Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Jacob Lund

Jacob Lund

Om mig

Jag är uppvuxen i Norrtälje och är väl bekant med större delen av kommunen. 2018–2025 är jag den mäklare som sålt flest bostäder i Norrtälje kommun. Jag är en lösningsorienterad fastighetsmäklare som brinner för att få till en lyckad affär där både köpare och säljare känner sig nöjda. Eftersom jag är uppvuxen i Norrtälje har jag väldigt god lokalkännedom. Jag har arbetat som fastighetsmäklare sedan 2016 och har jobbat med försäljning inom olika områden sedan 15 år, med goda resultat.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Grönlandsgatan 9, Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Grönlandsgatan 9

Radhus
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

138+21 m²

6 rum

100 m²

Slutpris 4 600 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fjällenvägen 14, Björnösund, Norrtälje kommun
  • Såld 31 maj. 2025

Fjällenvägen 14

Fritidshus
Björnösund, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

75 m²

4 rum

2 290 m²

Slutpris 2 650 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Kungsgatan 14, Grossgärdet/centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Kungsgatan 14

Lägenhet
Grossgärdet/centralt, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

53 m²

2 rum

5 195 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 390 000 kr+3 %

26 226 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Stockholmsvägen 25, Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Stockholmsvägen 25

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

77,5 m²

3 rum

3 799 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

32 194 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Esplanaden 25A, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Esplanaden 25A

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

51 m²

2 rum

4 066 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 580 000 kr-7 %

30 980 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Flygaregatan 3G, Flygfältet, Norrtälje kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Flygaregatan 3G

Lägenhet
Flygfältet, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

75,6 m²

3 rum

5 944 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr+6 %

23 148 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Gökslingan 36, Herräng, Norrtälje kommun
  • Såld 11 maj. 2025

Gökslingan 36

Fritidshus
Herräng, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

80 m²

4 rum

2 212 m²

Slutpris 1 500 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Norra Vintravägen 29, Svanberga, Norrtälje kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Norra Vintravägen 29

Villa
Svanberga, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

107+56 m²

3 rum

2 029 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Sjöängsbacken 1, Väddö, Norrtälje kommun
  • Såld 1 maj. 2025

Sjöängsbacken 1

Fritidshus
Väddö, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

85+12 m²

4 rum

3 020 m²

Slutpris 3 750 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje

Visar 76 - 84 av 84