Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Peter Nörklit

Peter Nörklit

Om mig

Jag har arbetat på Fastighetsbyrån i Sjöbo sedan 2013. Då jag varit i branschen ett bra tag, har jag samlat på mig mycket erfarenhet och något jag lärt mig med åren är att trygghet och lyhördhet är viktiga ledord. För mig är det väldigt kul och få arbeta med den stora variationen av bostäder som finns i Sjöbo kommun. Att jag får hjälpa dig som säljare eller köpare med ert livs kanske största affär är något som verkligen inspirerar mig.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Törnedalsgatan 14B, Sjöbo, Sjöbo kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Törnedalsgatan 14B

Lägenhet
Sjöbo, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

80,5 m²

3 rum

5 877 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-12 %

13 665 kr/m²

Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Heingebergsvägen 73, Vollsjö, Sjöbo kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Heingebergsvägen 73

Villa
Vollsjö, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

81+55 m²

5 rum

973 m²

Slutpris 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Västergatan 21, Vollsjö, Sjöbo kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Västergatan 21

Lägenhet
Vollsjö, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

41 m²

1 rum

3 527 kr/mån

Slutpris 185 000 kr-26 %

4 512 kr/m²

Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Idunsgränd 7, Sjöbo, Sjöbo kommun
  • Såld 22 mar. 2026

Idunsgränd 7

Villa
Sjöbo, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

126+126 m²

6 rum

812 m²

Slutpris 2 630 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Kaprifolvägen 25, Sommarbyarna, Sjöbo kommun
  • Såld 22 mar. 2026

Kaprifolvägen 25

Villa
Sommarbyarna, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

87 m²

3 rum

878 m²

Slutpris 1 800 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fyndvägen 12-67, Vollsjö, Sjöbo kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Fyndvägen 12-67

Villa
Vollsjö, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

196 m²

8 rum

1 594 m²

Slutpris 1 100 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Grönadalsvägen 192, Vollsjö, Sjöbo kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Grönadalsvägen 192

Villa
Vollsjö, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

49+3 m²

3 rum

368 m²

Slutpris 975 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Östergatan 14, Sjöbo, Sjöbo kommun
  • Såld 10 feb. 2026

Östergatan 14

Villa
Sjöbo, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

118+76 m²

5 rum

573 m²

Slutpris 2 295 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Trastgatan 4, Blentarp, Sjöbo kommun
  • Såld 8 jan. 2026

Trastgatan 4

Villa
Blentarp, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

151+49 m²

5 rum

1 359 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Ystadsvägen 993-6, Sjöbo, Sjöbo kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Ystadsvägen 993-6

Villa
Sjöbo, Sjöbo kommun