Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Tranemo

Fastighetsbyrån Tranemo

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Månstigen 9

Villa
Grimsås, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

91+117 m²

5 rum

790 m²
  • Uteplats

Slutpris 830 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Åsgatan 8, Limmared, Tranemo kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Åsgatan 8

Villa
Limmared, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

162+90 m²

6 rum

1 158 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 020 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Lindvägen 3

Villa
Grimsås, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

125+79 m²

6 rum

1 032 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Hagagatan 30

Villa
Länghem, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

90 m²

6 rum

Slutpris 975 000 kr
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Molanders Väg 3

Lägenhet
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

70,6+18 m²

3 rum

5 599 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

20 538 kr/m²

Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Idrottsgatan 7A, Grimsås, Tranemo kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Idrottsgatan 7A

Radhus
Grimsås, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

212+145 m²

8 rum

1 451 m²
  • Uteplats

Slutpris 925 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Mossebo Näfshult 1

Villa
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

136+32 m²

5 rum

3 208 m²

Slutpris 2 100 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Älgstigen 6

Villa
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

102+102 m²

5 rum

753 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 050 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Askåker 2

Gård/Skog
Ljungsarp, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

105+20 m²

5 rum

4,1 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Bokvägen 2

Villa
Länghem, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

93+56 m²

5 rum

1 685 m²
  • Uteplats

Slutpris 742 500 kr-7 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Hasselvägen 6

Villa
Länghem, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

120+80 m²

8 rum

1 044 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2026

Molanders väg 2

Lägenhet
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

75,2 m²

3 rum

5 765 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-13 %

15 957 kr/m²

Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Backagatan 15

Villa
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

92+131 m²

5 rum

895 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Aspvägen 4, Grimsås, Tranemo kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Aspvägen 4

Villa
Grimsås, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

91+130 m²

8 rum

964 m²

Slutpris 830 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026

Hagavägen 1

Villa
Dalstorp, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

104+150 m²

5 rum

1 539 m²
  • Uteplats

Slutpris 920 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026

Musseronvägen 3

Radhus
Dalstorp, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

101 m²

4 rum

772 m²
  • Uteplats

Slutpris 840 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2026

Violgatan 4

Villa
Limmared, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

115+90 m²

6 rum

899 m²
  • Uteplats

Slutpris 925 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Molanders Väg 2

Lägenhet
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

76,3+13 m²

3 rum

5 989 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 670 000 kr-1 %

21 887 kr/m²

Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026

Molanders Väg 4

Lägenhet
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

72,3 m²

3 rum

5 080 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

21 438 kr/m²

Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2026

Månstadsvägen 15

Villa
Månstad, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

200+70 m²

9 rum

5 065 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+61 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Kilalund 2

Fritidshus
Länghem, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

58 m²

3 rum

2 930 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr+23 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Blomstervägen 13, Limmared, Tranemo kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Blomstervägen 13

Villa
Limmared, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

95 m²

4 rum

970 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Södergatan 6, Tranemo, Tranemo kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Södergatan 6

Villa
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

103+103 m²

5 rum

1 112 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 120 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Tåstarpsgatan 7, Tranemo, Tranemo kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Tåstarpsgatan 7

Villa
Tranemo, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

290+123 m²

9 rum

2 452 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Tranemo
Fastighetsbyrån Tranemo
Nygatan 35, Limmared, Tranemo kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Nygatan 35

Övrigt
Limmared, Tranemo kommun
Fastighetsbyrån Tranemo

262+130 m²

1 541 m²

Slutpris 2 295 000 kr±0 %