Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Säffle

Fastighetsbyrån Säffle

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
7 rum villa på Nävervägen 19 Treabackarna, Säffle kommun - bild 1
7 rum villa på Nävervägen 19 Treabackarna, Säffle kommun - bild 2
7 rum villa på Nävervägen 19 Treabackarna, Säffle kommun - bild 3
7 rum villa på Nävervägen 19 Treabackarna, Säffle kommun - bild 4
7 rum villa på Nävervägen 19 Treabackarna, Säffle kommun - bild 5

Nävervägen 19

Villa
Treabackarna, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
2 475 000 kr
170 + 75 m²
7 rum
1 050 m² tomt

Trivsam souterrängvilla på fin hörntomt mot skogen – ett perfekt familjehem! Välkommen till denna rymliga och mycket trivsamma souterrängvilla med ett utmärkt läge i området. Här bor du på en fin hörntomt som gränsar mot skog och grönområde – en rofylld och barnvänlig miljö där naturen blir en naturlig del av vardagen. Bostaden erbjuder generösa ytor som passar perfekt för barnfamiljen. Hjärtat…

Fastighetsbyrån Säffle
275 000 kr
100 m²
4 rum
5 160 m² tomt
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
2 rum fritidshus på Prästbol 26 Värmskog, Grums kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Prästbol 26 Värmskog, Grums kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Prästbol 26 Värmskog, Grums kommun - bild 3
2 rum fritidshus på Prästbol 26 Värmskog, Grums kommun - bild 4
2 rum fritidshus på Prästbol 26 Värmskog, Grums kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 24 maj kl 15:45

Prästbol 26

Fritidshus
Värmskog, Grums kommun
Fastighetsbyrån Säffle
545 000 kr
55 m²
2 rum
3 880 m² tomt

Välkommen till en egen plats i omtyckta Värmskog – med naturen som närmsta granne och sjön bara en kort promenad bort. Här silas ljuset vackert in mellan träden, särskilt under eftermiddag och kväll när tomten badar i ett varmt sken. En rofylld miljö för dig som söker lugnet, skogen och närheten till vatten. Den röda stugan om 55 kvm erbjuder en enkel och genuin standard med träpanel,…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Villan, Säffle kommun
Sön 24 maj kl 15:00

Olov trätäljagatan 10

Villa
Villan, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
1 325 000 kr
235 + 135 m²
8 rum
1 071 m² tomt
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Säffle, Säffle kommun
Sön 24 maj kl 11:00

Björrud Liljebacken

Villa
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
2 295 000 kr
164 m²
6 rum
7 301 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Treabackarna, Säffle kommun

Enbärsvägen 12

Villa
Treabackarna, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
1 675 000 kr
160 + 20 m²
5 rum
1 053 m² tomt
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Säffle, Säffle kommun

Karlstadsvägen 18

Lägenhet
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
195 000 kr
35 m²
1 rum
vån 3/3
1 735 kr/mån
5 571 kr/m²
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
3 rum övrig på Sandbacken 8  Säffle, Säffle kommun - bild 1
3 rum övrig på Sandbacken 8  Säffle, Säffle kommun - bild 2
3 rum övrig på Sandbacken 8  Säffle, Säffle kommun - bild 3
Sön 24 maj

Sandbacken 8

Övrigt
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
875 000 kr
42 m²
3 rum
1 000 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Slottsbron, Grums kommun
Mån 18 maj kl 18:30

Strandgatan 6C

Lägenhet
Slottsbron, Grums kommun
Fastighetsbyrån Säffle
315 000 kr
60 m²
2 rum
vån 1/3
2 772 kr/mån
5 250 kr/m²
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
6 rum villa på Herkulesgatan 7 Norelund, Säffle kommun - bild 1
6 rum villa på Herkulesgatan 7 Norelund, Säffle kommun - bild 2
6 rum villa på Herkulesgatan 7 Norelund, Säffle kommun - bild 3
6 rum villa på Herkulesgatan 7 Norelund, Säffle kommun - bild 4
6 rum villa på Herkulesgatan 7 Norelund, Säffle kommun - bild 5

Herkulesgatan 7

Villa
Norelund, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
1 375 000 kr
155 m²
6 rum
1 050 m² tomt

