Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Alexander Bladh

Alexander Bladh

Om mig

En bostadsaffär är en av dom största affärerna ni gör här i livet, mitt mål är att göra den till den smidigaste affären för er! Med mer än 10 års erfarenhet av försäljning och service vet jag att personligt engagemang, tillgänglighet och hårt arbete krävs för att nå bästa möjliga resultat.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kaparegatan 4D, Centrum, Uddevalla kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Kaparegatan 4D

Lägenhet
Centrum, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

68 m²

3 rum

5 002 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 145 000 kr-12 %

16 838 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Östra Lerkvilla Lyckan , Högsäter, Färgelanda kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Östra Lerkvilla Lyckan

Fritidshus
Högsäter, Färgelanda kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

120 m²

4 rum

3 840 m²

Slutpris 650 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Skredsviks Bro 120, Skredsvik, Uddevalla kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Skredsviks Bro 120

Villa
Skredsvik, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

101+20 m²

5 rum

2 640 m²

Slutpris 2 790 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Spikklipparevägen 8, Ödeborg, Färgelanda kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Spikklipparevägen 8

Villa
Ödeborg, Färgelanda kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

141 m²

5 rum

714 m²

Slutpris 820 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Februarivägen 10, Kurveröd, Uddevalla kommun
  • Såld 13 okt. 2025

Februarivägen 10

Villa
Kurveröd, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

176 m²

6 rum

856 m²

Slutpris 3 700 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Skällebred 1:8, Ljungskile, Uddevalla kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Skällebred 1:8

Tomt
Ljungskile, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

1,1 ha

Slutpris 910 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Norra Hamngatan 10, Centrum, Uddevalla kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Norra Hamngatan 10

Lägenhet
Centrum, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

86 m²

4 rum

5 560 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

38 372 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Färövägen 3, Sommarhemmet, Uddevalla kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Färövägen 3

Lägenhet
Sommarhemmet, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

87,5 m²

3 rum

5 825 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-9 %

17 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Vallmovägen 10, Färgelanda, Färgelanda kommun
  • Såld 17 sep. 2025

Vallmovägen 10

Villa
Färgelanda, Färgelanda kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

142+36 m²

5 rum

911 m²

Slutpris 1 600 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Sundsandvik 151, Sundsandvik, Uddevalla kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Sundsandvik 151

Fritidshus
Sundsandvik, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

48+48 m²

3 rum

1 510 m²

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Cederslund 560, Skredsvik, Uddevalla kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Cederslund 560

Villa
Skredsvik, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

42 m²

3 rum

1 428 m²

Slutpris 1 800 000 kr+21 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fyrmästaregatan 18B, Centrum, Uddevalla kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Fyrmästaregatan 18B

Lägenhet
Centrum, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

60,5 m²

2 rum

4 363 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

16 446 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Kavlanda 695, Bokenäs, Uddevalla kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Kavlanda 695

Fritidshus
Bokenäs, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

43+16 m²

2 rum

750 kr/mån

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Skatteskogen 1, Färgelanda, Färgelanda kommun
  • Såld 8 aug. 2025

Skatteskogen 1

Gård/Skog
Färgelanda, Färgelanda kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

158+8 m²

5 rum

3,8 ha

Slutpris 2 690 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Eskilsröd 228, Bokenäs, Uddevalla kommun
  • Såld 3 aug. 2025

Eskilsröd 228

Villa
Bokenäs, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

158+3 m²

5 rum

1 813 m²

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fredagsvägen 12, Kurveröd, Uddevalla kommun
  • Såld 29 jul. 2025

Fredagsvägen 12

Lägenhet
Kurveröd, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

77,5 m²

4 rum

5 226 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

23 161 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Skredsvik 350, Bokenäs, Uddevalla kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Skredsvik 350

Fritidshus
Bokenäs, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

62 m²

2 rum

1 025 m²

Slutpris 1 510 000 kr+26 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Carl Rosens Gränd 15, Dalaberg, Uddevalla kommun
  • Såld 16 jul. 2025

Carl Rosens Gränd 15

Lägenhet
Dalaberg, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

55,5 m²

2 rum

3 713 kr/mån

Slutpris 325 000 kr-13 %

5 856 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fredagsvägen 65, Kurveröd, Uddevalla kommun
  • Såld 16 jul. 2025

Fredagsvägen 65

Lägenhet
Kurveröd, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

116 m²

5 rum

5 274 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

17 672 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Hede-Hult 11, Hedekas, Munkedals kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Hede-Hult 11

Fritidshus
Hedekas, Munkedals kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

85+20 m²

5 rum

1 184 m²

Slutpris 1 300 000 kr+64 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Carl Rosens gränd 8, Dalaberg, Uddevalla kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Carl Rosens gränd 8

Lägenhet
Dalaberg, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

45 m²

2 rum

3 178 kr/mån

Slutpris 250 000 kr-9 %

5 556 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Badvägen 2, Bokenäs, Uddevalla kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Badvägen 2

Fritidshus
Bokenäs, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

47 m²

3 rum

1 255 m²

Slutpris 3 000 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Norra Munkeby 254, Bokenäs, Uddevalla kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Norra Munkeby 254

Fritidshus
Bokenäs, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

59 m²

4 rum

1 337 m²

Slutpris 2 195 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Nättjebacka 24, Uddevalla, Färgelanda kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Nättjebacka 24

Fritidshus
Uddevalla, Färgelanda kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

78+7 m²

3 rum

3 255 m²

Slutpris 1 660 000 kr+28 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Skredsviks Hogen 215, Hogstorp, Uddevalla kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Skredsviks Hogen 215

Villa
Hogstorp, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

96 m²

6 rum

3 305 m²

Slutpris 2 950 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla

Visar 26 - 50 av 60