Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Västerås

Fastighetsbyrån Västerås

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

STORA GATAN 1D

Lägenhet
City, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

66 m²

2 rum

5 191 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr

34 848 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

KORSÄNGSGATAN 12

Lägenhet
Korsängsgärdet, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

85 m²

3,5 rum

5 669 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr±0 %

28 824 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

DISKUSGATAN 21

Radhus
Rönnby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

135 m²

5 rum

202 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 825 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

LÖVHAGSGATAN 9

Lägenhet
Råby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

53 m²

1 rum

3 294 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 450 000 kr-9 %

8 491 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

BENVÄGEN 41

Lägenhet
Bjurhovda, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

86,5 m²

4 rum

7 211 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr+18 %

8 092 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

VETTERSTORPSGATAN 28

Lägenhet
Vetterstorp, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

69 m²

2 rum

3 371 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

15 942 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

TOPPMURKLEVÄGEN 9

Villa
Ekbacken, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

162+40 m²

5 rum

774 m²

Slutpris 6 750 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

KAKELGATAN 1

Lägenhet
City, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

71 m²

3 rum

4 267 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr±0 %

34 507 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

SLIPARVÄGEN 3

Villa
Ramnäs, Surahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

102 m²

5 rum

1 155 m²
  • Uteplats

Slutpris 735 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

PATENTGATAN 3

Lägenhet
Tegnérlunden, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

75,5 m²

3 rum

6 371 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 920 000 kr+1 %

25 430 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

PORTRÄTTVÄGEN 46

Radhus
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

123 m²

4 rum

Slutpris 3 750 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

BÅTSTIGEN 1

Villa
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

228 m²

7 rum

Slutpris 11 000 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

STENTORPSGATAN 17A

Lägenhet
Malmaberg, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

41,5 m²

1 rum

2 668 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-3 %

18 072 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

GLIMMERVÄGEN 9

Villa
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

53 m²

4 rum

Slutpris 1 950 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

VIKSÄNGSGATAN 15

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

72 m²

3 rum

Slutpris 1 600 000 kr

22 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

KUNGSÄNGSGATAN 19A

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

90 m²

3 rum

Slutpris 3 100 000 kr

34 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

VINKELVÄGEN 10

Villa
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

97 m²

6 rum

Slutpris 4 375 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

GJUTARE GRANSTRÖMS GATA 11

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

35 m²

1 rum

Slutpris 1 100 000 kr

31 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Voltvägen 20

Villa
Ramnäs, Surahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

111 m²

5 rum

Slutpris 2 005 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

SMEDSBO 12

Villa
Skultuna, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

148 m²

6 rum

2 975 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

BONDEBACKEN 18

Lägenhet
Västermalm, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

36,5 m²

1 rum

3 166 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 070 000 kr-3 %

29 315 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

FÄRNEBOGATAN 8A

Lägenhet
Skiljebo, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

60,5 m²

2 rum

3 463 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 825 000 kr-3 %

13 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

HAGALIDSVÄGEN 25

Radhus
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

89 m²

3 rum

Slutpris 2 850 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

HÄLLTORPSVÄGEN 12

Villa
Tillberga, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

120+72 m²

4 rum

965 m²

Slutpris 3 550 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

BJÖRNGATAN 20

Villa
Surahammar, Surahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

125 m²

5 rum

Slutpris 1 500 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås

Visar 26 - 50 av 317