Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Mariestad

Fastighetsbyrån Mariestad

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Tunaholmsvägen 17, Gärdet, Mariestads kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Tunaholmsvägen 17

Lägenhet
Gärdet, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

75,5 m²

3 rum

4 238 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 515 000 kr+4 %

6 821 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Snickaregatan 23, Madlyckan, Mariestads kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Snickaregatan 23

Lägenhet
Madlyckan, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

42,8 m²

1 rum

3 448 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 305 000 kr-19 %

7 126 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Åsgatan 1, Gullspång Tätort, Gullspångs kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Åsgatan 1

Villa
Gullspång Tätort, Gullspångs kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

72+60 m²

5 rum

1 030 m²
  • Uteplats

Slutpris 465 000 kr-34 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Trädgårdsgatan 13D, Centrum, Mariestads kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Trädgårdsgatan 13D

Lägenhet
Centrum, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

89 m²

3 rum

7 610 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

15 169 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Norra Kolarestigen 76, Ekudden, Mariestads kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Norra Kolarestigen 76

Lägenhet
Ekudden, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

137 m²

4 rum

7 920 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 910 000 kr-2 %

6 642 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Leksbergsvägen 31, Gärdet, Mariestads kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Leksbergsvägen 31

Villa
Gärdet, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

132+100 m²

5 rum

753 m²

Slutpris 2 800 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Sjötorpsvägen 8, Lyrestad, Mariestads kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Sjötorpsvägen 8

Villa
Lyrestad, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

150+60 m²

6 rum

1 333 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 690 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Lugnås Ekedal 1, Lugnåsberget, Mariestads kommun
  • Såld 4 jan. 2026

Lugnås Ekedal 1

Villa
Lugnåsberget, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

123+11 m²

5 rum

1 668 m²

Slutpris 1 375 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Västerliden 20, Lyrestad, Mariestads kommun
  • Såld 28 dec. 2025

Västerliden 20

Villa
Lyrestad, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

101+101 m²

5 rum

964 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Bigatan 15, Marieholm, Mariestads kommun
  • Såld 20 dec. 2025

Bigatan 15

Lägenhet
Marieholm, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

67,5 m²

2 rum

3 681 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 305 000 kr-28 %

4 519 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Hantverkaregatan 32, Madlyckan, Mariestads kommun
  • Såld 16 dec. 2025

Hantverkaregatan 32

Lägenhet
Madlyckan, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

59 m²

2 rum

3 001 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-7 %

11 864 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Krontorpsvägen 33, Krontorp, Mariestads kommun
  • Såld 16 dec. 2025

Krontorpsvägen 33

Villa
Krontorp, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

122 m²

4 rum

791 m²

Slutpris 2 200 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Rönnåsvägen 2, Lyrestad, Mariestads kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Rönnåsvägen 2

Villa
Lyrestad, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

110+67 m²

6 rum

935 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 070 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Marieforsleden 64, Marieholm, Mariestads kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Marieforsleden 64

Lägenhet
Marieholm, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

65,5 m²

3 rum

4 090 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 590 000 kr-6 %

9 008 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Lyckans väg 7, Madlyckan, Mariestads kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Lyckans väg 7

Villa
Madlyckan, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

85+30 m²

5 rum

783 m²

Slutpris 1 200 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Furuvägen 10, Lyrestad, Mariestads kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Furuvägen 10

Villa
Lyrestad, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

78+78 m²

3 rum

980 m²

Slutpris 600 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Drottning Kristinas väg 63, Marieholm, Mariestads kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Drottning Kristinas väg 63

Lägenhet
Marieholm, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

73,5 m²

3 rum

3 902 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 525 000 kr+11 %

7 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Munkströmsvägen 4, Ullervad, Mariestads kommun
  • Såld 23 nov. 2025

Munkströmsvägen 4

Villa
Ullervad, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

105+69 m²

5 rum

1 140 m²

Slutpris 2 050 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Tunaholmsvägen 17, Gärdet, Mariestads kommun
  • Såld 21 nov. 2025

Tunaholmsvägen 17

Lägenhet
Gärdet, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

52,5 m²

2 rum

3 109 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 410 000 kr-4 %

7 810 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Blombackagatan 2A, Centrum, Mariestads kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Blombackagatan 2A

Lägenhet
Centrum, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

44 m²

2 rum

3 510 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 400 000 kr-19 %

9 091 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Karlsvik 18, Mariestad, Mariestads kommun
  • Såld 15 nov. 2025

Karlsvik 18

Fritidshus
Mariestad, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

78 m²

4 rum

980 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Vegagatan 10, Madlyckan, Mariestads kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Vegagatan 10

Villa
Madlyckan, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

71+67 m²

3 rum

783 m²

Slutpris 2 510 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Marmorvägen 6, Högelid, Mariestads kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Marmorvägen 6

Radhus
Högelid, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

123 m²

5 rum

394 m²

Slutpris 2 395 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Sundsmarken Mellanmossen 1, Sundsmarken, Mariestads kommun
  • Såld 10 nov. 2025

Sundsmarken Mellanmossen 1

Fritidshus
Sundsmarken, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

131+2 m²

4 rum

1,2 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Kapellgatan 8, Skagersvik, Gullspångs kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Kapellgatan 8

Villa
Skagersvik, Gullspångs kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

220+110 m²

8 rum

1 309 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr+86 %
Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad

Visar 51 - 75 av 161