Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Sandviken

Fastighetsbyrån Sandviken

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
4 rum lägenhet på Backgläntan #29 - Alanittislingan 14A Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Backgläntan #29 - Alanittislingan 14A Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Backgläntan #29 - Alanittislingan 14A Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Backgläntan #29 - Alanittislingan 14A Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Backgläntan #29 - Alanittislingan 14A Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 5

Backgläntan #29 - Alanittislingan 14A

Lägenhet
Kungsberget, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
2 488 000 kr
77 m²
4 rum
vån 1/2
4 606 kr/mån
32 312 kr/m²

Exklusiv 8-10 bäddars lägenhet om 77 kvm - genomgående golvvärme - entréplan med egen altan Rymligt entrérum med generös och anpassningsbar förvaring, inbyggt torkskåp samt plats för tvättmaskin. Badrum med kaklade väggar, takdusch, tvättställ och bastu. Lounge för flexibel användning av spabad efter dagens aktiviteter. Allrum med kök och matplats med stora fönsterpartier och utgång till altan i…

Premium
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Seljansö Kulle, Sandvikens kommun

Seljansögatan 5D

Radhus
Seljansö Kulle, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
1 395 000 kr
73 + 37 m²
3 rum
140 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
4 rum radhus på Fredriksgatan 84B Vallhov, Sandvikens kommun - bild 1
4 rum radhus på Fredriksgatan 84B Vallhov, Sandvikens kommun - bild 2
4 rum radhus på Fredriksgatan 84B Vallhov, Sandvikens kommun - bild 3
4 rum radhus på Fredriksgatan 84B Vallhov, Sandvikens kommun - bild 4
4 rum radhus på Fredriksgatan 84B Vallhov, Sandvikens kommun - bild 5
Tor 21 maj

Fredriksgatan 84B

Radhus
Vallhov, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
1 625 000 kr
113 + 55 m²
4 rum
159 m² tomt

Varmt välkommen till fint radhus med bra läge i populära Vallhov! Ett radhus i genomgående fint skick med bra läge. Trevlig lättskött trädgård med flera sällskapsytor genom både inglasat uterum, altan under tak samt uteplats. En lugn plats att komma hem till. Här erbjuds ett bekvämt och enkelt boende via samfälligheten. Radhuset erbjuder på entréplan en välkomnande hall, kök med utrymme för…

Premium
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Centralt, Sandvikens kommun

Bryggargatan 7D

Lägenhet
Centralt, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
350 000 kr
38 m²
1 rum
vån 3/3
3 302 kr/mån
9 211 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
2 rum lägenhet på Stationsgatan 17 Centralt, Sandvikens kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stationsgatan 17 Centralt, Sandvikens kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stationsgatan 17 Centralt, Sandvikens kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stationsgatan 17 Centralt, Sandvikens kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stationsgatan 17 Centralt, Sandvikens kommun - bild 5

Stationsgatan 17

Lägenhet
Centralt, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
1 175 000 kr
90 m²
2 rum
vån 0/2
5 500 kr/mån
13 056 kr/m²

Tilltaget stor sekelskiftes lägenhet bekvämt belägen med egen ingång i markplan på gaveln av det charmiga huset. Lägenheten är idag om 2 rum och kök men som enkelt kan göras om till antingen en 3:a eller 4:a om önskemål finns, här har du genomgående rymliga rum men helkaklat badrum med badkar och WC samt mindre toalett, gott om förvaring i flertalet klädkammare samt stort vardagsrum! Här bor…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
4 rum fritidshus på Uvnäsvägen 7 och 9 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 1
4 rum fritidshus på Uvnäsvägen 7 och 9 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 2
4 rum fritidshus på Uvnäsvägen 7 och 9 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 3
4 rum fritidshus på Uvnäsvägen 7 och 9 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 4
4 rum fritidshus på Uvnäsvägen 7 och 9 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 5
Tis 26 maj

Uvnäsvägen 7 och 9

Fritidshus
Storsjön, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
3 700 000 kr
60 m²
4 rum
1 828 m² tomt

Tillfälle att förvärva charmigt fritidshus med fantastiskt läge vid Storsjön! Egen vik där du kan köra båt ända fram till den egna stranden. Drömmer du om ett fritidshus med egen strand och närhet till naturen har du hittat rätt. Här har du dubbla tomter med toppenläge som ger dig bra möjligheter till byggnation. På den ena tomten finns fritidshuset och på den andra tomten finns…

Premium
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
3 rum lägenhet på Å Hus B03 - Gamla Vintervägen 32 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Å Hus B03 - Gamla Vintervägen 32 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Å Hus B03 - Gamla Vintervägen 32 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Å Hus B03 - Gamla Vintervägen 32 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Å Hus B03 - Gamla Vintervägen 32 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 5

