Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Östersund

Fastighetsbyrån Östersund

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
3 rum villa på Nordannälden 312 Krokom, Krokoms kommun - bild 1
3 rum villa på Nordannälden 312 Krokom, Krokoms kommun - bild 2
3 rum villa på Nordannälden 312 Krokom, Krokoms kommun - bild 3
3 rum villa på Nordannälden 312 Krokom, Krokoms kommun - bild 4
3 rum villa på Nordannälden 312 Krokom, Krokoms kommun - bild 5
Kommande

Nordannälden 312

Villa
Krokom, Krokoms kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 250 000 kr
67 m²
3 rum
1 757 m² tomt

Lantlig idyll med brett spektra av kvalitéer. Bostadshus i ett plan daterat till 1981 och har en standard som är moderniserat på resan gång. Förutom ett bekvämt boendekoncept är det läget som drar det vinnande strået. Nordannälden 312 har nämligen förförisk jämtländsk natur utanför dörren, fritt läge med vidder och öppna landskap där sjöliv står för utsikten. På fastigheten finns även friliggande…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Storsjöstråket 34

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
2 500 000 kr
75 m²
2 rum
vån 3/5
6 522 kr/mån
33 333 kr/m²

Med rymd och ombonad känsla. Här nere längs strandpromenaden finns ett lägenhetsliv med massor av vardagliga kvalitéer. Läget lockar med både sjö-respektive stadsliv samtidigt som bostaden håller hög komfort och en standard som fortfarande upplevs som nytt. Öppna ytor, riklig takhöjd, varma golv och gedigna material är parametrar som ger bostaden ett högt medelbetyg. Dessutom har man tagit vara…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
6 rum villa på Härkevägen 26 Frösön, Östersunds kommun - bild 1
6 rum villa på Härkevägen 26 Frösön, Östersunds kommun - bild 2
6 rum villa på Härkevägen 26 Frösön, Östersunds kommun - bild 3
6 rum villa på Härkevägen 26 Frösön, Östersunds kommun - bild 4
6 rum villa på Härkevägen 26 Frösön, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Härkevägen 26

Villa
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
Pris på förfrågan
236 m²
6 rum
2 065 m² tomt

Pampigt boende vars design hämtat inspiration från den amerikanska östkusten. Kännetecknen kan sammanfattas som klassisk, marin och tidlös självklart kombinerat med stor dos av elegans och avslappnad känsla. Premium och hög standard från minsta lilla spik. Boyta om hela 236 kvm, terrass med pool, friliggande dubbelgarage i två våningsplan och ett superlyxigt orangeri. Det är med stor aktning vi…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
7 rum villa på Bomplansvägen 13 Dvärsätt, Krokoms kommun - bild 1
7 rum villa på Bomplansvägen 13 Dvärsätt, Krokoms kommun - bild 2
7 rum villa på Bomplansvägen 13 Dvärsätt, Krokoms kommun - bild 3
7 rum villa på Bomplansvägen 13 Dvärsätt, Krokoms kommun - bild 4
7 rum villa på Bomplansvägen 13 Dvärsätt, Krokoms kommun - bild 5
Kommande

Bomplansvägen 13

Villa
Dvärsätt, Krokoms kommun
Fastighetsbyrån Östersund
5 350 000 kr
194 + 168 m²
7 rum
1 401 m² tomt

Välkommen till villan som sticker ut. Det är inte var dag vi får presentera en villa med byggnadsår från 2009 där man har en källare. Klippt och skuret för familjeliv och med en interiör som är större än vi är vana vid. Genomgående i mycket fin standard och med en exteriör som bäddar för att tanka energi och när vädret tillåter även ett och annat dopp. Värt att flagga extra för är källaren som…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
1 rum lägenhet på Allégatan 28 T Odenslund, Östersunds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Allégatan 28 T Odenslund, Östersunds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Allégatan 28 T Odenslund, Östersunds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Allégatan 28 T Odenslund, Östersunds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Allégatan 28 T Odenslund, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Allégatan 28 T

Lägenhet
Odenslund, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
995 000 kr
45 m²
1 rum
vån 3/3
3 202 kr/mån
22 111 kr/m²

