Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Annelie Tapper

Annelie Tapper

Om mig

Jag har varit verksam mäklare sedan juni 2006 och i mitt arbete har jag förmånen att hjälpa människor med den största privata affären i livet, vilket gör arbetet spännande och varierande. På Fastighetsbyrån arbetar vi affärsmässigt med trygghet och engagemang för att ge våra kunder en trygg och säker affär. Jag tror inte att det är en slump att Fastighetsbyrån är störst i både Trosa och i Sverige, så varför inte ringa den fastighetsmäklare som säljer mest?
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Björnbärsvägen 1, Trosa Krymla, Trosa kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Björnbärsvägen 1

Villa
Trosa Krymla, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

97 m²

3 rum

1 520 m²

Slutpris 4 620 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Emils backe 18, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Emils backe 18

Tomt
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

817 m²

Slutpris 1 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Hemmansvägen 4

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

198 m²

6 rum

Slutpris 5 900 000 kr
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Östermalmsvägen 16, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Östermalmsvägen 16

Villa
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

186 m²

7 rum

860 m²

Slutpris 7 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Vitalisgatan 1E, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Vitalisgatan 1E

Lägenhet
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

63 m²

2 rum

4 764 kr/mån

Slutpris 2 075 000 kr±0 %

32 937 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Tureholm Stubbhugget 7, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Tureholm Stubbhugget 7

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

149 m²

6 rum

3 483 m²

Slutpris 6 400 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Hammargatan 12A, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Hammargatan 12A

Radhus
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

115 m²

5 rum

6 000 kr/mån

Slutpris 3 075 000 kr-3 %

26 739 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Ankargatan 9

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

181 m²

7 rum

Slutpris 6 850 000 kr
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Lövhagsvägen 14, Trosa Lagnöviken, Trosa kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Lövhagsvägen 14

Villa
Trosa Lagnöviken, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

105+105 m²

7 rum

1 269 m²

Slutpris 4 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Aromavägen 1, Trosa Åda, Trosa kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Aromavägen 1

Villa
Trosa Åda, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

187 m²

6 rum

1 845 m²

Slutpris 6 150 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Trosalundsgatan 8, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Trosalundsgatan 8

Lägenhet
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

73 m²

3 rum

4 670 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 375 000 kr±0 %

46 233 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Hagabergsvägen 59, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Hagabergsvägen 59

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

127 m²

5 rum

1 263 m²

Slutpris 7 500 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Kaptensgatan 13, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Kaptensgatan 13

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

160+14 m²

6 rum

459 m²

Slutpris 4 235 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Trosaby Höjden , TROSA  Viksnäs, Trosa kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Trosaby Höjden

Villa
TROSA Viksnäs, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

131 m²

3 rum

1 869 m²

Slutpris 7 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Granitvägen 24

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

147 m²

5 rum

Slutpris 5 500 000 kr
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Edanövägen 32, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Edanövägen 32

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

180 m²

5 rum

3 681 m²

Slutpris 17 000 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Östra Långgatan 48, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Östra Långgatan 48

Villa
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

189+55 m²

6 rum

353 m²

Slutpris 7 100 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Nyängsvägen 51L, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 27 mar. 2026

Nyängsvägen 51L

Lägenhet
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

78 m²

3 rum

4 930 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 385 000 kr+3 %

43 397 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Branders väg 69, Västerljung, Trosa kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Branders väg 69

Radhus
Västerljung, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

107 m²

4 rum

310 m²

Slutpris 2 000 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Villagatan 2, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Villagatan 2

Lägenhet
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

72 m²

4 rum

4 000 kr/mån

Slutpris 5 100 000 kr+3 %

70 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Nygårdsplatån 7, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 18 jan. 2026

Nygårdsplatån 7

Villa
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

100 m²

4 rum

1 428 m²

Slutpris 2 995 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Vattenpassgränd 1, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Vattenpassgränd 1

Lägenhet
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

77 m²

3 rum

7 244 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr-4 %

39 610 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Bråtagatan 41, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Bråtagatan 41

Lägenhet
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

20+11 m²

1 rum

1 738 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 975 000 kr±0 %

48 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Rodergatan 90, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 29 nov. 2025

Rodergatan 90

Radhus
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

103 m²

5 rum

162 m²

Slutpris 3 400 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Hemmansvägen 7, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Hemmansvägen 7

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

169+68 m²

7 rum

851 m²

Slutpris 5 850 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

Visar 1 - 25 av 53