Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Disa Nygren Selldén

Disa Nygren Selldén

Om mig

I min roll som fastighetsmäklare lägger jag stor vikt vid att skapa förtroende hos mina kunder. Med lugn, tydlighet och stort engagemang är mitt mål att både säljare och köpare ska känna sig trygga genom hela försäljningsprocessen. Utöver fastighetsmäklarutbildningen har jag även en kandidatexamen i nationalekonomi. Jag är uppvuxen på landet strax norr om Västerås och har god lokalkännedom om Västerås med omnejd. Läs hela texten på Fastighetsbyrån Västerås.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

VETTERSTORPSGATAN 24

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

69 m²

2 rum

Slutpris 1 095 000 kr

15 870 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

SIGGESBORGSGATAN 3C

Lägenhet
Gideonsberg, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

53,5 m²

2 rum

3 038 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 025 000 kr-11 %

19 159 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

SMEDSBO 12

Villa
Skultuna, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

148 m²

6 rum

2 975 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2026

FRANKEGATAN 22

Villa
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

160 m²

6 rum

Slutpris 5 800 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

DISKUSGATAN 147

Radhus
Rönnby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

135 m²

5 rum

202 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

SPANTGATAN 5B

Lägenhet
Hammarby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

44 m²

2 rum

3 083 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr±0 %

19 318 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2025

REKYLGATAN 4

Lägenhet
Haga, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

55 m²

2 rum

3 744 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 980 000 kr-7 %

17 818 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 dec. 2025

STORA GATAN 1A

Lägenhet
City, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

76 m²

3 rum

4 994 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

36 776 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025

SVEABORGSVÄGEN 10

Villa
Irsta, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

125+169 m²

7 rum

1 228 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2025

MANDELBLOMSGATAN 17

Radhus
Nordanby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

172 m²

7 rum

319 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2025

HAGA PARKGATA 11B

Lägenhet
Haga, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

64 m²

2,5 rum

4 410 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 970 000 kr-3 %

15 156 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2025

8:E KOLONISTIGEN 14

Fritidshus
Hälla Koloniområde, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

30 m²

2 rum

392 m²

Slutpris 495 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

SEVALLAGATAN 5A

Lägenhet
Skiljebo, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

56 m²

2 rum

3 512 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 725 000 kr-6 %

12 946 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

STORA GATAN 2C

Lägenhet
City, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

90 m²

3 rum

5 441 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 905 000 kr+4 %

32 278 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

LÖVHAGSGATAN 65

Lägenhet
Råby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

63 m²

2 rum

3 915 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 450 000 kr-9 %

7 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

FASANVÄGEN 6

Villa
Tidö-lindö, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

188+66 m²

6 rum

1 514 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

SJÖTULLSGATAN 6

Lägenhet
Östra Hamnen, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

127 m²

4 rum

7 342 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr-8 %

33 858 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2025

FLISAVÄGEN 38

Lägenhet
Bjurhovda, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

39,9 m²

1 rum

3 470 kr/mån

Slutpris 395 000 kr±0 %

9 900 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2025

BANDYGATAN 40

Villa
Rönnby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

141+19 m²

6 rum

588 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2025

FLÄDERSTIGEN 6

Fritidshus
Gränsta Koloniområde, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

42 m²

3 rum

420 m²
  • Uteplats

Slutpris 600 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025

HAGA PARKGATA 10B

Lägenhet
Haga, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

83 m²

3 rum

8 102 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-5 %

10 241 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

KARLSGATAN 9D

Lägenhet
City, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

52 m²

2 rum

3 149 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 075 000 kr+4 %

39 904 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

SPANTGATAN 11A

Lägenhet
Hammarby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

41,5 m²

2 rum

3 093 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr-5 %

21 687 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025

GENUAGATAN 8

Lägenhet
Öster Mälarstrand, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

87 m²

3 rum

5 490 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

34 425 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025

SLÄGGKASTARGATAN 9

Lägenhet
Rönnby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

77,8 m²

3 rum

5 866 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

17 352 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås

Visar 1 - 25 av 27