Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Skövde

Fastighetsbyrån Skövde

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Lundenvägen 41A, Lunden, Skövde kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Lundenvägen 41A

Lägenhet
Lunden, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

40,5 m²

1 rum

3 257 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 710 000 kr+4 %

17 531 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Mårumsvägen 7, Ulvåker, Skövde kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Mårumsvägen 7

Villa
Ulvåker, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

104+55 m²

5 rum

1 333 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Gärdesvägen 8, Timmersdala, Skövde kommun
  • Såld 29 maj. 2025

Gärdesvägen 8

Villa
Timmersdala, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

145+35 m²

5 rum

840 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 725 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Älgstigen 1 C, Vasastaden, Skövde kommun
  • Såld 29 maj. 2025

Älgstigen 1 C

Lägenhet
Vasastaden, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

85 m²

3 rum

5 018 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr+18 %

27 647 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Henrik Gjutares gata 26B, Norrmalm, Skövde kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Henrik Gjutares gata 26B

Lägenhet
Norrmalm, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

52,5 m²

2 rum

4 277 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr±0 %

20 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Storgatan 26A, Centrum, Skövde kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Storgatan 26A

Lägenhet
Centrum, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

62,5 m²

2 rum

2 904 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-11 %

26 400 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Klockebacken 2, Östermalm, Skövde kommun
  • Såld 25 maj. 2025

Klockebacken 2

Villa
Östermalm, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

63+63 m²

3 rum

714 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Repslagaregatan 3, Centrum, Skövde kommun
  • Såld 24 maj. 2025

Repslagaregatan 3

Lägenhet
Centrum, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

67 m²

2 rum

4 894 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 785 000 kr-1 %

26 642 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Riksbyggevägen 2B, Skultorp, Skövde kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Riksbyggevägen 2B

Lägenhet
Skultorp, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

67,5 m²

3 rum

5 217 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 680 000 kr-9 %

10 074 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Rubinvägen 31, Ulveket, Skövde kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Rubinvägen 31

Villa
Ulveket, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

109+109 m²

4 rum

1 021 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 825 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Flistad Skattegården 1, Tidan, Skövde kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Flistad Skattegården 1

Villa
Tidan, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

120+24 m²

6 rum

8 282 m²

Slutpris 2 310 000 kr+18 %
Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Stenhuggargränd 1A, Centrum, Skövde kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Stenhuggargränd 1A

Lägenhet
Centrum, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

88 m²

4 rum

5 803 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

38 580 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Ängsmarksgatan 9, Trädgårdsstaden, Skövde kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Ängsmarksgatan 9

Radhus
Trädgårdsstaden, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

112 m²

5 rum

264 m²

Slutpris 3 675 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Knösamossen 2, Igelstorp, Skövde kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Knösamossen 2

Villa
Igelstorp, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

76 m²

3 rum

1 970 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 395 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Henrik Gjutares gata 28A , Norrmalm, Skövde kommun
  • Såld 11 maj. 2025

Henrik Gjutares gata 28A

Lägenhet
Norrmalm, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

53,5 m²

2 rum

5 309 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 775 000 kr±0 %

14 486 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Henrik Gjutares Gata 28 B, Norrmalm, Skövde kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Henrik Gjutares Gata 28 B

Lägenhet
Norrmalm, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

48,5 m²

2 rum

4 360 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 030 000 kr+4 %

21 237 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Industrigatan 4B, Skultorp, Skövde kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Industrigatan 4B

Lägenhet
Skultorp, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

61 m²

2 rum

4 127 kr/mån

Slutpris 450 000 kr±0 %

7 377 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Lars Olofs Gata 1C , Norrmalm, Skövde kommun
  • Såld 7 maj. 2025

Lars Olofs Gata 1C

Lägenhet
Norrmalm, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

63 m²

2 rum

4 296 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

20 556 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Industrigatan 4A, Skultorp, Skövde kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Industrigatan 4A

Lägenhet
Skultorp, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

78,5 m²

3 rum

6 366 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 600 000 kr-17 %

7 643 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde

Visar 151 - 169 av 169