Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Bjorn Lindahl

Bjorn Lindahl

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Tjädervägen 7, Stadsskogen, Strängnäs kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Tjädervägen 7

Villa
Stadsskogen, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

146+1 m²

6 rum

845 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Skördevägen 118E, Åkers Styckebruk, Strängnäs kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Skördevägen 118E

Radhus
Åkers Styckebruk, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

104 m²

4 rum

7 143 kr/mån

Slutpris 1 325 000 kr-2 %

12 740 kr/m²

Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fogdö Vik 9, Strängnäs Kommun, Strängnäs kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Fogdö Vik 9

Fritidshus
Strängnäs Kommun, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

46 m²

3 rum

1 260 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Eskilstunavägen 10

Lägenhet
Strängnäs, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

96 m²

4 rum

Slutpris 2 820 000 kr

29 375 kr/m²

Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Varpvägen 9, Fårhushagen Bovieran, Strängnäs kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Varpvägen 9

Lägenhet
Fårhushagen Bovieran, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

63,5 m²

2 rum

6 801 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

21 969 kr/m²

Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Svedjevägen 5B, Djupa Skogen, Strängnäs kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Svedjevägen 5B

Radhus
Djupa Skogen, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

102 m²

4 rum

6 606 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr+3 %

17 647 kr/m²

Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Domargatan 14, Mariefred Centralt, Strängnäs kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Domargatan 14

Villa
Mariefred Centralt, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

129+24 m²

5 rum

258 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 700 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Vretvägen 9, Härad, Strängnäs kommun
  • Såld 6 mar. 2026

Vretvägen 9

Villa
Härad, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

124+88 m²

7 rum

1 437 m²

Slutpris 2 000 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Länna Solliden 1, Merlänna, Strängnäs kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Länna Solliden 1

Villa
Merlänna, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

121+20 m²

5 rum

3 234 m²

Slutpris 3 720 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Långkärrsvägen 17, Sanda, Strängnäs kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Långkärrsvägen 17

Villa
Sanda, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

106+14 m²

5 rum

1 629 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Tre backars väg 30, Sanda, Strängnäs kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Tre backars väg 30

Fritidshus
Sanda, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

101+38 m²

3 rum

2 099 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Eskilstunavägen 12, Strängnäs, Strängnäs kommun
  • Såld 21 nov. 2025

Eskilstunavägen 12

Lägenhet
Strängnäs, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

78 m²

3 rum

4 941 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 210 000 kr+3 %

28 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Sörgärdsgatan 1D, Strängnäs, Strängnäs kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Sörgärdsgatan 1D

Lägenhet
Strängnäs, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

58 m²

2 rum

3 136 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

25 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Rosendal 1, Strängnäs, Strängnäs kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Rosendal 1

Gård/Skog
Strängnäs, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

137 m²

5 rum

2 ha

Slutpris 3 200 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Tingstugatan 33A, Tingstuhöjden, Strängnäs kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Tingstugatan 33A

Lägenhet
Tingstuhöjden, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

42,5 m²

2 rum

4 204 kr/mån

Slutpris 840 000 kr-1 %

19 765 kr/m²

Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Villavägen 5, Stallarholmen, Strängnäs kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Villavägen 5

Radhus
Stallarholmen, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

136 m²

5 rum

560 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fridhem 1, Mariefred Hedlandet, Strängnäs kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Fridhem 1

Villa
Mariefred Hedlandet, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

140 m²

5 rum

6 003 m²

Slutpris 3 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Örtagårdsvägen 3, Strängnäs, Strängnäs kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Örtagårdsvägen 3

Radhus
Strängnäs, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

116+5 m²

4 rum

229 m²

Slutpris 2 600 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Åsvägen 16, Strängnäs, Strängnäs kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Åsvägen 16

Villa
Strängnäs, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

138+66 m²

4 rum

1 294 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 690 125 kr+12 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Tallkottevägen 17, Djupvik, Strängnäs kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Tallkottevägen 17

Fritidshus
Djupvik, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

104 m²

5 rum

1 809 m²

Slutpris 2 600 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Flodins väg 10, Strängnäs, Strängnäs kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Flodins väg 10

Lägenhet
Strängnäs, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

74,4 m²

3 rum

3 913 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

22 782 kr/m²

Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Roddarvägen 13, Logarn, Strängnäs kommun
  • Såld 23 jul. 2025

Roddarvägen 13

Fritidshus
Logarn, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

60,5+25 m²

4 rum

1 648 m²

Slutpris 2 375 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Malmby Ronneberg 1, Malmby, Strängnäs kommun
  • Såld 23 jul. 2025

Malmby Ronneberg 1

Villa
Malmby, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

87+18 m²

4 rum

2 825 m²

Slutpris 2 200 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Malmby Marieberg 1, Malmby, Strängnäs kommun
  • Såld 14 jul. 2025

Malmby Marieberg 1

Villa
Malmby, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

125+20 m²

5 rum

1 838 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 475 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Humlevägen 3, Mariefred - Kalkudden, Strängnäs kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Humlevägen 3

Fritidshus
Mariefred - Kalkudden, Strängnäs kommun
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

75+11 m²

4 rum

2 195 m²

Slutpris 2 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

Visar 1 - 25 av 34