Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Mölndal

Fastighetsbyrån Mölndal

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kvarnbygatan 11, Kvarnbyn, Mölndals kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Kvarnbygatan 11

Lägenhet
Kvarnbyn, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

74 m²

3 rum

5 705 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 150 000 kr+4 %

56 081 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Toltorpsgatan 137, Toltorpsdalen, Mölndals kommun
  • Såld 29 nov. 2025

Toltorpsgatan 137

Lägenhet
Toltorpsdalen, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

77 m²

3 rum

4 458 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr±0 %

51 948 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2025

Ponnygatan 5B

Lägenhet
Åby, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

48 m²

2 rum

3 690 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 610 000 kr+1 %

33 542 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Hägnaliden 10, Lindome | Hällesåker, Mölndals kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Hägnaliden 10

Villa
Lindome | Hällesåker, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

77+25 m²

4 rum

5 923 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 185 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Broslättsgatan 36, Centrala Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Broslättsgatan 36

Lägenhet
Centrala Mölndal, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

35 m²

1 rum

3 523 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

54 286 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2025

Lammevallsgatan 42D

Lägenhet
Jungfruplatsen, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

110 m²

5 rum

6 898 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 850 000 kr+4 %

35 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2025

Ponnygatan 2D

Lägenhet
Åby, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

43 m²

2 rum

4 305 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr+3 %

38 372 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Granitvägen 8, Lindome | Valås, Mölndals kommun
  • Såld 19 nov. 2025

Granitvägen 8

Lägenhet
Lindome | Valås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

64,9 m²

2 rum

4 072 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

24 576 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2025

Kvarnbyvallen 9

Lägenhet
Kvarnbyvallen, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

101 m²

4 rum

6 984 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 300 000 kr±0 %

52 475 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 nov. 2025

Jungfruplatsen 1B

Lägenhet
Jungfruplatsen, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

71 m²

3 rum

4 817 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 415 000 kr+5 %

34 014 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2025

Ponnygatan 7A

Lägenhet
Åby, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

66 m²

3 rum

4 755 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

30 227 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Bågskyttegatan 2 H, Jungfruplatsen, Mölndals kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Bågskyttegatan 2 H

Lägenhet
Jungfruplatsen, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

75 m²

3 rum

3 575 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 700 000 kr+8 %

36 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2025

Professorsgatan 2

Lägenhet
Pedagogen Park, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

77 m²

3 rum

5 402 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr-5 %

40 260 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 nov. 2025

Frälsegårdsgatan 3B

Lägenhet
Bosgården, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

54,5 m²

2 rum

2 828 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 275 000 kr-1 %

41 743 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Larssons Berg 4, Stensjön, Mölndals kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Larssons Berg 4

Lägenhet
Stensjön, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

89 m²

4 rum

7 580 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 050 000 kr+1 %

67 978 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Gnejsvägen 22, Lindome | Valås, Mölndals kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Gnejsvägen 22

Villa
Lindome | Valås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

155+59 m²

5 rum

1 546 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 610 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 nov. 2025

Ponnygatan 1B

Lägenhet
Åby, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

66 m²

3 rum

4 973 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

31 818 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Streteredsvägen 1 B

Lägenhet
Kållered | Centralt, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

53,8 m²

2 rum

3 132 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

35 223 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Norra Nedanvägsgatan 6E

Lägenhet
Centrala Mölndal, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

92 m²

4 rum

6 749 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

31 467 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Drabergsvägen 16, Lindome | Kyrkängen, Mölndals kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Drabergsvägen 16

Villa
Lindome | Kyrkängen, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

122 m²

4 rum

685 m²

Slutpris 5 575 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Fullblodsgatan 3

Lägenhet
Åby, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

36,5 m²

2 rum

3 620 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

40 959 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Baazgatan 3B

Lägenhet
Centrala Mölndal, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

92 m²

4 rum

5 831 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr+7 %

32 609 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2025

Tvillinggatan 3B

Lägenhet
Jungfruplatsen, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

27 m²

1 rum

1 767 kr/mån

Slutpris 1 125 000 kr-13 %

41 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Astervägen 8, Lindome | Centralt, Mölndals kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Astervägen 8

Villa
Lindome | Centralt, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

98 m²

5 rum

799 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Kvarnbygatan 35

Lägenhet
Kvarnbyn, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

84 m²

3 rum

6 005 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 920 000 kr-2 %

46 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal

Visar 76 - 100 av 182