Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Västerås

Fastighetsbyrån Västerås

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2025

ÄGIRGATAN 8

Lägenhet
Notudden, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

70 m²

2 rum

4 952 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 080 000 kr-5 %

29 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2025

SKÅNEVÄGEN 2

Villa
Önsta-gryta, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

134+40 m²

4 rum

967 m²

Slutpris 4 850 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2025

NORRA RINGVÄGEN 20C

Lägenhet
City, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

78,3 m²

3 rum

4 779 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

30 651 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2025

ALLÉVÄGEN 18

Radhus
Virsbo, Surahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

111+47 m²

4 rum

540 m²
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jul. 2025

NORRA SKJUTBANEGATAN 12C

Lägenhet
Haga, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

21 m²

1 rum

2 360 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 430 000 kr-28 %

20 476 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025

HAGA PARKGATA 10B

Lägenhet
Haga, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

83 m²

3 rum

8 102 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-5 %

10 241 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

GÄSTGIVARVÄGEN 16

Villa
Stohagen, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

138+10 m²

6 rum

791 m²

Slutpris 5 800 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2025

MEDELPADSVÄGEN 13

Villa
Önsta-gryta, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

132+52 m²

5 rum

878 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jul. 2025

SLÄGGKASTARGATAN 16

Lägenhet
Rönnby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

77,8 m²

3 rum

5 924 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-11 %

14 781 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2025

ROTORVÄGEN 6

Lägenhet
Asea-stan, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

64,5 m²

2 rum

4 233 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

17 054 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2025

LOKES VÄG 11

Villa
Irsta, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

137+15 m²

6 rum

1 056 m²

Slutpris 5 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2025

SPIKVERKSGATAN 164

Radhus
Bäckby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

132 m²

4 rum

254 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 195 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

KARLSGATAN 9D

Lägenhet
City, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

52 m²

2 rum

3 149 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 075 000 kr+4 %

39 904 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

6:e Kolonistigen 1

Fritidshus
Hälla Koloniområde, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

30 m²

2 rum

384 m²
  • Uteplats

Slutpris 300 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

FÄRNEBOGATAN 6B

Lägenhet
Skiljebo, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

59,5 m²

2 rum

3 349 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 110 000 kr+1 %

18 655 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2025

KRUKMAKARGATAN 3

Lägenhet
Kristiansborg, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

170 m²

4 rum

10 030 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 300 000 kr-4 %

25 294 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2025

STENHAGSGATAN 6

Lägenhet
Viksäng, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

63,5 m²

2 rum

3 412 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-3 %

20 472 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2025

RIKTNINGSVÄGEN 21

Villa
Skälby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

138 m²

5 rum

935 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 750 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2025

SKOGSVÄGEN 11

Villa
Virsbo, Surahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

113+60 m²

5 rum

1 563 m²
  • Uteplats

Slutpris 805 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

ALVESTAVÄGEN 42

Villa
Hökåsen, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

165+64 m²

5 rum

1 249 m²

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

GULMÅRASTIGEN 4A

Lägenhet
Gideonsberg, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

55,5 m²

2 rum

3 034 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr-5 %

15 315 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

ÅDALSVÄGEN 8

Villa
Skerike/Ådalen, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

159 m²

6 rum

1 292 m²

Slutpris 6 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2025

VIKHUSGATAN 22

Villa
Nordanby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

144+6 m²

5 rum

271 m²

Slutpris 5 335 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

KLOCKARGATAN 10A

Lägenhet
Klockartorpet, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

66,2 m²

2 rum

3 695 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

23 414 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

ÅSENBORGSVÄGEN 17

Fritidshus
Hälla Koloniområde, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

32 m²

2 rum

435 m²
  • Uteplats

Slutpris 700 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås

Visar 251 - 275 av 320