Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Solna

Fastighetsbyrån Solna

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Förrådsgatan 1

Lägenhet
Råsunda, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

48 m²

2 rum

3 088 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 925 000 kr+3 %

81 771 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Garvis Carlssons Gata 22

Lägenhet
Råsunda, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

42 m²

1,5 rum

2 774 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 175 000 kr+10 %

75 595 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Råsundavägen 101 B

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

76 m²

3 rum

Slutpris 6 500 000 kr

85 526 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Kyrkbacken 11, Hagalund, Solna kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Kyrkbacken 11

Lägenhet
Hagalund, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

62,5 m²

2 rum

5 151 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 375 000 kr+13 %

38 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Skytteholmsvägen 22, vån 5 av 5

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

58 m²

2 rum

3 004 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr+6 %

67 241 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2026

Cronhielms allé 33

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

39 m²

1 rum

Slutpris 2 500 000 kr

64 103 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026

Mäster Simons väg 22

Lägenhet
Frösunda, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

55,3 m²

2 rum

4 533 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr+3 %

59 675 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Armégatan 9 B

Lägenhet
Västra Skogen, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

60 m²

2 rum

3 933 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr+2 %

60 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Johan Enbergs väg 3, Västra Skogen, Solna kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Johan Enbergs väg 3

Lägenhet
Västra Skogen, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

67 m²

2 rum

3 920 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr+12 %

58 209 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Gustav III:s Boulevard 85

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

86 m²

3 rum

Slutpris 5 275 000 kr

61 337 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Krysshammarvägen 4

Lägenhet
Huvudsta, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

82,3 m²

3 rum

6 120 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr+3 %

41 312 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Klippgatan 12C

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

46 m²

1,5 rum

3 024 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

54 348 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Fridensborgsvägen 117

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

40 m²

1 rum

Slutpris 2 440 000 kr

61 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Huvudstagatan 33

Lägenhet
Västra Skogen, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

77 m²

3 rum

4 681 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 800 000 kr±0 %

62 338 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Huvudstagatan 18

Lägenhet
Huvudsta, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

107 m²

4 rum

5 292 kr/mån

Slutpris 6 300 000 kr+5 %

58 879 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Göran Perssons väg 13

Lägenhet
Huvudsta, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

110 m²

3 rum

6 090 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr+10 %

40 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Virebergsvägen 20

Lägenhet
Råsunda, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

55 m²

2 rum

2 990 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr+5 %

60 909 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Honnörsgatan 18

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

71 m²

3 rum

5 719 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

52 042 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Honnörsgatan 3, 2tr

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

68 m²

3 rum

4 969 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr-2 %

57 353 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Gustav III:s Boulevard 57

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

103 m²

4 rum

Slutpris 7 150 000 kr

69 417 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Evenemangsgatan 18

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

43 m²

2 rum

2 891 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

68 605 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Storgatan 76C, Huvudsta, Solna kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Storgatan 76C

Lägenhet
Huvudsta, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

53,5 m²

2 rum

4 594 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

55 981 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Klippgatan 24C

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

57,5 m²

2 rum

1 907 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr+19 %

60 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Anders Lundströms gata 15, 3 tr

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

88 m²

3 rum

Slutpris 5 700 000 kr

64 773 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Wiboms Väg 8

Lägenhet
Västra Skogen, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

22 m²

1 rum

2 858 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-2 %

113 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna

Visar 1 - 25 av 268