Home sweet home i lägenhet på hemtrevliga 45 kvm. Superfint planerad med stort allrum som erbjuder plats för både soffavdelning och säng, modernt stilrent kök med sällskapsytor och ett renoverat badrum. Den stora balkongen ger bonusyta under sommarhalvåret och blir nästan till ett extra rum. Låg drift tack vare gemensamhets-el. Med andra ord rena rama drömmen för en förstagångsköpare. Otroligt…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
3 rum villa på Byom 145 Lit, Östersunds kommun - bild 1
3 rum villa på Byom 145 Lit, Östersunds kommun - bild 2
3 rum villa på Byom 145 Lit, Östersunds kommun - bild 3
3 rum villa på Byom 145 Lit, Östersunds kommun - bild 4
3 rum villa på Byom 145 Lit, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Byom 145

Villa
Lit, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
2 475 000 kr
78 + 45 m²
3 rum
17,7 ha tomt

I en bygd som har vacker natur och härliga vidder. Det är med varm hand vi hälsar välkommen till ett riktigt på-landet-koncept. I det vackraste av landskap ligger Byom, en vacker plats där man bor lagom avskilt men där man har lättillgänglig service i närliggande Lit. Uppe vid skyddande skogsbryn och omgärdat av åkermark hittar ni gården som nu kan bli er. Flexibla användningsmöjligheter med…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
6 rum villa på Eldpoststigen 3 Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 1
6 rum villa på Eldpoststigen 3 Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 2
6 rum villa på Eldpoststigen 3 Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 3
6 rum villa på Eldpoststigen 3 Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 4
6 rum villa på Eldpoststigen 3 Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Eldpoststigen 3

Villa
Stadsdel Norr, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
7 400 000 kr
174 m²
6 rum
1 276 m² tomt

När man svänger in vid hus nummer tre får man feelingen av att nästintill hamnat på den Amerikanska östkusten. Vi hälsar med varm hand välkommen till villan som kan beskrivas som Stadsdel Norrs svar på New England. Vit liggande träpanel, spröjsade fönster, svart tak, pampiga pardörrar och naturligtvis en stor inbjudande veranda. Interiören kan tilldelas högsta tänkbara betyg då bostadens röda…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Rådhusgatan 60 D

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 495 000 kr
45,5 m²
1 rum
vån 2/4
4 020 kr/mån
32 857 kr/m²

Takhöjden är på 320 cm vilket bidrar att boytan känns rymlig för sina storlek. Här på Rådhusgatan 60 bor du mitt city i ett boendkoncept som skiljer sig åt jämfört med övrigt utbud. Mixen mellan sekelskiftet och nutid blir till en träffsäker blandning men bidrar framförallt till 100%-ig trivsel. Varmt välkommen och bekanta dig med stort allrum, modernt badrum, riktigt kök och en sovplats uppe på…

Premium
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
4 rum villa på Västfjällvägen 18 Torvalla, Östersunds kommun - bild 1
4 rum villa på Västfjällvägen 18 Torvalla, Östersunds kommun - bild 2
4 rum villa på Västfjällvägen 18 Torvalla, Östersunds kommun - bild 3
4 rum villa på Västfjällvägen 18 Torvalla, Östersunds kommun - bild 4
4 rum villa på Västfjällvägen 18 Torvalla, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Västfjällvägen 18

Villa
Torvalla, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
2 950 000 kr
131 m²
4 rum
717 m² tomt

Nu finns chansen att bekanta er med ett riktigt kanonboende i nedre delen av Torvalla. Ett boendekoncept som både håller en hög standard samt har förädlats med allt från solterrasser till friggebod som idag nyttjas som gästrum. Interiören följer en nutida stil och värt att höja lite extra är att både kök och dubbla badrum är renoverade. Den utvändiga miljön är mycket tilltalande och har förutom…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
3 rum lägenhet på Hårdängegatan 14 A Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Hårdängegatan 14 A Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Hårdängegatan 14 A Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Hårdängegatan 14 A Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Hårdängegatan 14 A Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun - bild 5
Kommande
Budgivning pågår

Hårdängegatan 14 A

Lägenhet
Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 675 000 kr
74,5 m²
3 rum
vån 2/3
5 246 kr/mån
22 483 kr/m²

Varmt välkomna till denna trerummare om 74,5 kvadratmeter belägen på andra våningsplanet. Det perfekta boendet för den som vill bo nära centrum och gillar gröna ytor. Närhet till både affär, café och bara en kort promenad in till stadens centrum. Bekvämt boende inrett i ljusa färgskalor och lättmöblerbara ytor där både badrum och kök är renoverat. Bra avgift där värme, vatten, bredband, tv,…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
3 rum lägenhet på Sjövägen 140 Brunflo, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Sjövägen 140 Brunflo, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Sjövägen 140 Brunflo, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Sjövägen 140 Brunflo, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Sjövägen 140 Brunflo, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Sjövägen 140