Å Hus B03 - Gamla Vintervägen 32

Lägenhet
Kungsberget, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
1 495 000 kr
58 m²
3 rum
vån 1/2
4 500 kr/mån
25 776 kr/m²

En fin lägenhet på entréplan med ett av Kungsbergets bästa lägen precis intill åttastolsliften. Bekymmerfritt ägande i en av Sveriges snabbast växande skidorter med ett attraktivt uthyrningsupplägg och fina nettointäkter. Å-Hus B03 är en av de mest populära boenden att boka för Kungsbergets skidgäster och har bra hyresintäkter. Lägenheten har hyresintäkter 2025 jan-mars om 35 146 kr efter…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
1 rum lägenhet på Torggatan 35A Centralt, Sandvikens kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Torggatan 35A Centralt, Sandvikens kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Torggatan 35A Centralt, Sandvikens kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Torggatan 35A Centralt, Sandvikens kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Torggatan 35A Centralt, Sandvikens kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 10:00

Torggatan 35A

Lägenhet
Centralt, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
395 000 kr
42 m²
1 rum
vån 3/3
3 238 kr/mån
9 405 kr/m²

Unik etta på Torggatan med inglasad balkong i gavelläge – perfekt för att njuta av ljuset året om! Köket är rymligt och har plats för en liten matgrupp med fyra sittplatser, idealiskt för både vardag och gäster. Vardagsrummet har renoverats och fått en smart sovalkov som skapar extra funktion och gör denna bostad unik i huset. Ett hem som kombinerar stil, komfort och praktiska lösningar –…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
4 rum parhus på Laduvallsvägen 7A Säljan, Sandvikens kommun - bild 1
4 rum parhus på Laduvallsvägen 7A Säljan, Sandvikens kommun - bild 2
4 rum parhus på Laduvallsvägen 7A Säljan, Sandvikens kommun - bild 3
4 rum parhus på Laduvallsvägen 7A Säljan, Sandvikens kommun - bild 4
4 rum parhus på Laduvallsvägen 7A Säljan, Sandvikens kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Emma Forsberg

Fastighetsbyrån Sandviken

Objektsbild
Ons 20 maj kl 14:00

Laduvallsvägen 7A

Radhus
Säljan, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
1 895 000 kr
99 m²
4 rum
6 307 kr/mån
19 141 kr/m²

Välkommen in till detta vackra parhus som ligger med det idylliska sjönära läget! Här bor du riktigt bra i hus med stora härliga rum i öppen planlösning vid entréplanet där du bjuds härlig modernt kök, helkaklat badrum och luftigt vardagsrum. Som öppnar upp mot den sköna altanen med grönt insynsskyddat läge som ger dig ro. I det övre planet finns hela tre sovrum och ytterligare helkaklat badrum.…

Max
Uteplats
Emma Forsberg
Emma ForsbergFastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
3 rum lägenhet på Terrassen #39 - Backladsvägen 6D Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Terrassen #39 - Backladsvägen 6D Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Terrassen #39 - Backladsvägen 6D Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Terrassen #39 - Backladsvägen 6D Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Terrassen #39 - Backladsvägen 6D Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 5

Terrassen #39 - Backladsvägen 6D

Lägenhet
Kungsberget, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
875 000 kr
49 m²
3 rum
vån 1/2
5 995 kr/mån
17 857 kr/m²

Bekymmerfritt ägande i en av Sveriges snabbast växande skidorter med ett attraktivt uthyrningsupplägg och fina hyresintäkter. I Kungsberget, Stockholm/Mälardalens närmaste skidort, finns nu möjlighet att köpa en lägenhet vid barnvänliga Terrassen med byggår 2021. Det är många skidgäster i Kungsberget som bokar boende på Terrassen och trivs med området intill barnbacken. Lägenheten har bra…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
4 rum parhus på Terrassen #3 - Backladsvägen 15B - Friköpt Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 1
4 rum parhus på Terrassen #3 - Backladsvägen 15B - Friköpt Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 2
4 rum parhus på Terrassen #3 - Backladsvägen 15B - Friköpt Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 3
4 rum parhus på Terrassen #3 - Backladsvägen 15B - Friköpt Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 4
4 rum parhus på Terrassen #3 - Backladsvägen 15B - Friköpt Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 5

Terrassen #3 - Backladsvägen 15B - Friköpt

Radhus
Kungsberget, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
1 595 000 kr
74 m²
4 rum
175 m² tomt

