Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Södertälje

Fastighetsbyrån Södertälje

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2025

Stålhamravägen 16

Radhus
Saltskog, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

120+32 m²

5 rum

173 m²

Slutpris 3 375 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2025

Ejderstigen 5

Villa
Viksberg, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

96+11 m²

5 rum

1 804 m²

Slutpris 4 500 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2025

Lokevägen 10

Villa
Blombacka, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

159+76 m²

6 rum

845 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 750 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 aug. 2025

Hovslagarvägen 10

Villa
Bårsta, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

131+31 m²

5 rum

800 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 375 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2025

Rullstensvägen 1

Fritidshus
Enhörna, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

45 m²

2 rum

1 482 m²

Slutpris 1 700 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2025

Domarstigen 38

Radhus
Bårsta, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

132+28 m²

5 rum

186 m²

Slutpris 3 600 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2025

Gullvivsstigen 6

Villa
Järna, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

97+85 m²

5 rum

514 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 aug. 2025

Trekantsvägen 2

Villa
Hölö, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

100 m²

2 657 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Lanarvägen 5

Fritidshus
Södertälje, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

61 m²

4 rum

2 592 m²

Slutpris 2 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2025

Fornhöjdsvägen 12

Lägenhet
Fornhöjden, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

74,5 m²

4 rum

4 595 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 480 000 kr-1 %

19 866 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2025

Bergsrundan 27

Villa
Vattubrinken, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

70 m²

3 rum

1 662 m²

Slutpris 2 550 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2025

Folkungavägen 3

Villa
Östertälje, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

132+78 m²

6 rum

997 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jul. 2025

Norrgårdsvägen 3

Fritidshus
Enhörna, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

52 m²

3 rum

1 098 m²

Slutpris 1 365 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2025

Bergviksgatan 39

Villa
Bergvik, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

148+33 m²

5 rum

538 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 200 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Bangatan 26, Södertälje, Södertälje kommun
  • Såld 23 jul. 2025

Bangatan 26

Lägenhet
Södertälje, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

76 m²

3 rum

4 344 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

32 829 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Lämbonäsvägen 64, Hölö, Södertälje kommun
  • Såld 22 jul. 2025

Lämbonäsvägen 64

Villa
Hölö, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

90 m²

4 rum

1,2 ha
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2025

Karlslundsgatan 24

Lägenhet
Södertälje, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

71 m²

3 rum

4 759 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

22 465 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025

Granövägen 60

Lägenhet
Södertälje, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

90,5 m²

4 rum

6 818 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 165 000 kr-14 %

12 873 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jul. 2025

Bergviksgatan 6C

Lägenhet
Bergvik, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

54 m²

2 rum

4 256 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr-4 %

44 352 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

Orienteringsstigen 11B

Lägenhet
Geneta, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

79 m²

3 rum

4 515 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-2 %

25 949 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

Karlslundsgatan 22

Lägenhet
Centrala Södertälje, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

59 m²

2 rum

4 008 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 455 000 kr-3 %

24 661 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2025

Enedalsvägen 3

Lägenhet
Karlhov, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

73 m²

3 rum

4 682 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

21 233 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Edeby allé 21, Hölö, Södertälje kommun
  • Såld 12 jul. 2025

Edeby allé 21

Villa
Hölö, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

119 m²

4 rum

1 279 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2025

Simmarvägen 12

Villa
Geneta, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

110 m²

5 rum

805 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 810 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2025

Nydalavägen 50

Radhus
Nydala, Södertälje kommun
Fastighetsbyrån Södertälje

116,5 m²

4 rum

6 886 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr+2 %

25 751 kr/m²

Fastighetsbyrån Södertälje
Fastighetsbyrån Södertälje

Visar 251 - 275 av 344