Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Tierp

Fastighetsbyrån Tierp

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Valparbo 159, Skärplinge, Tierps kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Valparbo 159

Fritidshus
Skärplinge, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

98+16 m²

4 rum

4 700 m²

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Edvalla Ljungvägen 3, Hållnäs, Tierps kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Edvalla Ljungvägen 3

Villa
Hållnäs, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

127 m²

4 rum

1 415 m²

Slutpris 1 800 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Linjevägen 1, Lantligt Söder Om Tierp, Tierps kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Linjevägen 1

Villa
Lantligt Söder Om Tierp, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

114+114 m²

4 rum

1 384 m²

Slutpris 1 900 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Södra Esplanaden 11B, Tierp, Tierps kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Södra Esplanaden 11B

Lägenhet
Tierp, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

56 m²

1,5 rum

3 069 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 010 000 kr-4 %

18 036 kr/m²

Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Torggatan 9A, Tierp, Tierps kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Torggatan 9A

Lägenhet
Tierp, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

57 m²

2 rum

4 913 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

18 421 kr/m²

Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Korsnäsvägen 16, Karlholm, Tierps kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Korsnäsvägen 16

Villa
Karlholm, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

142+88 m²

6 rum

1 064 m²

Slutpris 1 060 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Försäter 207

Villa
Skärplinge, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

94+55 m²

4 rum

1 454 m²

Slutpris 2 195 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Skidvägen 12A, Tobo, Tierps kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Skidvägen 12A

Lägenhet
Tobo, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

112 m²

4 rum

5 800 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr-13 %

5 804 kr/m²

Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Imundbo 205, Lövstabruk, Tierps kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Imundbo 205

Villa
Lövstabruk, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

90 m²

3 rum

1,5 ha

Slutpris 1 925 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Skidvägen 5, Tobo, Tierps kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Skidvägen 5

Villa
Tobo, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

103 m²

4 rum

5 800 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Fridhem Missionshus, Snatra 435, Karlholm, Tierps kommun
  • Såld 27 mar. 2026

Fridhem Missionshus, Snatra 435

Villa
Karlholm, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

210+33 m²

8 rum

1 500 m²

Slutpris 2 200 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Södra Esplanaden 11 A, Tierp, Tierps kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Södra Esplanaden 11 A

Lägenhet
Tierp, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

67 m²

2,5 rum

3 160 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-4 %

20 149 kr/m²

Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Mamre 233, Månkarbo, Tierps kommun
  • Såld 7 mar. 2026

Mamre 233

Villa
Månkarbo, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

36+13 m²

3 rum

2 820 m²

Slutpris 1 100 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Rådhusallén 8 B , Tierp, Tierps kommun
  • Såld 5 mar. 2026

Rådhusallén 8 B

Lägenhet
Tierp, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

57 m²

2 rum

3 778 kr/mån

Slutpris 850 000 kr±0 %

14 912 kr/m²

Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Storsten 226, Hållnäs, Tierps kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Storsten 226

Villa
Hållnäs, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

130 m²

5 rum

3 239 m²

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Södra Esplanaden 11A, Tierp, Tierps kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Södra Esplanaden 11A

Lägenhet
Tierp, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

67 m²

2,5 rum

3 160 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 235 000 kr-5 %

18 433 kr/m²

Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Askholm 122, Skärplinge, Tierps kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Askholm 122

Villa
Skärplinge, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

208 m²

6 rum

6 063 m²

Slutpris 4 900 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Snatra 5:44, Karlholm, Tierps kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Snatra 5:44

Tomt
Karlholm, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

1,7 ha

Slutpris 450 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Sätra 252 & 250, Karlholm, Tierps kommun
  • Såld 19 jan. 2026

Sätra 252 & 250

Gård/Skog
Karlholm, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

205 m²

7 rum

1,2 ha

Slutpris 2 220 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Norra Esplanaden 17B, Tierp, Tierps kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Norra Esplanaden 17B

Radhus
Tierp, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

100 m²

4 rum

117 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Vendelvägen 15, Tobo, Tierps kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Vendelvägen 15

Villa
Tobo, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

100+5 m²

5 rum

740 m²

Slutpris 850 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Fagerviken Bergstigen 2, Fagerviken, Tierps kommun
  • Såld 17 dec. 2025

Fagerviken Bergstigen 2

Villa
Fagerviken, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

69 m²

3 rum

2 893 m²

Slutpris 2 350 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Tibyvägen 8, Örbyhus, Tierps kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Tibyvägen 8

Villa
Örbyhus, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

130+69 m²

5 rum

1 906 m²

Slutpris 1 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Simons väg 14, Månkarbo, Tierps kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Simons väg 14

Lägenhet
Månkarbo, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

112,5 m²

4 rum

5 200 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-4 %

11 556 kr/m²

Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp
Holmsångersvägen 36, Karlholm, Tierps kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Holmsångersvägen 36

Övrigt
Karlholm, Tierps kommun
Fastighetsbyrån Tierp

140 m²

1 rum

6 877 m²

Slutpris 550 000 kr-21 %
Fastighetsbyrån Tierp
Fastighetsbyrån Tierp

Visar 1 - 25 av 80