Lägenhet
Brunflo, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 150 000 kr
80 m²
3 rum
vån 3/3
4 717 kr/mån
14 375 kr/m²

Välkommen till Sjövägen 140 i Brunflo.Här bor du i en ljus bostad med fönster i tre riktningar tack vare gavelläge. Översta våningsplanet med fin utsikt över Brunfloviken och närområdet. Ingen insyn! Omtyckt förening med god ekonomi och många gemensamhetsanläggningar.

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Lit, Östersunds kommun
Kommande

Hökbäck 466

Villa
Lit, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
3 300 000 kr
128 m²
4 rum
2 130 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
3 rum lägenhet på Tennisvägen 9 Odensala, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Tennisvägen 9 Odensala, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Tennisvägen 9 Odensala, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Tennisvägen 9 Odensala, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Tennisvägen 9 Odensala, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Tennisvägen 9

Lägenhet
Odensala, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 695 000 kr
65 m²
3 rum
5 642 kr/mån
26 077 kr/m²

Ta chansen att bli ägare till den här super trevliga trean belägen bekvämt på bottenplan. Här bor du i en fräsch lägenhet producerad så sent som under 2017 och på 65 kvm erbjuds allt du kan tänkas behöva. Till lägenheten hör förutom en stor uteplats även en carport med möjlighet att ladda el-bil och förråd. Med sin närhet till mataffär, gröna strövområden och goda kommunikationer med…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
2 rum lägenhet på Förlandsgränd 4C Centralt, Östersunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Förlandsgränd 4C Centralt, Östersunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Förlandsgränd 4C Centralt, Östersunds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Förlandsgränd 4C Centralt, Östersunds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Förlandsgränd 4C Centralt, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Förlandsgränd 4C

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 575 000 kr
66 m²
2 rum
vån 3/3
6 404 kr/mån
23 864 kr/m²

Välkommen till hjärtat av Östersund, där denna charmiga bostadsrätt på 66 kvm erbjuder ett stilfullt boende för dig som vill bo både bekvämt och nära den pulserande stadspulsen. Lägenheten ligger centralt, vilket innebär att du har gångavstånd till alla bekvämligheter du kan tänka dig. Från mysiga caféer och trendiga restauranger till butiker, gym och kulturupplevelser – här finns allt inom…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
3 rum lägenhet på Jägarstigen 2 Frösön, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Jägarstigen 2 Frösön, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Jägarstigen 2 Frösön, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Jägarstigen 2 Frösön, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Jägarstigen 2 Frösön, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Jägarstigen 2

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 695 000 kr
80 m²
3 rum
vån -1/2
5 432 kr/mån
21 188 kr/m²

Det finns få lägenheter som besitter de kvalitéer som denna bostad gör. Låt oss locka med ett bekvämt boende i markplan med dubbla ingångar och nybyggd altan om 22 kvm som tillhör lägenheten. Soligt och skyddat läge med möjlighet till odling i pallkrage. Parkeringsplats i direkt anslutning till bostaden ingår! enomgående härlig rymd med stora fönster, fönsterbänkar i kalksten, kök med…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Aspås, Krokoms kommun
Kommande

Aspåsnäset 198

Villa
Aspås, Krokoms kommun
Fastighetsbyrån Östersund
2 200 000 kr
300 m²
11 rum
16,6 ha tomt
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Brittsbo, Östersunds kommun
Kommande

Gulsparvvägen 26 B

Lägenhet
Brittsbo, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 100 000 kr
54 m²
2 rum
4 834 kr/mån
20 370 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
2 rum lägenhet på Risslersgatan 23 A Frösön, Östersunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Risslersgatan 23 A Frösön, Östersunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Risslersgatan 23 A Frösön, Östersunds kommun - bild 3
Kommande

Risslersgatan 23 A

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 400 000 kr
57 m²
2 rum
vån 2/3
3 437 kr/mån
24 561 kr/m²
Plus
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun
Kommande
Budgivning pågår

Hårdängegatan 14B

Lägenhet
Blomängen/tegelplan, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 495 000 kr
74 m²
3 rum
vån 2/3
5 225 kr/mån
20 203 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund

Visar alla 19