Välkommen till ett hem som verkligen har plats för livet! Här möts du av en rymlig och välskött villa där hela familjen får utrymme att trivas. Med generösa 155 kvadratmeter boyta och en fin tomt om 1050 kvadratmeter finns här gott om plats för både vardag och fest – oavsett om det handlar om lekande barn, middagar med vänner eller lugna stunder i trädgården. Redan i hallen sätts tonen för…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
3 rum villa på Annelundsvägen 56 Säffle, Säffle kommun - bild 1
3 rum villa på Annelundsvägen 56 Säffle, Säffle kommun - bild 2
3 rum villa på Annelundsvägen 56 Säffle, Säffle kommun - bild 3
3 rum villa på Annelundsvägen 56 Säffle, Säffle kommun - bild 4
3 rum villa på Annelundsvägen 56 Säffle, Säffle kommun - bild 5
Idag

Annelundsvägen 56

Villa
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
795 000 kr
94 + 50 m²
3 rum
1 117 m² tomt

På Annelundsvägen 56 erbjuds denna 1½-plansvilla med källare, belägen på fastigheten Säffle Förmannen 10. Ett hus om 3 rum och kök som lämpar sig väl för den mindre familjen eller för dig som söker ett praktiskt och lättöverskådligt boende. Entréplanet består av en öppen hall med anslutning till vardagsrum och kök samt trappor till övre plan och källare. Vardagsrummet har parkettgolv och ett…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Tuva, Centralt, Säffle kommun

Tuvagatan 14

Radhus
Tuva, Centralt, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
2 375 000 kr
189 + 115 m²
7 rum
675 m² tomt
Balkong
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
3 rum villa på Stationsgatan 12 Segmon, Grums kommun - bild 1
3 rum villa på Stationsgatan 12 Segmon, Grums kommun - bild 2
3 rum villa på Stationsgatan 12 Segmon, Grums kommun - bild 3
3 rum villa på Stationsgatan 12 Segmon, Grums kommun - bild 4
3 rum villa på Stationsgatan 12 Segmon, Grums kommun - bild 5

Stationsgatan 12

Villa
Segmon, Grums kommun
Fastighetsbyrån Säffle
895 000 kr
110 + 50 m²
3 rum
1 122 m² tomt

Här på Stationsgatan 12 hittar vi denna mysiga 1-plansvilla med källare på lugn gata i Segmon. När man kliver innanför dörren möts man av en fin entréhall som välkomnar på bästa sätt! Vidare från hallen kommer vi in till charmigt vardagsrum med fint parkettgolv med matplats i vinkel som i sin tur ansluter till praktiskt kök. På entréplan finns även sovrum med parkettgolv och fräscht hygienrum.…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
6 rum villa på Stenbocksgatan 9 Norelund, Säffle kommun - bild 1
6 rum villa på Stenbocksgatan 9 Norelund, Säffle kommun - bild 2
6 rum villa på Stenbocksgatan 9 Norelund, Säffle kommun - bild 3
6 rum villa på Stenbocksgatan 9 Norelund, Säffle kommun - bild 4
6 rum villa på Stenbocksgatan 9 Norelund, Säffle kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 18:00

Stenbocksgatan 9

Villa
Norelund, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
1 575 000 kr
118 + 135 m²
6 rum
1 092 m² tomt

Välkommen till denna häftiga etagevilla i fyra plan – ett hem med karaktär, rymd och många möjligheter, beläget i natursköna Säffle! Här erbjuds en trivsam och flexibel bostad med en boyta om 118 kvm samt en generös biyta om hela 135 kvm – perfekt för dig som vill ha gott om plats för både familjeliv, hobby och umgänge. Den smarta etagelösningen skapar en spännande och levande planlösning med…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
8 rum villa på Hyttegatan 60 Tuva, Centralt, Säffle kommun - bild 1
8 rum villa på Hyttegatan 60 Tuva, Centralt, Säffle kommun - bild 2
8 rum villa på Hyttegatan 60 Tuva, Centralt, Säffle kommun - bild 3
8 rum villa på Hyttegatan 60 Tuva, Centralt, Säffle kommun - bild 4
8 rum villa på Hyttegatan 60 Tuva, Centralt, Säffle kommun - bild 5

