Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Sunne

Fastighetsbyrån Sunne

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Liane 52

Gård/Skog
Västra Ämtervik, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

199 m²

7 rum

Slutpris 3 250 000 kr
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Edsbjörke 141, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Edsbjörke 141

Fritidshus
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

111+24 m²

4 rum

1,3 ha

Slutpris 1 350 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Skogsberg 11, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 9 feb. 2026

Skogsberg 11

Fritidshus
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

46 m²

3 rum

1 290 m²

Slutpris 450 000 kr-35 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Mallbacken 64, Lysvik, Sunne kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Mallbacken 64

Villa
Lysvik, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

300+100 m²

4 480 m²

Slutpris 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Ingebygatan 5, Västra Ämtervik, Sunne kommun
  • Såld 31 dec. 2025

Ingebygatan 5

Villa
Västra Ämtervik, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

160+65 m²

5 rum

1 269 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Tonerud 164, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Tonerud 164

Villa
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

150+76 m²

6 rum

1 203 m²

Slutpris 2 100 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2025

Mejerigatan 1C

Lägenhet
Centrala Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

111,6 m²

4 rum

7 176 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 800 000 kr-2 %

25 090 kr/m²

Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Synarevägen 17, Munkfors, Munkfors kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Synarevägen 17

Villa
Munkfors, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Sunne

95 m²

2 700 m²

Slutpris 665 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Stöpafors 159, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 17 dec. 2025

Stöpafors 159

Gård/Skog
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

52 m²

2 rum

2,1 ha

Slutpris 775 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Erlings väg 8, Västra Ämtervik, Sunne kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Erlings väg 8

Lägenhet
Västra Ämtervik, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

91,8 m²

4 rum

4 922 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 340 000 kr-9 %

3 704 kr/m²

Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Ivarsbjörke 271, Lysvik, Sunne kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Ivarsbjörke 271

Villa
Lysvik, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

105+63 m²

5 rum

1 489 m²

Slutpris 540 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Sunnemovägen 12, Munkfors, Munkfors kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Sunnemovägen 12

Villa
Munkfors, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Sunne

100+86 m²

4 rum

2 850 m²

Slutpris 460 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Gärdesvägen 4, Centrala Sunne, Sunne kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Gärdesvägen 4

Villa
Centrala Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

96+76 m²

4 rum

803 m²

Slutpris 1 700 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Grinnemo 164, Gräsmark, Sunne kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Grinnemo 164

Villa
Gräsmark, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

20+20 m²

2 rum

1 428 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 490 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Västansjö 142, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Västansjö 142

Villa
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

57 m²

3 rum

979 m²

Slutpris 525 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Munkebolsvägen 7, Munkfors, Munkfors kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Munkebolsvägen 7

Villa
Munkfors, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Sunne

111 m²

4 rum

2 157 m²

Slutpris 350 000 kr-29 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Trekanten 16, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Trekanten 16

Villa
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

80+45 m²

4 rum

1 299 m²

Slutpris 770 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Gårdserud 41, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 22 okt. 2025

Gårdserud 41

Villa
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

126+45 m²

4 rum

1 070 m²

Slutpris 2 750 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Rudebäcksgatan 6B, Centrala Sunne, Sunne kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Rudebäcksgatan 6B

Lägenhet
Centrala Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

63 m²

2 rum

5 239 kr/mån

Slutpris 500 000 kr-9 %

7 937 kr/m²

Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Västanå 64, Ransäter, Munkfors kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Västanå 64

Villa
Ransäter, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Sunne

78 m²

3 rum

4 350 m²

Slutpris 610 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Orrvägen 24, Munkfors, Munkfors kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Orrvägen 24

Villa
Munkfors, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Sunne

141+8 m²

6 rum

994 m²

Slutpris 460 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Gamla Färjvägen 3, Ransäter, Munkfors kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Gamla Färjvägen 3

Villa
Ransäter, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Sunne

87+58 m²

4 rum

2 609 m²

Slutpris 592 500 kr-9 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Bråsstorp 59, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 1 aug. 2025

Bråsstorp 59

Villa
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

57 m²

3 rum

1 369 m²

Slutpris 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2025

Lövstaholm 204

Fritidshus
Lysvik, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

40 m²

2 rum

1 521 m²

Slutpris 500 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Skacksjöängen 12, Östra Ämtervik, Sunne kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Skacksjöängen 12

Gård/Skog
Östra Ämtervik, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

142+7 m²

5 rum

5,5 ha

Slutpris 2 625 000 kr
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne

Visar 1 - 25 av 38