Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Maxime Melkie

Maxime Melkie

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

Lägatan 9A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

75 m²

3 rum

5 324 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr+3 %

50 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2025

Östra Varvsgatan 5C

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

52 m²

2 rum

3 389 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-9 %

45 192 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2025

Solhöjdsgatan 9

Lägenhet
Varvsstaden, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

55 m²

2 rum

4 536 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

52 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2025

Einar Hansens Esplanad 30A

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

69 m²

3 rum

5 537 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 315 000 kr-2 %

48 043 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025

Lilla Varvsgatan 21E

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53 m²

2 rum

4 397 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 465 000 kr-1 %

46 509 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025

Västra Varvsgatan 27

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

80 m²

4 rum

6 286 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr-4 %

44 375 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2025

Västra Skrävlingevägen 99

Lägenhet
Gula Höja, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

80,5 m²

3 rum

4 575 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 675 000 kr-4 %

20 807 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jul. 2025

Södra Förstadsgatan 48

Lägenhet
Triangeln, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

63 m²

2 rum

5 358 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

40 476 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2025

Ehrensvärdsgatan 18B

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53,7 m²

2 rum

3 212 kr/mån

Slutpris 2 325 000 kr-7 %

43 320 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

Dockgatan 53A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

55 m²

2 rum

3 596 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr-4 %

62 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2025

Sergels väg 9C

Lägenhet
Ribersborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

60 m²

2 rum

3 606 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr+2 %

49 167 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Vetefältsgatan 11

Lägenhet
Elinelund / Elinegård, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

94 m²

4 rum

6 920 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr-1 %

38 298 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Lilla Varvsgatan 21E

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53 m²

2 rum

4 397 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

44 340 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

S:t Johannesgatan 3K

Lägenhet
Triangeln, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54 m²

2 rum

3 685 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

61 019 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Lovartsgatan 11A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

46 m²

2 rum

4 057 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 310 000 kr-4 %

50 217 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Vetefältsgatan 11

Lägenhet
Elinelund / Elinegård, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

94 m²

4 rum

6 920 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr-3 %

38 298 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2025

Amiralsgatan 83B

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

52 m²

2 rum

4 780 kr/mån

Slutpris 1 185 000 kr-5 %

22 788 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Vetefältsgatan 11

Lägenhet
Elinelund / Elinegård, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

42 m²

2 rum

3 670 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

39 286 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2025

Knopgränd 8

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

84,5 m²

4 rum

6 180 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 295 000 kr±0 %

50 828 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Visar 26 - 44 av 44