Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Artur Lyan

Artur Lyan

Om mig

Hej! Som fastighetsmäklare vill jag fokusera på dina behov, önskemål och hjälpa dig att nå dina mål på ett enkelt och effektivt sätt. Jag förstår att köp- och säljprocessen kan vara stressig, och jag vill att du ska känna dig trygg, informerad och hörd under hela processen. Jag tror också på att vara ärlig och transparent i min kommunikation och att alltid göra mitt bästa för att uppfylla dina förväntningar! Varma hälsningar, Artur Lyan
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Råbyvägen 80

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

75 m²

2 rum

5 595 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

31 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Ferlinsgatan 53

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

68 m²

2 rum

Slutpris 1 550 000 kr

22 794 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Banérgatan 12B

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

97 m²

4 rum

Slutpris 4 800 000 kr

49 485 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Biodlargatan 10, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 21 feb. 2026

Biodlargatan 10

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

93 m²

4 rum

5 927 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 075 000 kr±0 %

43 817 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Repslagargatan 15B, Svartbäcken, Uppsala kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Repslagargatan 15B

Lägenhet
Svartbäcken, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

44,6 m²

1,5 rum

2 944 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

40 247 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Sveddvägen 13C, Sunnersta, Uppsala kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Sveddvägen 13C

Lägenhet
Sunnersta, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

77,1 m²

3 rum

5 947 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr-5 %

27 173 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Marielundsgatan 5B, Fålhagen, Uppsala kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Marielundsgatan 5B

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

50 m²

1,5 rum

2 974 kr/mån

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

41 900 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jan. 2026

Hjulaxelvägen 206

Lägenhet
Gunsta, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

31 m²

1 rum

2 018 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 075 000 kr-10 %

34 677 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Dekangatan 4, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Dekangatan 4

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

98,5 m²

3 rum

5 543 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 111 000 kr+3 %

41 736 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Östfora 7, Järlåsa, Uppsala kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Östfora 7

Villa
Järlåsa, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

230 m²

6 rum

4 042 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Gerd Enequists gata 14, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Gerd Enequists gata 14

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

90,5 m²

4 rum

5 147 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 220 000 kr+6 %

46 630 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Molngatan 14, Gränby, Uppsala kommun
  • Såld 26 okt. 2025

Molngatan 14

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

87,5 m²

4 rum

5 549 kr/mån

Slutpris 2 070 000 kr+4 %

23 657 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Trasthagsvägen 14C, Sunnersta, Uppsala kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Trasthagsvägen 14C

Radhus
Sunnersta, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

139 m²

5 rum

153 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 850 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Stenhuggarvägen 24, Herrhagen, Uppsala kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Stenhuggarvägen 24

Radhus
Herrhagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

119 m²

4 rum

5 184 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr+17 %

29 412 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Hällbygatan 34A, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Hällbygatan 34A

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

77 m²

3 rum

4 883 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr+4 %

36 364 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Västgötaresan 45, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 17 sep. 2025

Västgötaresan 45

Radhus
Sävja, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

110,5 m²

4 rum

8 717 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

19 005 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Fyrislundsgatan 56, Årsta, Uppsala kommun
  • Såld 7 aug. 2025

Fyrislundsgatan 56

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

83,5 m²

3 rum

3 264 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

25 090 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Gerd Enequists gata 12A, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 5 aug. 2025

Gerd Enequists gata 12A

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

91,5 m²

4 rum

5 197 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr+5 %

46 995 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jul. 2025

Bälgvägen 5

Fritidshus
Järlåsa, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

36 m²

3 rum

1 999 m²

Slutpris 755 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Kansliskrivargatan 20, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Kansliskrivargatan 20

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

81 m²

3,5 rum

5 193 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

40 741 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Tegnérgatan 33b, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Tegnérgatan 33b

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

23,5 m²

1 rum

2 125 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+11 %

65 957 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Västra Mellanskogsvägen 5, Järlåsa, Uppsala kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Västra Mellanskogsvägen 5

Fritidshus
Järlåsa, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

32 m²

1 rum

2 381 m²

Slutpris 745 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
S:t Olofsgatan 62B, Höganäs, Uppsala kommun
  • Såld 1 maj. 2025

S:t Olofsgatan 62B

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

60,5 m²

2 rum

3 465 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr-9 %

38 843 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala

Visar alla 23