Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Alexander Bragstad

Alexander Bragstad

Om mig

Alexander är ett tryggt val med sin breda kunskap och sitt stora engagemang. Både säljare och köpare tenderar att ge Alexander höga betyg för sitt arbete. Han förmedlar och värderar allt ifrån en mindre bostadsrätt mitt i stan till en stor hästgård eller skogsfastighet ute på landet. Variationen är mycket av nöjet för honom och han kan alltid vara er mäklare, vad ni än tänkt sälja eller köpa. Kontakta eller boka ett möte via webben, så skräddarsyr ni tillsammans en plan för just er.
Mäklarens försäljningar
2 rum vinterbonat fritidshus på Bodan 329 Skellefteå, Skellefteå kommun - bild 1
2 rum vinterbonat fritidshus på Bodan 329 Skellefteå, Skellefteå kommun - bild 2
2 rum vinterbonat fritidshus på Bodan 329 Skellefteå, Skellefteå kommun - bild 3
Tor 21 maj kl 12:00

Bodan 329

Fritidshus
Skellefteå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
2 350 000 kr
50 + 30 m²
2 rum
1 692 m² tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
2 rum lägenhet på Bogatan 27 Skelleftehamn, Skellefteå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bogatan 27 Skelleftehamn, Skellefteå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bogatan 27 Skelleftehamn, Skellefteå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Bogatan 27 Skelleftehamn, Skellefteå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Bogatan 27 Skelleftehamn, Skellefteå kommun - bild 5

Bogatan 27

Lägenhet
Skelleftehamn, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
600 000 kr
59,5 m²
2 rum
vån 2/3
5 224 kr/mån
10 084 kr/m²

Välkommen till denna renoverade 2-rumslägenhet på 59,5 kvm med enhetliga golv och med ljusa och tidlösa ytskikt som skapar en inbjudande atmosfär. Denna bostad stoltserar med en balkongen mot väster som inbjuder till avkopplande stunder i eftermiddags och kvällssolen. Vi kliver in i en ljus och rymlig hall som är försedd med ett stilrent golv och ljusa väggar. Bostadens badrum renoverades av…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
2 rum lägenhet på Getbergsvägen 4 Getberget, Skellefteå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Getbergsvägen 4 Getberget, Skellefteå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Getbergsvägen 4 Getberget, Skellefteå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Getbergsvägen 4 Getberget, Skellefteå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Getbergsvägen 4 Getberget, Skellefteå kommun - bild 5

Getbergsvägen 4

Lägenhet
Getberget, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
1 495 000 kr
67 m²
2 rum
vån 3/3
3 748 kr/mån
22 313 kr/m²

Välkommen till denna rymliga och stilfulla tvåa, med potential för ytterligare ett rum, belägen på det eftertraktade Getberget i Skellefteå. Denna lägenhet erbjuder ett bekvämt boende med nyrenoverat kök, nya ytskikt och ett fantastiskt ljusinsläpp som ger ett luftigt och ljust boende. Det nyrenoverade köket utstrålar modern elegans och är utrustat med fina vitvaror och stilrena ytskikt. Med…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
3 rum lägenhet på Norrbölegatan 44 Norrböle, Skellefteå kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Norrbölegatan 44 Norrböle, Skellefteå kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Norrbölegatan 44 Norrböle, Skellefteå kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Norrbölegatan 44 Norrböle, Skellefteå kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Norrbölegatan 44 Norrböle, Skellefteå kommun - bild 5

Norrbölegatan 44

Lägenhet
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
1 820 000 kr
75,5 m²
3 rum
vån 1/2
6 280 kr/mån
24 106 kr/m²

På gränsen mellan Norrböle och centrum erbjuder vi nu denna fina möjlighet att få förvärva en trea endast några få trappsteg upp. Bostaden är i absoluta kanonskick och har nyligen totalrenoverats med fina materialval, tex en bänkskiva med amerikansk valnöt för extra touch i köket. Det finns en balkong i västerläge och man har bara en kort promenad in till Guldtorget och omkringliggande butiker.…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
4 rum villa på Österjörn 14 Jörn, Skellefteå kommun - bild 1
4 rum villa på Österjörn 14 Jörn, Skellefteå kommun - bild 2
4 rum villa på Österjörn 14 Jörn, Skellefteå kommun - bild 3
4 rum villa på Österjörn 14 Jörn, Skellefteå kommun - bild 4
4 rum villa på Österjörn 14 Jörn, Skellefteå kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 11:30

Österjörn 14

Villa
Jörn, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
995 000 kr
112 m²
4 rum
3 330 m² tomt

Välkommen till Österjörn 14 – en idyllisk pärla vid vackra Jörnsträsket! Här erbjuds ett charmigt och naturnära boende i en rofylld miljö där lugnet och den storslagna naturen står i centrum. Bostaden rymmer ett funktionellt och modernt kök, två trivsamma sovrum, ett vardagsrum samt ett badrum – perfekt för både permanentboende och fritidsdrömmen. Den rymliga altanen i soligt söderläge bjuder…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Bureå, Skellefteå kommun

Skärvägen 29

Villa
Bureå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
2 000 000 kr
153 + 2 m²
5 rum
1 138 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Anderstorp, Skellefteå kommun

Hemmansgatan 47

Lägenhet
Anderstorp, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
790 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/2
4 588 kr/mån
10 128 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Norrböle, Skellefteå kommun

Norrbölegatan 46

Lägenhet
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
1 200 000 kr
50,5 m²
2 rum
vån 2/2
4 266 kr/mån
23 762 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
3 rum vinterbonat fritidshus på Norra Källbomark 8 Norra Källbomark, Skellefteå kommun - bild 1
3 rum vinterbonat fritidshus på Norra Källbomark 8 Norra Källbomark, Skellefteå kommun - bild 2
3 rum vinterbonat fritidshus på Norra Källbomark 8 Norra Källbomark, Skellefteå kommun - bild 3

Norra Källbomark 8

Fritidshus
Norra Källbomark, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
995 000 kr
103 m²
3 rum
1 635 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Malå, Malå kommun

Hökvägen 6

Villa
Malå, Malå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
495 000 kr
125 + 60 m²
5 rum
1 005 m² tomt
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Skelleftehamn, Skellefteå kommun

Bogatan 25

Lägenhet
Skelleftehamn, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
650 000 kr
59 m²
2 rum
vån 1/3
4 692 kr/mån
11 017 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Ostvik, Skellefteå kommun

Söderbodan 174

Tomt
Ostvik, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå
725 000 kr
1 730 m²
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå

Visar alla 12