Unik möjlighet att förvärva ett friköpt parhus, Terrassen #3, med låga driftskostnader vid barnvänliga Terrassen. Bekymmerfritt ägande i en av Sveriges snabbast växande skidorter med ett attraktivt uthyrningsupplägg och fina nettointäkter. Det är många skidgäster i Kungsberget som bokar boende på Terrassen och trivs med området och därmed möjlighet till bra hyresintäkter. Det friköpta parhuset i…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
2 rum lägenhet på Vikingavägen 21 Seestaden, Sandvikens kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vikingavägen 21 Seestaden, Sandvikens kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vikingavägen 21 Seestaden, Sandvikens kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vikingavägen 21 Seestaden, Sandvikens kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vikingavägen 21 Seestaden, Sandvikens kommun - bild 5

Vikingavägen 21

Lägenhet
Seestaden, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
525 000 kr
55 m²
2 rum
vån 2/2
5 460 kr/mån
9 545 kr/m²

Nu kan du förvärva denna sköna lägenhet om två rum och kök efter lugna fina Vikingavägen. Lägenhet som har genomgående fina ytskikt och nyare parkettgolv i hall och sovrum. Kök som har en härlig modern touch, helkaklat badrum, stort härligt vardagsrum samt mysig inglasad balkong. Lägenheten ligger i ett bra område med närhet till skola, kommunikationer, restauranger och mataffär. Välkommen…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
4 rum villa på Prinshöjden nr 8 - Nedre Ängsvägen 15C Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 1
4 rum villa på Prinshöjden nr 8 - Nedre Ängsvägen 15C Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 2
4 rum villa på Prinshöjden nr 8 - Nedre Ängsvägen 15C Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 3
4 rum villa på Prinshöjden nr 8 - Nedre Ängsvägen 15C Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 4
4 rum villa på Prinshöjden nr 8 - Nedre Ängsvägen 15C Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 5

Prinshöjden nr 8 - Nedre Ängsvägen 15C

Villa
Kungsberget, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
3 195 000 kr
80 m²
4 rum
346 m² tomt

Unikt tillfälle – exklusiv fjällstuga i bästa ski in/ski out-läge på Prinshöjden Nu har du chansen att förvärva en av Kungsbergets mest attraktiva fjällstugor – Prinshöjden #8. Perfekt placerad mellan två skidbackar, med utsikt mot Ski Lodge och liftar, erbjuder denna stuga både lugn och direkt närhet till fjällets puls. Bekymmersfritt ägande med frihet Till skillnad från många andra boenden i…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Born, Hofors kommun
Ons 20 maj

Södra Esplanaden 27C

Radhus
Born, Hofors kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
225 000 kr
52 m²
2 rum
4 350 kr/mån
4 327 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
2 rum lägenhet på Högbovägen 6B Centralt, Sandvikens kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Högbovägen 6B Centralt, Sandvikens kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Högbovägen 6B Centralt, Sandvikens kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Högbovägen 6B Centralt, Sandvikens kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Högbovägen 6B Centralt, Sandvikens kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 11:00

Högbovägen 6B

Lägenhet
Centralt, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
650 000 kr
57,5 m²
2 rum
vån 3/3
5 178 kr/mån
11 304 kr/m²

Välkommen högst upp på Högbovägen 6B – ett hem med både läge och ljus! Denna fräscha 2:a erbjuder nya, fina ytskikt och ett renoverat badrum som ger en modern och trivsam känsla. Här bor du utan insyn och med en balkong i västerläge där du kan njuta av eftermiddags- och kvällssolen. Gott om förvaring i flera fasta garderober gör vardagen smidig. Attraktivt läge i Sandviken med närhet till…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Österfärnebo, Sandvikens kommun

Västanhedevägen 4

Tomt
Österfärnebo, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
195 000 kr
1 725 m²
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Barrsätra, Sandvikens kommun

Bergsgatan 4B

Lägenhet
Barrsätra, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
695 000 kr
58,5 m²
2 rum
vån 1/2
4 774 kr/mån
11 880 kr/m²
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
1 rum lägenhet på Agavägen 15A Seestaden, Sandvikens kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Agavägen 15A Seestaden, Sandvikens kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Agavägen 15A Seestaden, Sandvikens kommun - bild 3
Ons 20 maj

Agavägen 15A

Lägenhet
Seestaden, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
275 000 kr
26,5 m²
1 rum
vån 5/9
2 048 kr/mån
10 377 kr/m²
Plus
Hiss
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
6 rum villa på Getostvägen 20 Vallhov, Sandvikens kommun - bild 1
6 rum villa på Getostvägen 20 Vallhov, Sandvikens kommun - bild 2
6 rum villa på Getostvägen 20 Vallhov, Sandvikens kommun - bild 3
6 rum villa på Getostvägen 20 Vallhov, Sandvikens kommun - bild 4
6 rum villa på Getostvägen 20 Vallhov, Sandvikens kommun - bild 5

