Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Marie-Louise Giertz

Marie-Louise Giertz

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Erikslundsvägen 236

Radhus
Täby, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

128 m²

5 rum

Slutpris 5 400 000 kr
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Anbudsvägen 131

Radhus
Erikslund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

128 m²

6 rum

186 m²

Slutpris 5 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Rallargränd 31

Villa
Täby, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

115 m²

5 rum

Slutpris 6 600 000 kr
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Näsbydalsvägen 2

Lägenhet
Näsbydal, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

62 m²

2 rum

3 933 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr±0 %

42 742 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Näsbydalsvägen 10 lgh 2104, Näsbydal, Täby kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Näsbydalsvägen 10 lgh 2104

Lägenhet
Näsbydal, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

83 m²

3 rum

4 906 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-1 %

37 952 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026

Högåsvägen 1

Villa
Skarpäng, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

193+18 m²

8 rum

1 329 m²

Slutpris 11 200 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Adolf Lemons väg 64

Villa
Täby Kyrkby, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

155+13 m²

8 rum

955 m²

Slutpris 9 425 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Ringvägen 23

Villa
Täby Kyrkby, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

165 m²

6 rum

1 310 m²

Slutpris 10 700 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2025

Gökvägen 59

Radhus
Näsbypark, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

127+27 m²

5 rum

528 m²

Slutpris 8 600 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025

Stockvägen 24

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

110 m²

4 rum

338 m²

Slutpris 6 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025

Erikslundsvägen 20

Radhus
Erikslund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

128 m²

5 rum

186 m²

Slutpris 5 390 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Orrvägen 1

Villa
Näsbypark, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

190 m²

5 rum

820 m²

Slutpris 10 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2025

Ingefasts väg 11

Villa
Täby Kyrkby, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

217 m²

9 rum

791 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 9 450 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2025

Jungfrustigen 2

Villa
Näsbypark, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

71+65 m²

5 rum

1 227 m²

Slutpris 11 250 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025

Stråkvägen 28

Villa
Ensta / Östra Vallabrink, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

241,2+111 m²

9 rum

969 m²

Slutpris 9 250 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2025

Yxgränd 10

Radhus
Visinge, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

129 m²

6 rum

252 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 825 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2025

Vintervägen 12

Villa
Viggbyholm, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

205+76 m²

9 rum

1 344 m²

Slutpris 12 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2025

Ugglevägen 41

Radhus
Hägerneholm, Arninge-ullna, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

110 m²

5 rum

3 980 kr/mån

Slutpris 5 525 000 kr-7 %

50 227 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Armébacken 32

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

121 m²

5 rum

216 m²

Slutpris 5 800 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025

Anbudsvägen 125

Radhus
Erikslund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

127 m²

5 rum

186 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby

Visar alla 20