Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Kristian Faraj

Kristian Faraj

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Fartygsgatan 2, 6/6tr, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 12 maj. 2026

Fartygsgatan 2, 6/6tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

73,5 m²

3 rum

5 694 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 350 000 kr-4 %

100 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Rorgängargatan 17 A, 4tr, Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
  • Såld 12 maj. 2026

Rorgängargatan 17 A, 4tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

65 m²

2 rum

4 632 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 895 000 kr+2 %

75 308 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Midskeppsgatan 16

Lägenhet
Hammarby Sjöstad - Sickla Kaj, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

60 m²

4 rum

4 237 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 050 000 kr±0 %

100 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Skagersvägen 1

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Årsta

58 m²

3 rum

4 409 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 925 000 kr+27 %

67 672 kr/m²

Fastighetsbyrån Årsta
Fastighetsbyrån Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Fendergatan 11

Lägenhet
Hammarby Sjöstad - Henriksdalshamnen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

76 m²

3 rum

4 072 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 250 000 kr±0 %

69 079 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Stapelgatan 4, 5 tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

69 m²

2 rum

4 608 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 575 000 kr+1 %

80 797 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Rorgängargatan 17A

Lägenhet
Hammarby Sjöstad - Sickla Udde, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

65 m²

2 rum

4 632 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 595 000 kr±0 %

70 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Virkesvägen 19B, 8tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

49 m²

2 rum

3 457 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr±0 %

85 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026

Sickla Kanalgata 4

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

63 m²

3 rum

4 475 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 850 000 kr-2 %

92 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Korphoppsgatan 23

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

88 m²

3 rum

6 723 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 6 500 000 kr-3 %

73 864 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Redargatan 11

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

68 m²

3 rum

4 294 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr-6 %

67 647 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2025

Heliosgatan 16 A

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

33 m²

2 rum

2 428 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr-5 %

83 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Virkesvägen 9G

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

50 m²

2 rum

3 325 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 895 000 kr±0 %

77 900 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 nov. 2025

Årstavägen 24, 6/6tr

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Årsta

51 m²

2 rum

4 693 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+4 %

60 784 kr/m²

Fastighetsbyrån Årsta
Fastighetsbyrån Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2025

Henriksdalsallén 31 6/6TR

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

67,5 m²

3 rum

4 469 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 900 000 kr-2 %

72 593 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Styrbordsgatan 23, 1&2tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

81 m²

2,5 rum

5 723 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 6 600 000 kr-6 %

81 481 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025

Årstavägen 23

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Årsta

63 m²

3 rum

4 674 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 225 000 kr-8 %

51 190 kr/m²

Fastighetsbyrån Årsta
Fastighetsbyrån Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Styrbordsgatan 22, 3tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

64 m²

2 rum

4 275 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 000 000 kr±0 %

78 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025

Vävar Johans Gata 15, 3/4tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

98 m²

4 rum

7 405 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 675 000 kr±0 %

68 112 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Sköntorpsvägen 100, 2 tr

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Årsta

55 m²

2 rum

3 131 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+4 %

54 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Årsta
Fastighetsbyrån Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Vävar Johans Gata 15

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

47 m²

2 rum

4 352 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 690 000 kr-2 %

78 511 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Bränningevägen 5, 2tr

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Årsta

54 m²

2 rum

3 646 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 240 000 kr+5 %

60 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Årsta
Fastighetsbyrån Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025

Hammarby Allé 24, 5/7tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

78 m²

3 rum

5 282 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 800 000 kr-3 %

74 359 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Båtbyggargatan 23, 4tr

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

101 m²

4 rum

6 603 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 220 000 kr-1 %

71 485 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2025

Hammarby Allé 9

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

56 m²

1,5 rum

3 984 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr+1 %

68 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad
Fastighetsbyrån Stockholm - Hammarby Sjöstad

Visar 1 - 25 av 31