Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Pelle Ström

Pelle Ström

Om mig

Som mäklare är jag engagerad, tillgänglig och lösningsorienterad. Jag lägger stor vikt vid att varje bostadsaffär ska präglas av noggrannhet, ansvar och en positiv känsla. Varje försäljning är unik och kräver ett personligt engagemang, och mitt mål är att både säljare och köpare ska känna sig välinformerade, delaktiga och trygga från början till slut.
Mäklarens försäljningar
2 rum lägenhet på Bangatan 20 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bangatan 20 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bangatan 20 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Bangatan 20 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Bangatan 20 Mariero, Vänersborgs kommun - bild 5
Budgivning pågår
Imorgon kl 13:00

Bangatan 20

Lägenhet
Mariero, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
350 000 kr
53,5 m²
2 rum
vån 1/4
4 359 kr/mån
6 542 kr/m²

Välkommen till Bangatan 20! Här erbjuds en trivsam och prisvärd tvåa på första våningen, perfekt för dig som vill ha ett bekvämt boende med allt på plats. Lägenheten bjuder på ett ljust och hemtrevligt kök med diskmaskin, ett fräscht badrum renoverat 2019 med egen tvättmaskin, ett rymligt sovrum med bra förvaring samt ett vardagsrum med direkt utgång till en solig balkong i söderläge. Ett hem att…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
3 rum lägenhet på Poppelvägen 62 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Poppelvägen 62 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Poppelvägen 62 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Poppelvägen 62 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Poppelvägen 62 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 5

Poppelvägen 62

Lägenhet
Torpa, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
230 000 kr
72 m²
3 rum
vån 3/3
6 340 kr/mån
3 194 kr/m²

Välkommen till Poppelvägen 62 och denna ljusa trea! Denna välplanerade bostad bjuder på generösa rum och trevlig uteplats. Här finns gott om förvaring tack vare flera garderober samt ett helkaklat badrum. Här bor du med närhet till skolor, butiker och grönområden för sköna promenader. Goda kommunikationer via både buss och cykel gör det enkelt att ta sig snabbt in till stadens centrum.

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
5 rum villa på Tegelbruksvägen 144 Mariedal, Vänersborgs kommun - bild 1
5 rum villa på Tegelbruksvägen 144 Mariedal, Vänersborgs kommun - bild 2
5 rum villa på Tegelbruksvägen 144 Mariedal, Vänersborgs kommun - bild 3
5 rum villa på Tegelbruksvägen 144 Mariedal, Vänersborgs kommun - bild 4
5 rum villa på Tegelbruksvägen 144 Mariedal, Vänersborgs kommun - bild 5
Budgivning pågår
Mån 18 maj kl 17:00

Tegelbruksvägen 144

Villa
Mariedal, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
2 495 000 kr
150 m²
5 rum
346 m² tomt

Välkommen till denna välskötta och moderna familjevilla på populära Mariedal! Här möts du av en genomtänkt planlösning, generösa sällskapsytor och en utemiljö som verkligen sätter guldkant på vardagen. Med en nyinstallerad kamin från 2025 och ett härligt spabad på baksidan är detta ett hem att trivas i året om.

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
6 rum villa på Kristinelund 106 Kristinelund, Vänersborgs kommun - bild 1
6 rum villa på Kristinelund 106 Kristinelund, Vänersborgs kommun - bild 2
6 rum villa på Kristinelund 106 Kristinelund, Vänersborgs kommun - bild 3
6 rum villa på Kristinelund 106 Kristinelund, Vänersborgs kommun - bild 4
6 rum villa på Kristinelund 106 Kristinelund, Vänersborgs kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 17:00

Kristinelund 106

Villa
Kristinelund, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
2 975 000 kr
135 + 48 m²
6 rum
1 184 m² tomt

Välkommen till denna hemtrevliga 1½-plansvilla med källare. Här du bor med skog och natur alldeles intill, samtidigt som du har Vänersborgs centrum på promenad- eller cykelavstånd, vilket ger en perfekt kombination av lugn och närhet till stadens bekvämligheter.

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
2 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 12 B Korseberg, Vänersborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 12 B Korseberg, Vänersborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 12 B Korseberg, Vänersborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 12 B Korseberg, Vänersborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Nabbensbergsvägen 12 B Korseberg, Vänersborgs kommun - bild 5

Nabbensbergsvägen 12 B

Lägenhet
Korseberg, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
1 795 000 kr
58 m²
2 rum
vån 1/1
5 222 kr/mån
30 948 kr/m²

Letar du efter ett modernt boende som erbjuder det lilla extra, med närhet till både stadens bekvämligheter och natursköna omgivningar? Nu finns möjligheten att flytta in i ett rofyllt och trivsamt kvarter där kanalen och naturen ligger precis intill husknuten. Här bor du med cykelavstånd till allt som underlättar vardagen. Området erbjuder goda kommunikationsmöjligheter, ett aktivt…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
3 rum fritidshus på Gaddesanna 467 Vänersnäs, Vänersborgs kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Gaddesanna 467 Vänersnäs, Vänersborgs kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Gaddesanna 467 Vänersnäs, Vänersborgs kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Gaddesanna 467 Vänersnäs, Vänersborgs kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Gaddesanna 467 Vänersnäs, Vänersborgs kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:00

