Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Olivia Hedin

Olivia Hedin

Om mig

Jag jobbar alltid resultatinriktat med högt uppsatta mål. I mitt yrke som fastighetsmäklare innebär det att leverera den bästa tjänsten på marknaden och jag vill att kunden ska märka att det fortfarande finns driv i mig. Jag är problemlösaren som alltid tar rätt väg för att nå resultat. Jordnära och positiv är två ingredienser som ni kommer få smaka på när ni har med mig att göra. Jag är mäklaren som ser till att både säljare och köpare går igenom affären med positiva erfarenheter.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Fröjavägen 10B

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

59,4 m²

2 rum

4 434 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr±0 %

16 835 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Gulsparvvägen 20

Lägenhet
Östersund, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

99 m²

4 rum

Slutpris 2 600 000 kr

26 263 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Konstapelgränd 19, Körfältet, Östersunds kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Konstapelgränd 19

Lägenhet
Körfältet, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

62 m²

2 rum

4 107 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr+5 %

17 742 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Kopparslagargränd 8, Lugnvik, Östersunds kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Kopparslagargränd 8

Lägenhet
Lugnvik, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

74,5 m²

3 rum

5 260 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 170 000 kr+2 %

15 705 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Risslersgatan 19A

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

95,7 m²

4 rum

2 742 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr+16 %

26 646 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Södra Torlandsgatan 22B, Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Södra Torlandsgatan 22B

Lägenhet
Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

74,5 m²

3 rum

4 351 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-13 %

16 107 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Bergsgatan 19A, Frösön, Östersunds kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Bergsgatan 19A

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

94,1 m²

4 rum

5 288 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-5 %

19 660 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Konstapelgränd 9, Körfältet, Östersunds kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Konstapelgränd 9

Lägenhet
Körfältet, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

44 m²

1 rum

2 999 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr+6 %

20 455 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Roddarvägen 8A, Lugnvik, Östersunds kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Roddarvägen 8A

Radhus
Lugnvik, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

101 m²

5 rum

4 730 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr+7 %

28 713 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Skansstigen 3D, Frösön, Östersunds kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Skansstigen 3D

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

53 m²

2 rum

4 615 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr±0 %

26 415 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Fritzhemsgatan 63 A, Frösön, Östersunds kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Fritzhemsgatan 63 A

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

76 m²

3 rum

5 374 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 525 000 kr±0 %

20 066 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Biblioteksgatan 22, Centralt, Östersunds kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Biblioteksgatan 22

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

90 m²

4 rum

5 522 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 475 000 kr-4 %

27 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Färgargränd 37, Lugnvik, Östersunds kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Färgargränd 37

Lägenhet
Lugnvik, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

64 m²

2 rum

4 553 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 890 000 kr+19 %

13 906 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Frösövägen 18A, Frösön, Östersunds kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Frösövägen 18A

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

72 m²

3 rum

4 792 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 730 000 kr+5 %

24 028 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Kopparslagargränd 43, Lugnvik, Östersunds kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Kopparslagargränd 43

Lägenhet
Lugnvik, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

74,5 m²

3 rum

5 164 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+13 %

17 450 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2025

Bäckvägen 5a

Lägenhet
Odenslund, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

57 m²

2 rum

3 500 kr/mån

Slutpris 1 280 000 kr-1 %

22 456 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Kopparslagargränd 37, Lugnvik, Östersunds kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Kopparslagargränd 37

Lägenhet
Lugnvik, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

74,5 m²

3 rum

5 164 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 070 000 kr+19 %

14 362 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Södra Torlandsgatan 23C, Blomängen/Tegelplan, Östersunds kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Södra Torlandsgatan 23C

Lägenhet
Blomängen/Tegelplan, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

57 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr+8 %

24 561 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Odenskogsvägen 54, Odensala, Östersunds kommun
  • Såld 22 nov. 2025

Odenskogsvägen 54

Lägenhet
Odensala, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

65,5 m²

2 rum

4 154 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 000 000 kr±0 %

15 267 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Fritzhemsgatan 17, Frösön, Östersunds kommun
  • Såld 19 nov. 2025

Fritzhemsgatan 17

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

95,8 m²

4 rum

8 260 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr+9 %

16 962 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Krondikesvägen 72b , Marielund, Östersunds kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Krondikesvägen 72b

Lägenhet
Marielund, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

63,5 m²

2 rum

3 639 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr±0 %

14 173 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Tingsgatan 8 B LGH 1202, Odenslund, Östersunds kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Tingsgatan 8 B LGH 1202

Lägenhet
Odenslund, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

61 m²

2 rum

4 025 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr+12 %

27 049 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Skolgatan 2, Odensala, Östersunds kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Skolgatan 2

Lägenhet
Odensala, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

100 m²

3 rum

6 934 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-6 %

18 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Tegelbruksvägen 12C, Blomängen/Tegelplan, Östersunds kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Tegelbruksvägen 12C

Lägenhet
Blomängen/Tegelplan, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

56 m²

2 rum

3 853 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 025 000 kr+3 %

18 304 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

Fjällglimten 21

Radhus
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund

92+30 m²

4 rum

5 400 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr+7 %

39 130 kr/m²

Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund

Visar 1 - 25 av 48