Getostvägen 20

Villa
Vallhov, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
3 700 000 kr
164 + 41 m²
6 rum
1 008 m² tomt

Välkommen till denna välskötta 1½-plansvilla som erbjuder allt en familj kan önska sig. Huset har genomgående hög standard och har under de senaste åren genomgått omfattande renoveringar. Från 2022 och framåt har bland annat dessutom har yttertak bytt och solpaneler installerats, husets fasad målats, nytt kök, badrum, hall och ytskikt förnyats. Villan bjuder på generösa sällskapsytor och en…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Storsjön, Sandvikens kommun
Tis 26 maj

Hedåsstrands väg 12

Villa
Storsjön, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
3 500 000 kr
126 + 38 m²
4 rum
1 120 m² tomt
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
6 rum villa på Kalors 5 Mörtebo, Ockelbo kommun - bild 1
6 rum villa på Kalors 5 Mörtebo, Ockelbo kommun - bild 2
6 rum villa på Kalors 5 Mörtebo, Ockelbo kommun - bild 3
6 rum villa på Kalors 5 Mörtebo, Ockelbo kommun - bild 4
6 rum villa på Kalors 5 Mörtebo, Ockelbo kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Kalors 5

Villa
Mörtebo, Ockelbo kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
1 995 000 kr
244 m²
6 rum
3 002 m² tomt

Välkommen till denna charmiga fastighet i Mörtebo! En fastighet i genomgående bra skick med helt nytt bergvärmesystem från december 2023 för bekväm och billig uppvärmning. Uthus med verkstad, förrådsutrymmen, snickarverkstad och carport. I verkstadsdelen finns våtrumsmatta, vatten och el, bastu, dusch och wc. Välkommen in och låt dig charmas av de fina ytskikten som är valda med känsla. Lantliga…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
6 rum villa på Gamla vägen 23 Storvik, Sandvikens kommun - bild 1
6 rum villa på Gamla vägen 23 Storvik, Sandvikens kommun - bild 2
6 rum villa på Gamla vägen 23 Storvik, Sandvikens kommun - bild 3
6 rum villa på Gamla vägen 23 Storvik, Sandvikens kommun - bild 4
6 rum villa på Gamla vägen 23 Storvik, Sandvikens kommun - bild 5
Tor 28 maj

Gamla vägen 23

Villa
Storvik, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
1 150 000 kr
163 + 40 m²
6 rum
1 335 m² tomt

Sekelskiftescharm i centrala Storvik! Välkommen till denna vackra sekelskiftesvilla från 1912 – ett hem fullt av karaktär, ljus och rymd. Här möts tidsenliga detaljer som rejäla trägolv och högt i tak med moderna renoveringar som gör boendet både bekvämt och bekymmersfritt. Huset rymmer 163 kvm fördelat på sex rum, varav tre till fyra sovrum, med generösa sällskapsytor och två fungerande…

Premium
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Barrsätra, Sandvikens kommun
Ons 20 maj

Promenaden 4

Lägenhet
Barrsätra, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
385 000 kr
34 m²
1,5 rum
vån 1/4
2 829 kr/mån
11 324 kr/m²
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
4 rum villa på Gavelstigen 146 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 1
4 rum villa på Gavelstigen 146 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 2
4 rum villa på Gavelstigen 146 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 3
4 rum villa på Gavelstigen 146 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 4
4 rum villa på Gavelstigen 146 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 5

Gavelstigen 146

Villa
Årsunda, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken
6 900 000 kr
148 + 13 m²
4 rum
6,1 ha tomt

Unikt tillfälle att förvärva denna fantastiska fastighet på Gavelstigen! Fastigheten har ett avskilt läge med 1-plansvilla och stor maskinhall som båda är byggda 2016. Du äger sedan marken om 6 hektar skog ned till Storsjön där det finns en brygga med privat strand. Bra med utrymme för båt av större modell. Jakträtt och fiskerätt ingår. Vad sägs om att äga en alldeles egen ö i Storsjön? Rakt ut…

Premium
Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
tomt på Kungshöjden #2 - Krobrovägen 48 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 1
tomt på Kungshöjden #2 - Krobrovägen 48 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 2
tomt på Kungshöjden #2 - Krobrovägen 48 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 3
tomt på Kungshöjden #2 - Krobrovägen 48 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 4
tomt på Kungshöjden #2 - Krobrovägen 48 Kungsberget, Sandvikens kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Gustav Björkman

Fastighetsbyrån Sandviken

Objektsbild

Kungshöjden #2 - Krobrovägen 48