägen 17B , Hov, Växjö kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Norregårdsvägen 17B

Lägenhet
Hov, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

80 m²

3 rum

5 415 kr/mån

Slutpris 1 230 000 kr-3 %

15 375 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Skogslyckevägen 44, Hov, Växjö kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Skogslyckevägen 44

Villa
Hov, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

151 m²

7 rum

610 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 850 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Pär Lagerkvists Väg 10D, Norr, Växjö kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Pär Lagerkvists Väg 10D

Lägenhet
Norr, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

49,5 m²

2 rum

2 852 kr/mån

Slutpris 1 125 000 kr-19 %

22 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Bäckgatan 23B, Centrum, Växjö kommun
  • Såld 30 dec. 2025

Bäckgatan 23B

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

72,3 m²

3 rum

5 372 kr/mån

Slutpris 1 590 000 kr-6 %

21 992 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Tegnérgatan 2B, Söder, Växjö kommun
  • Såld 17 dec. 2025

Tegnérgatan 2B

Lägenhet
Söder, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

63 m²

2 rum

3 144 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 620 000 kr-7 %

25 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Adelas Väg 22D, Bredvik, Växjö kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Adelas Väg 22D

Lägenhet
Bredvik, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

115 m²

5 rum

6 400 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

19 130 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Drottninggatan 10, Söder, Växjö kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Drottninggatan 10

Lägenhet
Söder, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

104,5 m²

4 rum

5 821 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 020 000 kr-2 %

28 900 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Tegnérgatan 6, Söder, Växjö kommun
  • Såld 6 dec. 2025

Tegnérgatan 6

Lägenhet
Söder, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

81 m²

4 rum

4 876 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 825 000 kr-6 %

22 531 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Södra Järnvägsgatan 4S , Söder, Växjö kommun
  • Såld 23 nov. 2025

Södra Järnvägsgatan 4S

Lägenhet
Söder, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

36,5 m²

1 rum

2 848 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 275 000 kr-6 %

34 932 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Hovsdalsvägen 21, Hovshaga, Växjö kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Hovsdalsvägen 21

Lägenhet
Hovshaga, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

112,5 m²

5 rum

5 794 kr/mån

Slutpris 2 475 000 kr-3 %

22 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Anna Koskulls gata 3K, Växjö, Växjö kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Anna Koskulls gata 3K

Lägenhet
Växjö, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

42 m²

2 rum

3 140 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

36 905 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Jupitervägen 44C, Östra Lugnet, Växjö kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Jupitervägen 44C

Lägenhet
Östra Lugnet, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

74 m²

3 rum

5 822 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-6 %

19 595 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Armborstvägen 4F

Lägenhet
Väster, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

116,8 m²

4 rum

6 311 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr±0 %

18 836 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Trädvägen 27, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 25 okt. 2025

Trädvägen 27

Villa
Teleborg, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

147 m²

5 rum

713 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Drottninggatan 1D, Centrum, Växjö kommun
  • Såld 21 okt. 2025

Drottninggatan 1D

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

94,5 m²

4 rum

4 606 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

30 635 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Liedbergsgatan 3B, Centrum, Växjö kommun
  • Såld 13 okt. 2025

Liedbergsgatan 3B

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

93 m²

3 rum

4 903 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+15 %

34 409 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Saturnusvägen 101, Östra Lugnet, Växjö kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Saturnusvägen 101

Lägenhet
Östra Lugnet, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

103,8 m²

4 rum

5 179 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

22 158 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Pilgatan 8A

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

35 m²

1 rum

2 257 kr/mån

Slutpris 840 000 kr-16 %

24 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Österleden 66E, Norr/fagrabäck, Växjö kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Österleden 66E

Lägenhet
Norr/fagrabäck, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

32 m²

1 rum

1 833 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 600 000 kr-14 %

18 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Norra Esplanaden 26, Centrum, Växjö kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Norra Esplanaden 26

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

59 m²

2 rum

4 669 kr/mån

Slutpris 1 465 000 kr-8 %

24 831 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Skiftesvägen 141, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Skiftesvägen 141

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

93 m²

3 rum

6 020 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 180 000 kr-3 %

12 688 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Skiftesvägen 101, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Skiftesvägen 101

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

133 m²

5 rum

8 369 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-11 %

9 023 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Norra Esplanaden 27C, Centrum, Växjö kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Norra Esplanaden 27C

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

48,5 m²

1,5 rum

2 742 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

30 928 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Visar 26 - 50 av 74