Hyttegatan 60

Villa
Tuva, Centralt, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
3 675 000 kr
254 m²
8 rum
1 068 m² tomt

Ett unikt hem som verkligen sticker ut – där generösa ytor, hög standard och spännande detaljer samspelar och skapar något alldeles extra. Här erbjuds ett boende utöver det vanliga, med en genomgående känsla av kvalitet, rymd och karaktär. De omfattande renoveringarna från 2009 och framåt har inte bara moderniserat huset, utan också förädlat det till ett personligt och stilfullt hem med tydlig…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Värmlands Nysäter, Säffle kommun
Budgivning pågår

Skog Karlberg 2

Villa
Värmlands Nysäter, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
245 000 kr
79 + 12 m²
3 rum
1,7 ha tomt
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Säffle, Säffle kommun

Apollogatan 37

Radhus
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
225 000 kr
63,5 m²
2 rum
4 586 kr/mån
3 543 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Svaneholm, Säffle kommun

Södra Bruksvägen 9

Villa
Svaneholm, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
1 975 000 kr
144 + 90 m²
5 rum
4 875 m² tomt
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
2 rum lägenhet på Vintergatan 29A Säffle, Säffle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vintergatan 29A Säffle, Säffle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vintergatan 29A Säffle, Säffle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vintergatan 29A Säffle, Säffle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vintergatan 29A Säffle, Säffle kommun - bild 5

Vintergatan 29A

Lägenhet
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
145 000 kr
46,2 m²
2 rum
vån 2/3
3 094 kr/mån
3 139 kr/m²

På Vintergatan 29A, en trappa upp, finns nu en välplanerad tvårumslägenhet med kök till salu. Detta är ett utmärkt boende för dig som ska flytta hemifrån, pendlar eller söker ett trivsamt fritidsboende i en lugn och trivsam kommun. Med en kort promenad når du centrum med ett brett utbud av restauranger och butiker. Från Säffle tar du dig dessutom smidigt till Oslo på cirka två timmar, och det…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Grums, Grums kommun

Orrkullegatan 9B

Lägenhet
Grums, Grums kommun
Fastighetsbyrån Säffle
149 000 kr
35 m²
1 rum
vån 1/3
2 658 kr/mån
4 257 kr/m²
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Annelund, Säffle kommun

Återslöpsvägen 31

Villa
Annelund, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
1 175 000 kr
135 + 21 m²
6 rum
1 281 m² tomt
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Säffle, Säffle kommun

Karlstadsvägen 9A

Lägenhet
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
195 000 kr
41 m²
1 rum
vån 1/2
2 939 kr/mån
4 756 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Säffle, Säffle kommun

Vintergatan 25E

Lägenhet
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
145 000 kr
76 m²
3 rum
vån 3/3
5 869 kr/mån
1 908 kr/m²
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
3 rum fritidshus på Kärrholmen Soltomta  Säffle, Säffle kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Kärrholmen Soltomta  Säffle, Säffle kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Kärrholmen Soltomta  Säffle, Säffle kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Kärrholmen Soltomta  Säffle, Säffle kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Kärrholmen Soltomta  Säffle, Säffle kommun - bild 5

Kärrholmen Soltomta

Fritidshus
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
4 195 000 kr
74 m²
3 rum
4 687 m² tomt

Med ett eftertraktat och rofyllt läge vid sjön Harefjorden ligger detta charmiga fritidshus. Ett klassiskt rött hus med vita knutar som smälter fint in i den naturnära omgivningen. Huset, som uppfördes under 1990-talet, är beläget på en generös sjötomt där marken sträcker sig hela vägen ut i vattnet. Här infinner sig snabbt känslan av lugn. Morgnarna börjar med stillheten över sjön och kvällarna…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
2 rum lägenhet på Vintergatan 25B Säffle, Säffle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vintergatan 25B Säffle, Säffle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vintergatan 25B Säffle, Säffle kommun - bild 3

Vintergatan 25B

Lägenhet
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
50 000 kr
59 m²
2 rum
vån 3/3
4 817 kr/mån
847 kr/m²
Plus
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle

Visar 1 - 25 av 90