Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Skeppsholmsvägen 18, Sigtuna - Munkholmen, Sigtuna kommun
  • Såld 2 okt. 2025

Skeppsholmsvägen 18

Villa
Sigtuna - Munkholmen, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

182+12 m²

5 rum

1 533 m²

Slutpris 12 000 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Siriusgatan 64

Radhus
Steninge, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

131 m²

5 rum

6 397 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr-14 %

11 832 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Garnet 9

Villa
Sigtuna - Björkbacka Strand, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

179+121 m²

5 rum

1 866 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 525 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Diagonalen 2F 1601

Lägenhet
Centrala Märsta, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

40 m²

2 rum

3 101 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

47 375 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Skolgatan 1G

Lägenhet
Centrala Märsta, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

55 m²

2 rum

4 283 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-4 %

23 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Olofsgatan 13

Villa
Centrala Sigtuna, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

175+157 m²

9 rum

1 128 m²
  • Uteplats

Slutpris 11 000 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

Katsen 31

Villa
Sigtuna - Björkbacka Strand, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

145 m²

5 rum

546 m²

Slutpris 6 150 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

Albano 357

Villa
Märsta - Nordöstra, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

154+80 m²

5 rum

3 011 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 150 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025

Diagonalen 2B 1301

Lägenhet
Centrala Märsta, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

35 m²

1 rum

2 713 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

42 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025

Lindvägen 11, BV

Lägenhet
Centrala Märsta, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

59 m²

2 rum

4 949 kr/mån

Slutpris 1 575 000 kr-1 %

26 695 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Väringavägen 12

Lägenhet
Centrala Sigtuna, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

91 m²

3 rum

3 670 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 725 000 kr+10 %

51 923 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025

Blåbärsvägen 29

Radhus
Märsta - Norrbacka, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

108+12 m²

4 rum

428 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2025

Anemonstigen 5

Villa
Centrala Märsta, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

103+103 m²

889 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 513 438 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2025

Ekilla Gårdsväg 40

Lägenhet
Centrala Märsta, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

62 m²

2 rum

4 260 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

26 613 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2025

Sätunavägen 23A

Lägenhet
Centrala Märsta, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

89,5 m²

4 rum

6 441 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

16 760 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Emunds väg 3

Villa
Sigtuna - Södertil, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

208+69 m²

7 rum

1 889 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 200 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Eskil Isakssons gata 2

Lägenhet
Sigtuna - Pilsbo, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

61 m²

2 rum

4 829 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-13 %

27 049 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Kärrvägen 24, Sigtuna - Hällsbo, Sigtuna kommun
  • Såld 20 aug. 2025

Kärrvägen 24

Radhus
Sigtuna - Hällsbo, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

108 m²

4 rum

346 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 550 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Steningeliden 45

Villa
Steninge Slottsby, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

131 m²

5 rum

484 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 500 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Smedjans väg 11

Radhus
Steninge Slottsby, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

147+4 m²

6 rum

6 851 kr/mån

Slutpris 3 875 000 kr-3 %

26 361 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2025

Venngarn 569

Villa
Sigtuna - Wenngarn, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

140+28 m²

6 rum

1 037 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 525 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2025

Valsta gårdsväg 4

Lägenhet
Märsta - Valsta, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

55 m²

2 rum

4 545 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-4 %

24 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2025

Pål Pålssons gata 27

Villa
Centrala Sigtuna, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

103 m²

4 rum

526 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 690 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jul. 2025

Nyponvägen 2

Lägenhet
Centrala Sigtuna, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

61 m²

2 rum

3 290 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 215 000 kr+1 %

36 311 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jul. 2025

Venngarn 631B

Radhus
Sigtuna - Wenngarn, Sigtuna kommun
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

105+61 m²

4 rum

5 500 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 515 000 kr-2 %

33 476 kr/m²

Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

Visar 76 - 100 av 122