Gaddesanna 467

Fritidshus
Vänersnäs, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
1 950 000 kr
50 + 30 m²
3 rum
608 m² tomt

Välkommen till denna mysiga och välplanerade sommarfastighet belägen i natursköna Gaddesanna på Vänersnäs – en av Vänerns mest populära bad- och fritidsområden. Här erbjuds en komplett sommaroas med flera byggnader, gott om plats för både familj och gäster samt gångavstånd till Gaddesannas småbåtshamn, sandstrander och vacker natur.

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
2 rum lägenhet på Sundsgatan 22 C  Centralt, Vänersborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sundsgatan 22 C  Centralt, Vänersborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sundsgatan 22 C  Centralt, Vänersborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sundsgatan 22 C  Centralt, Vänersborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sundsgatan 22 C  Centralt, Vänersborgs kommun - bild 5
Imorgon kl 14:00

Sundsgatan 22 C

Lägenhet
Centralt, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
650 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 4/4
3 973 kr/mån
11 927 kr/m²

Välkommen till en smakfullt renoverad och hemtrevlig lägenhet med ett av stans absolut bästa lägen! Här bor du centralt med närhet till både Vänerns vatten, kommunikationer och stadens puls.

Premium
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
3 rum lägenhet på Adolf Andersohnsgatan 10 C Mariero, Vänersborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Adolf Andersohnsgatan 10 C Mariero, Vänersborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Adolf Andersohnsgatan 10 C Mariero, Vänersborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Adolf Andersohnsgatan 10 C Mariero, Vänersborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Adolf Andersohnsgatan 10 C Mariero, Vänersborgs kommun - bild 5
Fre 29 maj kl 16:00

Adolf Andersohnsgatan 10 C

Lägenhet
Mariero, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
595 000 kr
72 m²
3 rum
vån 2/4
6 130 kr/mån
8 264 kr/m²

Välkommen till Adolf Andersohnsgatan 10 C! Här bjuds man in till en ljus och välplanerad lägenhet med härlig balkong i västerläge. Väldisponerade ytor fördelade på hall med förvaringsutrymme, kök, två sovrum, badrum samt rymligt vardagsrum med utgång till balkong. Välskött HSB-förening med närhet till stan, skolor och kollektivtrafik. Vi ses på visningen!

Premium
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
3 rum lägenhet på Bokgatan 6 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bokgatan 6 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bokgatan 6 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bokgatan 6 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bokgatan 6 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 5
Imorgon kl 15:00

Bokgatan 6

Lägenhet
Torpa, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
395 000 kr
81,5 m²
3 rum
vån 4/4
6 786 kr/mån
4 847 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma och välplanerade lägenhet där ytskikt och färger samspelar i en tidlös stil. Här bor du med ett fint ljusinsläpp, generösa förvaringslösningar och en planlösning som passar lika väl för singelhushållet som paret eller den lilla familjen. Läget på våning 4 ger en härlig utsikt mot grönområde och en skön känsla av rymd och avskildhet.

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
6 rum villa på Rostocksvägen 4 Brålanda, Vänersborgs kommun - bild 1
6 rum villa på Rostocksvägen 4 Brålanda, Vänersborgs kommun - bild 2
6 rum villa på Rostocksvägen 4 Brålanda, Vänersborgs kommun - bild 3
6 rum villa på Rostocksvägen 4 Brålanda, Vänersborgs kommun - bild 4
6 rum villa på Rostocksvägen 4 Brålanda, Vänersborgs kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 17:00

Rostocksvägen 4

Villa
Brålanda, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
1 450 000 kr
163 + 54 m²
6 rum
970 m² tomt

Välkommen till ett välplanerat och hemtrevligt boende med generösa ytor för hela familjen. Bostaden erbjuder en genomtänkt planlösning med sociala sällskapsytor på entréplanet och en mer privat sovrumsdel på ovanvåningen. Det smakfullt renoverade köket från 2022 bjuder in till både vardag och fest.

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg
1 rum lägenhet på Poppelvägen 54 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Poppelvägen 54 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Poppelvägen 54 Torpa, Vänersborgs kommun - bild 3
Tis 26 maj kl 17:00

Poppelvägen 54

Lägenhet
Torpa, Vänersborgs kommun
Fastighetsbyrån Vänersborg
95 000 kr
43 m²
1 rum
vån 3/3
4 134 kr/mån
2 209 kr/m²
Plus
Balkong
Fastighetsbyrån Vänersborg
Fastighetsbyrån Vänersborg

Visar alla 11