Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Rasmus Asterhed

Rasmus Asterhed

Om mig

Lunds mest rekommenderade mäklare genom Reco 2020, 2021, 2022 och 2023. Lunds längsta mäklare med en näsa för kontaktskapande och försäljning. Alltid ett stort fokus på trygghet och hårt arbete.
Mäklarens försäljningar
3 rum lägenhet på Trollebergsvägen 88A Värpinge, Lunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Trollebergsvägen 88A Värpinge, Lunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Trollebergsvägen 88A Värpinge, Lunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Trollebergsvägen 88A Värpinge, Lunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Trollebergsvägen 88A Värpinge, Lunds kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Rasmus Asterhed

Fastighetsbyrån Lund

Objektsbild
Sön 17 maj kl 10:30

Trollebergsvägen 88A

Lägenhet
Värpinge, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
3 495 000 kr
88 m²
3 rum
vån 1/4
6 728 kr/mån
39 716 kr/m²

Mitt mellan charmiga Värpinge gård och gröna Per Johans Park, i ett område där villor och lägenheter samsas i harmonisk balans, hittar vi denna moderna och välplanerade gavellägenhet om hela 88 kvm. Här flödar ljuset in från tre väderstreck och skapar en inbjudande atmosfär året runt. Bostaden är idag disponerad som en luftig 2 RoK med stora sociala ytor – perfekt för den som uppskattar öppna…

Fastighetsbyrån Lund
1 rum lägenhet på Åldermansgatan 5A Väster, Lunds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Åldermansgatan 5A Väster, Lunds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Åldermansgatan 5A Väster, Lunds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Åldermansgatan 5A Väster, Lunds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Åldermansgatan 5A Väster, Lunds kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Åldermansgatan 5A

Lägenhet
Väster, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
1 995 000 kr
38 m²
1 rum
vån 2/3
3 828 kr/mån
52 500 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade och trivsamma bostad om 38 kvm, där ljus, rymd och funktion samspelar på ett mycket tilltalande sätt. Lägenheten har en genomgående planlösning som skapar ett naturligt flöde mellan rummen och ger ett fint ljusinsläpp från flera håll. Det moderna och renoverade köket bjuder på stilrena materialval, god förvaring och generösa arbetsytor. Här finns gott om plats…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
2 rum lägenhet på Getingevägen 58B Centrum, Lunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Getingevägen 58B Centrum, Lunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Getingevägen 58B Centrum, Lunds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Getingevägen 58B Centrum, Lunds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Getingevägen 58B Centrum, Lunds kommun - bild 5

Getingevägen 58B

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
2 695 000 kr
59,9 m²
2 rum
vån 2/3
4 319 kr/mån
44 992 kr/m²

Vacker och inbjudande sekelskifteslägenhet med ett eftertraktat läge på bekvämt avstånd till både stadens puls, universitetet och sjukhuset. Bostaden håller genomgående gott skick och präglas av välbevarade, tidstypiska detaljer som generös takhöjd, kakelugn, stora fönsterpartier, spegeldörrar, brädgolv och gedigna snickerier som sätter tonen. Köket är ett tidlöstkök i klassisk anda med…

Premium
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
3 rum lägenhet på Vipeholms allé 55 Vipelyckan, Lunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Vipeholms allé 55 Vipelyckan, Lunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Vipeholms allé 55 Vipelyckan, Lunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Vipeholms allé 55 Vipelyckan, Lunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Vipeholms allé 55 Vipelyckan, Lunds kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 12:00

Vipeholms allé 55

Lägenhet
Vipelyckan, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
3 995 000 kr
91 m²
3 rum
vån 4/4
6 895 kr/mån
43 901 kr/m²

I det eftertraktade och natursköna området Vipelyckan i Lund välkomnas du till denna stilfulla och välplanerade bostadsrätt – ett hem där moderna materialval möter genomtänkt funktion i perfekt harmoni. Här bor du i ett lugnt och grönt kvarter med Vipeholmsparken som närmaste granne, samtidigt som stadens puls enkelt nås med cykel eller kommunikationer runt hörnet. Den generösa trerummaren om 91…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

Visar alla 4