Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Varberg

Fastighetsbyrån Varberg

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025

Sunnvära 103

Fritidshus
Väröbacka, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

56 m²

4 rum

1 840 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 020 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Granitvägen 26a, Söder, Varbergs kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Granitvägen 26a

Lägenhet
Söder, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

74,5 m²

3 rum

4 273 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr-7 %

33 557 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Parkrosstigen 14

Villa
Karlberg, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

158+31 m²

5 rum

598 m²

Slutpris 6 100 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Måsvägen 1, Veddige, Varbergs kommun
  • Såld 12 okt. 2025

Måsvägen 1

Villa
Veddige, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

111+9 m²

5 rum

798 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Gästgivaregatan 9, Tvååker, Varbergs kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Gästgivaregatan 9

Villa
Tvååker, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

177 m²

6 rum

1 403 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Smedvägen 14

Villa
Trönninge, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

92+41 m²

4 rum

1 213 m²

Slutpris 3 550 000 kr+19 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Slättåsvägen 14

Villa
Espevik, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

98 m²

4 rum

2 191 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 200 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Magasinsgatan 61B

Lägenhet
Öster, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

40 m²

1 rum

2 442 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 530 000 kr+2 %

38 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Falkenbergsgatan 29

Lägenhet
Söder, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

31 m²

1 rum

1 925 kr/mån

Slutpris 1 575 000 kr-5 %

50 806 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2025

Bandholtzgatan 25a

Lägenhet
Söder, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

89 m²

4 rum

5 068 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 400 000 kr±0 %

38 202 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Liedbergs väg 8, Söder, Varbergs kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Liedbergs väg 8

Lägenhet
Söder, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

66 m²

3 rum

4 000 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 175 000 kr-7 %

32 955 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Hallalyckevägen 16

Villa
Trönninge, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

105+60 m²

3 rum

1 043 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Vidhallsvägen 2, Tvååker, Varbergs kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Vidhallsvägen 2

Villa
Tvååker, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

140+42 m²

6 rum

937 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Östra Långgatan 89 , Centrum, Varbergs kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Östra Långgatan 89

Lägenhet
Centrum, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

62 m²

2 rum

3 841 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-2 %

43 548 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2025

Gårdsåkersvägen 58

Lägenhet
Tvååker, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

47 m²

2 rum

2 486 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 625 000 kr-6 %

34 574 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025

Träslövsvägen 171 J

Lägenhet
Träslöv, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

80,5 m²

3 rum

4 039 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 825 000 kr-5 %

35 093 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Granvägen 13, Brunnsberg, Varbergs kommun
  • Såld 7 sep. 2025

Granvägen 13

Lägenhet
Brunnsberg, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

63 m²

2 rum

4 277 kr/mån

Slutpris 1 780 000 kr-1 %

28 254 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Grimeton 9

Fritidshus
Grimeton, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

55+15 m²

2 rum

1 100 m²

Slutpris 1 250 000 kr+56 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025

Svenstorps by 29

Villa
Tofta, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

158 m²

4 rum

5 200 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Brearedsvägen 89, Breared, Varbergs kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Brearedsvägen 89

Lägenhet
Breared, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

55 m²

2 rum

3 355 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

43 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025

Musselvägen 11

Villa
Träslövsläge, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

140+93 m²

5 rum

836 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 850 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025

Träslövsvägen 11C

Lägenhet
Centrum, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

85 m²

4 rum

6 076 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 050 000 kr-7 %

35 882 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025

Stråvalla 56

Villa
Stråvalla, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

163+32 m²

9 rum

4 484 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 425 000 kr-37 %
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2025

Sveagatan 40

Lägenhet
Centrum, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

59,7 m²

2 rum

3 610 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-6 %

41 876 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Brearedsvägen 99, Breared, Varbergs kommun
  • Såld 23 aug. 2025

Brearedsvägen 99

Lägenhet
Breared, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

54 m²

2 rum

3 551 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+2 %

45 370 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg

Visar 51 - 75 av 132